Recto Verso” to szybka i całkiem prosta gra rodzinna. Dostarcza mnóstwo zabawy całej rodzinie. Tutaj czas mija a nasze nerwy wystawione są na próbę. Budujemy na czas! Celem gry, w każdej z rund, jest jak najszybsze skonstruowanie budowli pokazanej na karcie. Gra się w parach, a cała trudność polega na tym, że każdy z graczy widzi jedynie swoją stronę budowli: przód (recto) lub tył (verso). Możecie się komunikować i wspólnie układać elementy we właściwych miejscach. Budujemy imprezowo!

62138388o-988x1024 GRAnatowy czwartek: Recto verso. Buduj imprezowo z rodzinom. EGMONT 8+

RECTO VERSO

Buduj imprezowo!

Komunikacja, współpraca i szybkość!

Recto Verso” to zagadkowy tytuł dla bardzo przyjemnej gry planszowej z akcentem rodzinnym. Naszym zadaniem jest jak najszybsze skonstruowanie budowli pokazanej na karcie. Gramy w duecie tj. parami, a cała trudność polega na tym, że każdy z graczy widzi jedynie swoją stronę budowli: przód (recto) lub tył (verso). Im szybciej razem zbudują konstrukcje z karty tym więcej punktów mogą zdobyć gracze. Na szczęście możecie a nawet musicie się porozumiewać, aby zbudować właściwie swoją budowlę.

Recto Verso” to także bardzo ciekawe wydanie w formie klocków 3D. Współpraca wskazana!

  • Liczba graczy: 2-6
  • Wiek: 8+
  • Czas gry: 30 minut
  • Do kupienia TUTAJ
62138388o-988x1024 GRAnatowy czwartek: Recto verso. Buduj imprezowo z rodzinom. EGMONT 8+

Elementy gry:

– dwustronna plansza

– 100 punktów zwycięstwa

– 36 żetonów partnerów

– 11 drewnianych elementów (klocków)

– 64 karty

Skrót zasad:

Wideo zasady do zobaczenia TUTAJ:

Budujemy budowle z rysunków na kartach. Do tego celu mamy elementy 3D. Budujemy na placu budowy, który znajduje się w pudełku. Mamy nawet zapewnione miejsce na kartę z zadaniem, której ulokowanie wskazuje graczom tylko jedną z stron. Każdy gracz ma wiec inny widok – złożony częściowo z innych jak i tych samych elementów. Bywa, że gracze nie widzą wszystkich elementów – to sygnał do schowania klocka. Więc tutaj trzeba rozmawiać. Możemy grać w 2 osoby lub 3-6 lecz wtedy gramy na tury. Kto pierwszy zbuduje widoczną ze swojej strony część konstrukcji krzyczy „recto”, a druga osoba gdy skończy mówi „verso”.  Wtedy zatrzymujemy czas!

Po ułożeniu budowli podliczamy punkty. Punkty otrzymujemy po ułożeniu strony budowli wolniejszego gracza – musimy się wspierać. Na zakończenie podliczamy punkty  i sprawdzamy wynik z punktami „Mistrza konstruktora”. Praktycznie rozwiązanie to punktacja umieszczona na pudełku!

62138388o-988x1024 GRAnatowy czwartek: Recto verso. Buduj imprezowo z rodzinom. EGMONT 8+

 Moja ocena:

Gra zdecydowanie zasługuje na uwagę! Ciekawe wydanie, wciągająca rozgrywka bez rywalizacji a z dużą dozą współpracy, logicznego myślenia itp.  Wykonanie gry również zasługuje na docenienie. Estetyka, trwałość elementów jak i samo pudełko – świetne wydanie. Pudełko zresztą jest świetne: ma miejsce na budowle, kartę, zawiera punktacje, mieści wszystkie elementy zestawu itp. Pudełko zdecydowanie zachwyca kolorami – stanowi piękną ozdobę kolekcji.

Co ważne główne elementy konstrukcyjne są drewniane. Są to spore, kolorowe klocki, które tworzą serce konstrukcji. Całościowo też całkiem fajnie wyglądają.

Gra super sprawdza się w 2 graczy. Możemy także bez problemu zagrać w 3-6 graczy jednak będzie to wiązało się z okresami oczekiwania na swoją turę. Dodatkowo gramy w dwa poziomy trudności.

Karty niebieskie (łatwiejsze – gramy bez dużego, czerwonego klocka) i karty fioletowe (trudniejsze, w zabawie biorą udział wszystkie elementy budowli). Trudniejszy poziom to spore wyzwanie – zwłaszcza, aby zmieścić się w wyznaczonym czasie.

„Recto verso” to gra wyobraźni i logicznego myślenia, szybkości podejmowania decyzji jak i współpracy w parze. Zdecydowanie sprawdzi się jeśli lubicie główkować, obmyślać logicznie i spędzać razem czas. Ogromny plus za kolorystykę i estetykę wydania (kolory, grafiki, wydanie elementów).

Jako gra kooperacyjna świetnie sprawdzi się do zabawy z dziećmi już w wieku przedszkolnym (5/6 lat+ można spróbować).  Nie będziecie się kłopotać z powodu przegranej. Dorośli w kartach fioletowych będą mieć też sporo wyzwań.

62138388o-988x1024 GRAnatowy czwartek: Recto verso. Buduj imprezowo z rodzinom. EGMONT 8+

„Recto verso” to ciekawa gra rodzinna z elementami pięknego wydania, zabawy przestrzennej i logicznej w gronie najbliższych.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *