GRAnatowy czwartek zaprasza dziś całą rodzinę na grę Słówka od GRANNA.  Wyjątkowa gra słowna, w której wyrazy układamy w każdym kierunku. Tutaj liczy się pomysłowość, bogate słownictwo i/ lub kreatywność – sami przekonajcie się co zaprowadzi was do zwycięstwa. Czy uda Wam się zapełnić całą planszę wyrazami? Kto zgarnie najwięcej punktów i zostanie mistrzem gry w Słówka!? Idealna pozycja dla fanów krzyżówek (i nie tylko).

20181021_2152511080082587-300x300 GRAnatowy czwartek – Słówka – gra lepsza niż krzyżówka od GRANNA

SŁÓWKA

Słówka to rodzinna gra planszowa o budowaniu słów. Proste zasady i szybka rozgrywka oraz dwie różne plansze z dwoma wariantami gry. Litery układa się na heksagonalnych polach w dowolnym kierunku. Oprócz standardowych punktów za wykorzystanie liter można też otrzymać dodatkowe bonusy za otoczenie specjalnych, sześciokątnych pól. Słowna gra dla fanów rodzinnego grania.

 • Autor: Jacek Szczap
 • Wydawnictwo: Granna
 • Wiek: 8+
 • Ilość graczy: 2-4
 • Czas gry: 30 minut

Do kupienia TUTAJ

20181021_2152511080082587-300x300 GRAnatowy czwartek – Słówka – gra lepsza niż krzyżówka od GRANNA

Zawartość pudełka:

20181021_2152511080082587-300x300 GRAnatowy czwartek – Słówka – gra lepsza niż krzyżówka od GRANNA

 • 84 żetony z literami
 • woreczek
 • 4 podstawki
 • notes
 • ołówek
 • instrukcja

Skrót zasad:

Grę zaczynamy od wyboru wariantu planszy, dobraniu podstawki oraz 6 literek. Grę rozpoczyna osoba, która wylosowała literę znajdującą się najbliżej początku alfabetu. Osoba rozpoczynająca grę losuje dodatkowy żeton, który umieszcza na środku planszy. Następnie próbujemy ułożyć słowo z dostępnych liter. Przestrzegać trzeba kilku zasad:

 • w czasie swojej kolejki gracz może ułożyć tylko jedno słowo
 • w każdym układanym słowie musi się znaleźć co najmniej jedna litera, która już znajduje się na planszy
 • słowa można układać w dowolnej formie oraz w dolnym kierunku.

Za ułożenie nieistniejącego słowa – utrata kolejki.  Po ułożeniu słowa podliczamy punkty i zapisujemy je w załączonym notesie. Następnie dobieramy znów do 6 liter. Jeśli posiadany zestaw liter nas nie zadowala – możemy je odłożyć i wylosować inne tracąc w ten sposób swój ruch na planszy. Wygrywa gracz z największą liczbą punktów. Proste? BARDZO

Moja recenzja:

Słówka to rozgrywka słowna. Słówka to gra dedykowana dla fanów słownych potyczek. Jest tutaj wszystko na swoim miejscu. Zasady bardzo proste i poprawne, komponenty na dobrym poziomie, dynamiczna rozgrywka i ciekawy mechanizm układania słów w dowolnym kierunku w układzie heksagonalnym. Rozgrywka jest stosunkowo krótka i może budzić niedosyt. Od czego jednak jest kolejna partia? Śmiało! Sama plansza podsuwa nam dwa warianty gry – krótszy i nieco dłuższy.

Czy gra jest banalna? NIE! Układanie wyrazów z rozsypanych literek do najprostszych nie należy (a przynajmniej osoby, które sporadycznie grają w zabawy słowne mogą mieć z tym kłopoty). Regularne partie zdecydowanie podnoszą nasze umiejętności słowotwórcze i rozgrywka z biegiem czasu staje się bardziej zacięta, słowa bardziej oryginalne, wyszukane. Bywa, że tworzenie wyrazów generuje sporo emocji – czasami doświadczycie radości ale spotkać się można także z irytacją i złością.

Oprawa graficzna jak na grę słowną przystało jest poprawna, prosta. Brakuje grafik – poza tym jednym z okładki pudełka. Plus za załączony do gry woreczek, notes i ołówek. Podstawki mogłyby być wykonane z drewna – jednak cena gry jest tak niska, że byłoby to raczej niemożliwe bez znaczącego wzrostu ceny. Rozumiemy więc decyzję wydawcy. Żetony z literami są grube, trwałe.

Rozgrywka sprawiła mi sporo frajdy. Tworzenie wyrazów z posiadanych liter oraz litery an planszy to niezły trening poznawczy! Układy heksagonalne tworzą ciekawą kompozycje. Plansza w oka mgnieniu zapełnia się słowami. Chociaż nie jestem fanką gier słownych jednoznacznie przyznaje, że SŁÓWKA to solidna gra. Idealna na długie jesienne wieczory!

20181021_2152511080082587-300x300 GRAnatowy czwartek – Słówka – gra lepsza niż krzyżówka od GRANNA

Dziękuję Wydawnictwu GRANNA za przekazanie gry do recenzji.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *