Wyjątkowy GRAnatowy czwartek – dwie gry – idealna na spotkania rodzinne i do grania z dziećmi. TERRA to gra, która od lat zyskuje popularność – aż 900 zagadek, nieoczekiwanych faktów, interesujących informacji o świcie! Nowa szata graficzna i zaktualizowana wersja zadań – idealna kompozycja imprezowo-familijna! Szukacie gry dla najmłodszych – zapraszam do zapoznania się z propozycją z serii Rodzinka Wygrywa. Na barana to tęczowo kolorowa gra kooperacyjna w której będziemy rodzinnie zdejmować zabawki z drzewa! A dodatek urozmaici zabawę o kolejne warianty. Zaczynamy!!!

1635413821416_edit_229896996923253-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Rodzinne granie od EGMONT: TERRA 10+ i Na Barana 3+

TERRA

Jak dobrze znasz świat? 

Być może słyszeliście o tej grze! Mam ją w swojej kolekcji już dobre 6 lat. Jednak nowa wersja zdobyła moje serce. Piękna szata graficzna i zaktualizowane zadania to coś co bardzo lubię. Terra to aż 900 zagadek o świecie! Doskonały tytuł do wspólnego grania w gronie rodziny czy w grupie znajomych. Gra, która zadowala prostymi zasadami jak i zachwyca emocjonującą rozgrywką. Co również istotne zabawa łączy się z edukacją.

1635413821416_edit_229896996923253-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Rodzinne granie od EGMONT: TERRA 10+ i Na Barana 3+

Światowy bestseller w nowej odsłonie TERRA to imprezowo-familijna gra, która już zdobyła serca polskich graczy. Teraz wraca w nowej szacie graficznej i ze zaktualizowanymi zadaniami. TERRA to idealna gra na spotkanie z rodziną i przyjaciółmi. Ma proste reguły, zapewnia emocjonującą rozrywkę i dostarcza mnóstwo ciekawych informacji. 

·         Ile metrów długości ma most Golden Gate Bridge?

·         W którym mieście na Ziemi żyje najwięcej mieszkańców?

·         Jak daleko w niebo sięga najwyższa wieża kościelna na świecie i jaką głębokość ma najgłębsze jezioro?

Na kartach gry zebrano 900 zaskakujących zadań, umożliwiających rozegranie kilkudziesięciu partii bez powtórki.

Elementy gry:

– plansza, 

– 150 kart czterech poziomach trudności, 

– 1 pudełko na karty, 

– 36 kilkukolorowych znaczników.

WIDEOINSTRUKCJA

https://youtu.be/PaD8iZXehrY

Gra „Terra” to z jednej strony zbiór ciekawostek jak i próba poznania swoich możliwości czy lepsze poznanie świata i pełniejsze zdobycie informacji o nim. W grze punktujemy prawidłowe odpowiedzi jak i przybliżone. Co daje graczom wiele możliwości na zdobycie punktów. Stąd wielki plus – wystarczy myśleć logicznie, porównywać, szacować, aby mieć dobry wynik. Co ciekawe – tutaj także możesz stracić! Więc mądrze obstawiaj punkty! Emocje gwarantowane.

Wydanie gry jest również atrakcyjne, kolorowe, z mnóstwem zdjęć.

·         Liczba graczy: 2-6 

·         Wiek: 10+ 

·         Czas gry: 45 minut

·         Do kupienia TUTAJ

Autorem gry jest niemiecki twórca i wydawca gier planszowych – Friedemann Friese

Na Barana

„Na Barana” to kooperacyjna gra dla całej rodziny! W słoneczny wiosenny poranek rodzinka Sztapelków ma ochotę na podwórkową zabawę z balonikiem i puszczenie latawca. Nie wszystko jednak przebiega wzorcowo. Część z zabawek została porwana w nocy przez wiatr!

1635413821416_edit_229896996923253-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Rodzinne granie od EGMONT: TERRA 10+ i Na Barana 3+

Na graczy czeka ciekawe wyzwanie. Wspólnie będą starać się złapać zabawki, które porwał wiatr. By tego dosięgnąć, trzeba wdrapać się jak najwyżej. Najlepiej po plecach na barana! Trzeba wykazać się szybkością, nim zgaśnie słońce.

Ale które zbierać jako pierwsze? Balon, piłkę czy latawiec? Kto z rodziny ma wspiąć się na barana? Sami zadecydujcie, co będzie najlepsze i pozbierajcie pogubione przedmioty.

To gra kooperacyjna tj. bez rywalizacji między graczami. Wszyscy gracze mają wspólny cel. Gracze poruszają się pionkami po planszy wokół drzewa, oraz ustawiają pionki jeden na drugim, aby zebrać 4 żetony zabawek, zanim żeton słońca dotrze na koniec swojego toru.

W grze występuje też dodatek „Ogród zwierzątek” oraz trzy opcjonalne warianty rozgrywki.

  • Liczba graczy: 2-6
  • Wiek: 3+
  • Czas gry: 15 minut
  • EGMONT
  • Do kupienia TUTAJ

Autorami gry są niderlandzcy wydawcy i twórcy gier – Steven Michiel Rijsdijk i Anne Mijke van Harten. 

Elementy gry: 

– plansza, 

– 4 drewniane pionki, 

– składające się z dwóch części drzewo, 

– tarcza losująca ze strzałką, 

– 4 żetony przedmiotów, 

– żeton słońca, 

– elementy służące do rozszerzenia i do dodatkowych wariantów gry: 8 żetonów małych zwierząt i 4 żetony dużych zwierząt.

Serdecznie polecam gry bez rywalizacji o progu wejścia już dla 3latków. Rodzinka wygrywa to seria, która zachwyci najmłodszych jak i wprowadzi ich w doskonały nastrój zabawy w gronie rodziny. Gra uczy także zasad, cierpliwości , skupienia jak i skoncentrowania na wspólnym działaniu! Serdecznie polecam!

Dwie dobre a nawet bardzo dobre gry, które idealnie wpisują się w pomysł na granie w jesienne i zimowe wieczory. Z powodzeniem sprawdzą się jako gry rodzinne jak i w gronie znajomych. Na Barana to propozycja gry dla dzieci i z dziećmi. Terra – gra, która bawi i uczy znajomości świata. Piękne wydania i fenomenalna zabawa gwarantowana!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *