Ruszaj zbierać światło gwiazd! Jesteś poszukiwaczem gwiazd. W grze Stella gracze interpretują ilustracje szukając w nich wspólnego pierwiastka ze słowem z wylosowanego hasła. Obraz ma nawiązywać do znaczenia pochodzącego z zapisu słownego. Jeśli znacie i kochacie Dixit to młodsza siostra Stella na pewno jest pozycją obowiązkową! Graj, zgaduj, sprawdzaj i nie daj się ciemności! Rebel zaprasza na pełną wyobraźni grę Stella!

wp-1637771843767-912x1024 GRAnatowy czwartek: Stella – uniwersum DIXIT. Rebel 2021

STELLA

  • Autor: Gérald Cattiaux, Jean-Louis Roubira
  • Ilustracje: Jérôme Pélissier
  • Wydawca: Rebel
  • 3-6 osób
  • Od 8 lat
  • Ok.30 minut
  • Do kupienia TUTAJ
wp-1637771843767-912x1024 GRAnatowy czwartek: Stella – uniwersum DIXIT. Rebel 2021

Stella to gra skojarzeń i interpretacji. Osadzona w bajkowym świecie ilustracji rodem z kultowej gry DIXIT. Oczywiście możecie łączyć karty z posiadanych zestawów gry DIXIT i wzbogacać rozgrywkę o kolejne obrazy. Stalla to gra skojarzeń. Nieco magiczna, psychologiczna czy oparta na znajomości dedukcji innych graczy ze sporym zapleczem losowości. Zdecydowania jest to gra, która pozwala zanurzyć się w świecie obrazów i słów. Zrelaksować się, nieco lepiej poznać i miło spędzić czas w rodzinnym czy zaprzyjaźnionym gronie. Dla mnie ma coś z magii – ilustracje zapraszają do magicznego świata wyobraźni.

wp-1637771843767-912x1024 GRAnatowy czwartek: Stella – uniwersum DIXIT. Rebel 2021

Zawartość pudełka:

•             plansza

•             84 karty Dixit

•             96 kart haseł

•             4 karty haseł „Odkrywanie świata”

•             10 kart haseł do samodzielnego uzupełnienia

•             6 żetonów latarni

•             4 znaczniki rundy

•             pionek zwiadowcy

•             6 tablic suchościeralnych

•             tablica suchościeralna z tabelą wyników

•             6 pisaków i 6 ścierek

Skrót zasad:

Gracze wcielają się w poszukiwaczy gwiazd. W czterech rundach łączą swoje sekretne karty z ilustracjami, które nawiązują skojarzeniem do hasła wylosowanego ze zbioru słów. Prawidłowe zaznaczenie kart z innymi graczami skutkuje punktami tj. tworzeniem iskry, która przekłada się na wynik końcowy. W miarę przebiegu gry szansa na zdobycie punktów wzrasta. W Stalli obserwujemy także mechanizm  punktowania, który odbiera graczom punktacje – na zasadzie szkodliwości nadmiarowości. Nie możecie też pomylić się przy zaznaczeniu skojarzeń.  Aby wygrać, gracz musi na koniec 4. rundy mieć więcej punktów iskry niż pozostali gracze. Zasady są bardzo przejrzyste.

Moja ocena:

Stalla to przepiękna gra, która wprost elektryzuje. Działa na wyobraźnie i pobudza myśli, skojarzenia, obrazy przyszłości czy przyszłości w kategoriach marzeń i planów. Piękne i bogato ilustrowane karty, pobudzają naszą interpretacje do wymyślania skojarzeń. W grze staramy się wczuć w innych graczy. Jeśli prawidłowo rozpoznamy tok ich myślenia zyskamy iskry tj. punkty. Zresztą gra ma olbrzymi ładunek psychologiczny – zarówno dedukcja, rozpoznawanie myślenia innych graczy jak i poznawanie ich interpretacji sprzyja lepszemu poznaniu się graczy.

Stella należy do Uniwersum Dixita, a zawarte w niej karty mogą służyć do gry w Dixit i odwrotnie! Gra zawiera pełną talię 84 kart w identycznym formacie, z tym samym tyłem, co wszystkie tytuły z serii Dixit. Ja na pewno będę grać z taliami, które posiadam a mam ich…5!

Stella to pozycja dla wszystkich wielbicieli gry DIXIT. Od razu muszę dodać, że wszystkich zniechęconych wymyślaniem skojarzeń w DIXIT czeka tutaj dużo więcej spokoju. W stalli nie będzie abstrakcyjnego tworzenia skojarzeń lecz proces interpretacji gotowych słów – skojarzeń. Być może zachęci to tych zniechęconych do DIXIT!

Gra została bardzo starannie wydana. W sporym pudełku znajdziemy sporo solidnych żetonów, tabliczki do zgadywania, ramkę do kart, 96 kart haseł, kartonowe tabliczki suchościeralne, komplet kolorowych pisaków, czytelną i piękne ilustracje na kartach jak i w całości materiałów. Na kartach haseł w większości mamy dwa słowa co daje prawie 200 skojarzeń. Dodatkowo możemy wymyślić własne słowa. Gra ma dużą regrywalność. Z minusów to fakt, że pudełko jest nieco za małe na wszystkie elementy gry. Już kupując gre widzimy, że się nie domyka. Po wyrzuceniu wyprasek nic się nie zmienia.

wp-1637771843767-912x1024 GRAnatowy czwartek: Stella – uniwersum DIXIT. Rebel 2021

Gra Stella to młodsza siostra Dixit. Mam wrażenie, że jest nieco bardziej dojrzała i uniwersalna bo z powodzeniem zachęci też przeciwników kreowania abstrakcyjnych połączeń karta-słowo. Gra prezentuje się cudownie, magicznie. Karty są bardo staranne, posiadają wiele szczegółów, często postać ludzką. Stalla sprawdzi się dla graczy od 8 lat bez ograniczeń wiekowych. Pamiętajcie, że gramy w minimum 3 osoby! Zachęcam serdecznie do zabawy w magicznym świecie Stelli i uniwersum DIXIT! Dla mnie te gry mają coś niezwykłego i niewypowiedzianego i są bardzo psychologiczne


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: