GRAnatowy czwartek to ulubiona seria wpisów na blogu psychologicoach miłośników gier planszowych. Co czwartek ciekawy tytuł z psychologiczną recenzją i fotograficzną relacją. Dzisiaj czas na 2 w 1 tj. Smart Domino – gra i kolorowe klocki dla najmłodszych członków rodziny. Sprawdź swój refleks, spostrzegawczość i koordynację wzrokowo-ruchową. Zabawa, wyzwanie i  pojedynek na szybkość. Gra w której liczy się każdy ruch a kilka poziomów trudności pozwala na zabawę oraz wysiłek intelektualny!

 20190129_180802926065075-300x300 GRAnatowy czwartek: SMART DOMINO od FoxGames.

SMART DOMINO

To kolorowa gra, której celem jest stworzenie w jak najszybszym czasie figur w układzie widocznym na karcie. Zwycięża w pojedynku gracz, który jako pierwszy odwzoruje figurę z wylosowanych kart. To tylko pozornie wydaje się bardzo proste zadanie! Do dyspozycji mamy kilka poziomów trudności oraz swobodę w wyborze komfortowego czasu rozgrywki czy rodzaju pojedynku!

Smart Domino, zwyciężyło w  konkursie na najlepszą grę rodzinną w Danii w 2017 r. (Årets Spil Best Family Game Winner)

  • SMART DOMINO
  • 1-4 graczy
  • 6+ (młodsi super bawić się będą tworząc konstrukcje z klocków)
  • czas rozgrywki: ok.25 minut (w zależności od wyboru graczy)
  • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

  • Plastikowe klocki : 20 sztuk z kolorowymi symbolami oraz numeracją od 1-5 na bokach
  • 60 kart  o 5 poziomach trudności z zestawami do odwzorowania składającymi się z 10 symboli widzianych z góry
  • Instrukcja

20190129_180802926065075-300x300 GRAnatowy czwartek: SMART DOMINO od FoxGames.

Pudełko mieści idealnie wszystkie elementy gry. Nie ma mowy o zbędnej przestrzeni. Klocki wykonane są bardzo solidnie i estetycznie.

Skrót zasad:

Zasady gry są bardzo proste i intuicyjne. Instrukcja proponuje 2 warianty rozgrywki.

Pierwszy wariant to tzw. szybka gra. Gracze przed rozgrywką ustalają z ilu rund ma składać się gra. Następnie przygotowują tyle kart zadań. Każdy gracz dobiera zestaw klocków o numerach 1-5. Po odsłonięciu karty z zadaniem gracze jak najszybciej usiłują odtworzyć układ widoczny na karcie. Najszybszy gracz zdobywa kartę, jako punkt zwycięstwa. Grę zwycięża gracz o największej sumie punktów.

Drugi wariant –  kompletne szaleństwo. Punktujemy za poziomy trudności tj.  najprostsze zadania dają 1 pkt, najtrudniejsze 3. Każdy gracz otrzymuje zestaw 5 klocków numerowanych 1-5, a karty zadań rozdziela się na stosy, zgodnie z poziomem trudności i uzgodnioną liczbą kart. Gracz układa wzór z wybranej przez siebie karty.Gracze sami decydują o rodzaju karty, którą chcą odtworzyć. Bywa, że układają ten sam układ. Najszybszy gracz, który poprawnie wykona zadanie otrzymuje kartę jako punkt zwycięstwa. Za błędy – kara, tj. oddajemy kartę.

Proste? TAK!

Moja ocena:

Smart Domino to bardzo emocjonująca rozgrywka z elementami gry logicznej. Układanie wzorów z kart jest niezwykle angażującym zajęciem. Pozornie zadanie wydaje się bardzo proste. Układy jednak nie mają na kartach zaznaczonych krawędzi. Sprawia to, że ułożenie poprawnego układu jako pierwszy gracz jest nie lada wyzwaniem. Musicie przekonać się sami ile emocji wywołuje układanie Smart Domino. Stukot klocków, okrzyki triumfu lub wołania rozpaczy są nieodłącznym elementem gry. To jej urok!

20190129_180802926065075-300x300 GRAnatowy czwartek: SMART DOMINO od FoxGames.

SMART DOMINO to idealne połączenie gry i nauki oraz rozwoju poznawczego! Ćwiczymy koordynację wzrokowo-ruchową, doprecyzowujemy motorykę małą oraz spostrzeganie. Do tego przyda się odporność na dystraktory oraz kontrola emocjonalna np. gdy nie idzie, aby się nie poddać i układać dalej! Gra świetnie sprawdzi się jako element rozwoju, profilaktyki a nawet terapii dla dzieci z problemami w koordynacji, podwyższonym ryzykiem dysleksji czy z innymi deficytami poznawczymi. Poza tym dzieci bardzo lubią klocki a odtwarzanie układów to świetna zabawa.

Smart Domino świetnie sprawdzi się w wariantach 2-4 graczy a nawet solo. Możemy ustawić stoper i zmierzyć się z samodzielnym układaniem wzorów na czas. Spróbujcie pobić swój własny wynik!

20190129_180802926065075-300x300 GRAnatowy czwartek: SMART DOMINO od FoxGames.

Jak mi się grało w SMART DOMINO? Bardzo dobrze, chociaż nie bywam często zwycięzcą. Ja najlepiej radzę sobie w układami za 5 punktów – podczas kiedy te teoretycznie prostsze bardzo sporadycznie udaje mi się ułożyć jako pierwsza! Moja prawie 2 letnie córka uwielbia okładać klocki do pudełka i tworzyć z nich konstrukcje, które potem spektakularnie niszczy.

Smart Domino na pewno zostanie z nami na dłużej!

Dziękuję wydawnictwu FoxGames za przekazanie gry do recenzji.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *