Rzuć Hasło to bardzo dobra propozycja kompaktowej gry imprezowej. Mała kościana gra, w której gracze mogą nie tylko przetestować swoją wiedzę, ale też sprawdzić swoją spostrzegawczość, refleks i zdolność kojarzenia. Świetna zabawa gwarantowana a prostota, wydanie oraz możliwości gry oraz wrażenie z niej płynące zasługują na ocenę celującą! Idealna w domu, podróży, podczas wyprawy wakacyjnej lub w każdym miejscu, gdzie tylko znajdziecie 15 minut wolnego czasu.  Słowo daję! GRAnatowy czwartek dzisiaj zaprasza na bardzo dobrą grę w której zabawa toczy się od słowa do słowa! Zbierz 2-6 graczy i baw się w Rzuć hasło! Naprawdę świetna gra!

20190916_0854021905605297-768x1024 GRAnatowy czwartek: RZUĆ HASŁO od Foxgames

RZUĆ HASŁO

Rzuć hasło to gra, która spodoba się entuzjastom gier imprezowych. Szybka, kolorowa, słowna i o prostych zasadach lecz nie banalna. To chyba cechy, które ceni każdy gracz. Jej pudełko (zamykane na magnes) w zasadzie zmieści się w każdej kieszeni, plecaku czy torebce. Świetnie sprawdzi się w domu, podróży itd.  Ukazała się kilka dni temu nakładem wydawnictwa Fox Games. Jej celem jest świetna zabawa poprzez zdobywanie punktów na podstawie wypowiadanych słów i szybkości działania. Musimy bowiem złapać odpowiedni symbol i literę oraz wypowiedzieć słowo!

  • liczba graczy: 2-6
  • wiek gracza: 8+
  • czas gry: 15 minut
  • Do kupienia TUTAJ

Skrót zasad:

Na start warto omówić symbole znajdujące się na kostkach. Kiedy już gracze będą wiedzieć co oznaczają rysunki na kartach wszystkie kostki mogą wylądować na stole. Ustalamy do ilu punktów gramy. Wariant podstawowy to 30 minut , na początek spróbujcie 10 lub 20.Zadaniem graczy jest podanie hasła, które zaczyna się na daną literę i pasuje do kategorii. Gracz zdobywa punkt za podanie właściwego słowa. Co ważne- hasło musi zawierać się w różnokolorowej kości symbolu i litery.

Kto wykaże się lepszą spostrzegawczością, szybkością, znajomością skojarzeń wygrywa!

Jedna partia z łatwością przechodzi w kolejną.

Kategorie na kościach: piosenka lub gatunek muzyki, coś kwadratowego, zwierzę lądowe, owoc lub warzywo, muzyk.

20190916_0854021905605297-768x1024 GRAnatowy czwartek: RZUĆ HASŁO od Foxgames

Moja ocena:

Rzuć hasło to gra imprezowa. Świetnie sprawdzi się z graczami powyżej 7/8 lat bez górnej granicy wieku. Jej format sprawia, że zmieści się do kieszeni, a proste zasady sprawią, że nikt z graczy nie będzie miał trudności z jej zrozumieniem.

Mechanika gry jest bardzo prosta lecz by wygrać należy wykazać się szybkością, łatwością tworzenia skojarzeń, pamięcią symboli (instrukcja dostarcza też opisu lecz szkoda czasu na szukanie wyjaśnień). Dobre cechy to także refleks, koncentracja,  bystrość umysłu. Gra toczy się błyskawicznie w czasie rzeczywistym.  Gracze są po prostu pochłonięci grą. Rywalizacja o kości i rzucanie słów także napędza rywalizację. Gra bardzo dobrze sprawdzi się zarówno w parze, 4 czy 6 graczy.

Rzuć hasło to także gra, która prowokuje graczy do myślenia. Tym bardziej, że wymyślamy hasła będąc pod presją czasu. Dobór litery i hasła to zadanie, które wydaje się tylko być banalnie proste.

Gra charakteryzuje się także świetnym wykonaniem komponentów. Kości są solidne, kolorowe, trwałe i z bardzo czytelnymi literami i symbolami. Pudełko zawiera magnes, który bardzo dobrze mieści elementy w środku.

PODSUMOWUJĄC

Rzuć Hasło to bardzo dobry tytuł imprezowy! Serdecznie polecam i z całą pewnością gwarantuję udaną rozgrywkę (i to nie jedną)!

Dziękuję za egzemplarz recenzencki Wydawnictwu FoxGames.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *