Story Cubes- 9 kości, 54 obrazy, nieskończona ilość opowieści. W dodatku kości możecie znaleźć jeszcze więcej, ponieważ dzięki ogromnej popularności seria się rozrosła do kilku tytułów. Fantastyczna gra, która wspiera kreatywność, umiejętności językowe i gwarantuje zabawę bez końca. Kości zostały rzucone – opowieść czas zacząć! Oj będzie się działo… Pewnego razu… Dawno, dawno temu…

20200316_220337942938854-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Story Cubes – Rebel

Story Cubes

Kości… inne niż wszystkie! Kolorowe, z symbolami. To gra, która zaskakuje prostotą a jednocześnie zachwyca swym potencjałem. Absolutnie musisz zagrać! Genialna w swej prostocie i absolutnie niezwykła w wyrazie! Sześcienne kości kryją na swych ściankach niezwykłe opowieści! To od Ciebie zależy ich przebieg – kości czasami pomagają, innym razem wyznaczają ambitne założenia. Inspiruj się obrazkiem i układaj opowieść – sam, w parze, grupie. Po polsku, angielsku czy w dowolnym języku!

  • Liczba graczy: 1 – bez ograniczeń
  • Wiek: od 6 lat
  • Czas gry: ok. 2 – 20 minut
  • Wydawnictwo REBEL
  • Do kupienia TUTAJ
20200316_220337942938854-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Story Cubes – Rebel

Zawartość pudełka:

  • 9 kości
  • instrukcja

Skrót zasad:

 Pomysłów jak grać w Story Cubes znajdziecie ogromnie dużo – to właśnie gracze są skarbnicą pomysłów. Zostały one zebrane TUTAJ:  http://www.storycubes.pl/jakgrac.php

W skrócie – podstawowy wariant zakłada, że jeden z graczy rzuca kostkami. Dalej tworzy opowieść zaczynającą się od „Dawno, dawno temu” lub „Pewnego razu”. Następnie opowiadamy (sami lub w dowolnych podziałach) historie w oparciu o dziewięć obrazów, które wypadły na górze kości.  Sami wybieramy od której kostki opowieść się zacznie. Najlepiej zgodnie z zasadą przyciągania uwagi – od pierwszej, która przyciągnęła nasz wzrok.

20200316_220337942938854-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Story Cubes – Rebel

To zabawa bez ograniczeń. Nie ma złych czy dobrych opowieści. Wyobraźnia może pozwolić sobie na WSZYSTKO!

 Różne zestawy można ze sobą łączyć. To okazja do tworzenia rozmaitych opowieści! Bogatych w szczegóły, rozbudowanych i pełnych wyrazu, fantazji i niesamowitych sytuacji!

Moja ocena:

Story Cubes to urocza gra o wielkim potencjale i bardzo małym gabarycie. Story Cubes to również kopalnia opowieści. W miarę czasu każda z nich staje się coraz bogatsza, ciekawsza i bardziej rozbudowana. Gra wręcz uczy nas opowiadać, fantazjować, kreatywnie tworzyć rzeczywistość.  To trening wyobraźni, języka, słownictwa. Każda kolejna opowieść staje się bowiem coraz bardziej rozbudowana. Gra jest ogromnie ciekawa, wręcz porywa graczy do tajemniczego świata opowieści.

20200316_220337942938854-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Story Cubes – Rebel

Story Cubes to gra, która jest bardzo uniwersalna. Pozwala bawić się solo, w parze, drużynie. Bez ograniczeń wieku, języka czy wyobraźni. Wręcz sprawia, że możemy zintegrować nieznane sobie osoby czy grę można wykorzystać w zabawie z większą grupą osób np. podczas zebrania, w szkole, na wycieczce itd. Kości elektryzują. Są magnesem na uwagę i zainteresowanie.

Kto w waszym gronie najbardziej zaimponuje pozostałym pomysłowowcią, wyobraźnią i umiejętnością snucia pasjonujących opowieści?

Walorem opowieści jest wzrost potencjału twórczego. Symbole zawarte na rysunkach bywają oczywiste jak i symboliczne, drobne. Od narratora bowiem zależy ich wykorzystanie. To czy opowieść będzie realistyczna, magiczna, osadzona w historii czy w przyszłości. Wyobraźnia nie ma granic – a symbole na kościach mają ją tylko ukierunkować.

Wykonanie kości to po prostu mistrzostwo. Są solidne, sensoryczne i bardzo trwałe. Każdy zestaw ma swoją kolorystykę symboli, dzięki czemu zestawy się nie mieszają. Poręczne pudełko, również mieści wszystkie kości i świetnie sprawdza się w transporcie i zabawie.

Story Cubes stworzył Rory O’Connor z Irlandii, trener kreatywności i twórczego rozwiązywania problemów. Ta niewielka gra szybko okazała się nieocenioną pomocą dla nauczycieli, trenerów, terapeutów pedagogów. Jest również pomocą ćwiczącą kreatywność i wyobraźnię. Sama bardzo często używam jej podczas zajęć integracyjnych czy treningu twórczości oraz myślenia wizualnego!


Zachęcam, aby Story Cubes wypróbować także z dziećmi. Już przedszkolaki i starsze dzieci będą doskonale się bawić podczas układanie opowieści przy pomocy warunków na kościach. A rzucanie symbolami (kośćmi) to po prostu przyjemność sama w sobie!

Story Cubes to rewelacyjna gra, która będzie z Wami wiele razy! Wspaniała w swej prostocie i uniwersalności. Twórcza, kreatywna, zabawna i urocza!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *