SPEKTRUM – niestandardowa gra imprezowa od wydawnictwa Rebel. Totalna nowość w Polsce. Tytuł, który zyskał popularność na świcie i uzyskał tytuł najlepszej gry imprezowej w plebiscycie Golden Geek 2019! Czy nadajecie na tych samych falach? Myślicie podobnie? Wymyśl, analizuj i odgadnij, aby zdobyć jak najlepszy wynik i pokonać przeciwnika w wybranym wariancie rywalizacji lub kooperacji! Wykonanie gry zdecydowanie zaskakuje a rozrywka pozwala dobrze spędzić czas! Zapraszam na GRAnatowyczwartek ze SPEKTRUM!

wp-1612419266283-1024x1012 <strong>GRAnatowy czwartek - Spektrum – REBEL 14+</strong>

SPEKTRUM

Duże pudełko, kolorowe plamy, twarze i niestandardowa zawartość. Dziwne urządzenie, dźwignia, zasłony, punktacja? SPEKTRUM – najnowsza propozycja od wydawnictwa Rebel. Tytuł doceniony na świecie tym razem w polskiej wersji językowej.  Zapraszam na psychologiczną rozgrywkę. Imprezowa propozycja dla graczy od około 14 lat. Gra, która wymaga od nas znajomości świata i psychiki innych graczy. Na podstawie dwóch haseł musimy wywnioskować wskazówkę, która naprowadzi innych graczy we właściwe miejsce na skali. Gracze mają zadanie uściślić spektrum opcji do wskazanego jednego punktu. Bawcie, zgadujcie, kombinujcie i sprawdźcie co miał na myśli wasz zawodnik. Czy myśli tak samo jak wy?

  • Autor: Alex Hague, Justin Vickers, Wolfgang Warsch
  • Ilustracje: Nan Na Hvass, Sofie Hannibal
  • Wydawcal: Rebel
  • 2 – 12 osób
  • od 14 lat
  • 30 – 45 minut
wp-1612419266283-1024x1012 <strong>GRAnatowy czwartek - Spektrum – REBEL 14+</strong>

Zawartość pudełka:

  • 126 dwustronnych kart spektrum
  • 3 znaczniki
  • plastikowy mechanizm
  • instrukcja

Skrót zasad:

Gracze dzielą się na drużyny i wybierają wariant rywalizacji lub kooperacji (możecie grać też jako jedna drużyna i po prostu dobrze się bawić). Do wyboru macie także karty podstawowe i zaawansowane. Każda runda przebiega według stałego wzorca.
Gracz wybiera kartę z dwoma skrajnymi określeniami (zimy – ciepły, kontrowersyjny – nie kontrowersyjny, warzywo-owoc, imię dla psa – imię dla kota).  Gracz w tajemnicy przed pozostałymi osobami obraca tarczą SPEKTRUM. Gracz sprawdza, gdzie znajdują się na tarczy punktowane podziały. Podaje także hasło, które ma naprowadzić graczy na wskazanie punktacji na zasłoniętej tarczy np. Jeśli punktacja znajduje się po prawej stronie w określeniach mokry –suchy , gracz rzuca hasło „wiatr”. Gracze decydują, w którym miejscu umieścić wskaźnik. To czas rozmów, dyskusji, próba odgadnięcia toku myślenia gracza. Po zapieczętowaniu decyzji akceptacją drożyny odsłaniamy tarczę i sprawdzamy czy uzyskaliśmy prawidłowy wynik.  Przed odsłonięciem przedziałów, członkowie przeciwnej drużyny,  mogą zdecydować, czy ich zdaniem znacznik powinien znaleźć się bardziej po lewej, czy bardziej po prawej stronie. Jeśli mają rację, również zdobędą punkty. Bardzo proste!!!

Moja ocena – okiem psychologa:

SPEKTRUM łączy zalety gry imprezowej, słowno-językowej z elementami logicznego myślenia, wnioskowania, treningu kreatywności i twórczości. SPEKTRUM to gra wielowymiarowa. Możecie grać w trybie rywalizacji i kooperacji. Świetnie sprawdzi się na imprezie czy spotkaniu towarzyskim w grupie do około 12-14 osób. Gra pomoże poznać nowe osoby jak i lepiej zrozumieć znajomych czy członków rodziny. Gra stanowi również bardzo dobry punkt wyjścia do dalszych konwersacji. SPEKTRUM poddaje w trakcie gry ciekawe punkty do rozmowy. Bardzo lubię gry imprezowe, które pozwalają na cos więcej podczas zabawy: poznanie, zrozumienie, wymianę punktu widzenia, wzbogacenia swojej perspektywy. Bez wątpienia SPEKTRUM ma taki potencjał.

Rozgrywka jest dynamiczna, angażuje graczy w dyskusje i wspólną zabawę lub kooperacje. Tryb kooperacji sprzyja integracji i rozrywce.

Ciekawą opcją jest również możliwość wyboru trybu zaawansowanego. Karty dają niestandardowe połączenie. Gra została atrakcyjnie wydane. Niestandardowe elementy w ruchomego mechanizmu sprawiają, że rozgrywka jest jeszcze bardziej przyjemna i atrakcyjna.

Zdecydowanie warto spróbować zarówno swoich sił w formułowaniu podpowiedzi jak i dyskusji z innymi graczami o wyborze miejsca wskaźnika. Przekonajcie się jak wiele opcji daje Wam SPEKTRUM! Lubię tą grę i będę do niej często wracać!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *