Skaczące jajeczka to szybka i bardzo zabawna gra ruchowa! Jak przekonuje Wydawca – najbardziej jajcarska gra ruchowa. Wykaż się gracją, sprytem, szybkością oraz koordynacją i nie daj upaść jajku! Najlepszy gracz wygrywa! Gra wciąga dzieci i dorosłych, odrywa od stołu a nawet zaprasza do tańca tj. drobo-disco. Ciekawa propozycja i zabawa na całego dla rodzin, dzieci, imprezowiczów czy pedagogów i psychologów – przekonajcie się sami!
Skaczące jajeczka
Gracze muszą wykazać się umiejętnościami, które pozwolą im na zdobycie jajka. Gdy zdobędą 5 jajek i wykonają ostatnie zadanie – wygrywają. Z każdym kolejnym jajkiem poziom trudności wzrasta a gra staje się coraz bardziej zabawna.
- Podstawowe informacje
- Liczba graczy: 2 – 4 osoby
- Wiek: od 7 lat
- Czas gry: ok. 15 minut
- Do kupienia TUTAJ
Zawartość pudełka:
- 9 pomarańczowych jajek,
- niebieskie jajko,
- podstawka na jajko,
- kość akcji (czerwona),
- kość części ciała (biała),
- pojemnik na jajka.
Całość zestawu została wykonana w bardzo solidny sposób. Trwałe i estetyczne komponenty. Pudełko w formie dużej wytłaczanki na jajka , drewniane kości – całość prezentuje się bardzo dobrze.
Skrót zasad:
Przygotujcie swobodną przestrzeń do zabawy. Najlepiej sprawdzi się podłoga, koc w parku lub na plaży lub inne miejsce, które nie będzie ograniczało waszych ruchów. Na start każdy z graczy bierze jedno pomarańczowe jajko. Następnie w kolejności od najmłodszego gracza, rzucacie koscią ruchu i umieszczacie jajko zgodnie z wylosowaną grafiką.
Możliwe miejsca:
-pod pachą,
-w zgięciu łokcia,
-między szyją a ramieniem,
– pod brodą,
-między kolanami
– w dowolny sposób (przedstawiony na innej ściance).
Trzymając jaja we właściwym miejscu przechodzimy do kolejnego etapu zabawy. Przed każdym rzutem kością akcji aktywny gracz umieszcza na podstawce wybrane przez siebie jajko: pomarańczowe lub niebieskie (niebieskie jajko jest cięższe, a więc trudniejsze do utrzymania od pozostałych, ale w przypadku remisu gracz, który je zdobył, zwycięża). Rzucamy kolejno kością akcji i wykonujemy wylosowane zadanie. Możliwości są dwie: ścianka czerwona lub niebieska.
ŚCIANKA CZERWONA
Tutaj mamy do wykonania niezwłocznie (tj. jak najszybciej) zadanie: krzyknąć „Kukuryku!”, zabrać jajko z podstawki, chwycić kość akcji albo zatańczyć drobio-disco (wstań i unieś jedną rękę do góry, a drugą opuść na dół).
ŚCIANKA NIEBIESKA
Gracz, który najwolniej wykona zadanie (przyłoży palec do ust
i powie „Ciii” albo położy dłoń na jajku z podstawki),
traci jedno jajko i odkłada je z powrotem do pojemnika.
Zakończenie gry:
– w momencie w którym z graczy zdobędzie 5 jajek (warunkiem
koniecznym do zwycięstwa jest odtańczenie koguciego tańca wokół własnej
osi i jednoczesnego wydania okrzyku „Kukuryku!” ze wszystkimi
pięcioma jajkami)
– jeśli zabraknie jajek (wszyscy gracze wstają i jednocześnie wykonują
koguci taniec; jeśli nikt nie upuści jajka, zwycięzcą zostaje osoba
z największą ich liczbą, a w przypadku remisu – posiadacz
niebieskiego jajka).
KONIEC!
Moja ocena:
Skaczące jajeczka to prosta gra ruchowa. Powoduje sporo emocji a najczęściej jest to radość, śmiech i zadowolenie. Zdecydowanie sprawdzi się jako rozładowanie napięcia, stresu czy zmęczenia po całym dniu pracy. Dzieci nie mają problemu z wykonywaniem zabawnych zadań. Dorośli muszą się zdystansować i wejść w skórę dziecka, aby poczuć się swobodnie i móc czerpać przyjemność z zabawy.
Skaczące jajeczka także wymuszają oderwanie się z krzesła. Tutaj liczy się ruch!
Gra sprawdza się w zabawie dzieci, dorosłych oraz grup mieszanych. Śmiało można ją stosować podczas zabaw w przedszkolu, szkole, na koloniach czy w trakcie zajęć terapeutycznych. Stanowi więc ciekawe wyposażenie dla kreatywnego pedagoga, psychologa czy po prostu rodzica!
W gronie imprezowiczów (w każdym wieku) sprawdza się jako zabawna gra ruchowa.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wzrastający poziom trudności. Z każdym kolejnym jajkiem zadanie staje się trudniejsze i wymaga od zawodnika coraz więcej sprytu, zręczności, koordynacji, uwagi itd. Gra uczy także dzieci pokory wobec porażki. Tj. kiedy utracimy jajko nasza pozycja może ulec spadkowi. Na szczęście inni gracze też często gubią jajka, a aby wygrać należy wykonać jeszcze zadanie końcowe, które także do najprostszych nie należy.
Serdecznie polecam Skaczące Jajeczka dla dzieci, rodzin, na zajęcia ruchowe lub terapeutyczne czy rozrywkę podczas imprezy.
Dziękuję Wydawnictwu REBEL za udostępnienie gry do recenzji.
0 komentarzy