Gra i bardzo ważne narzędzie rozwojowe jak i diagnostyczne w jednym. Historyjki obrazkowe to rewelacyjna zabawa i ogromna dawka wspierających rozwój dziecka właściwości. Najnowsza propozycja dla fanów bajek z serii Pucio to aż 36 obrazków, które tworzą 12 ciekawych historii związanych przyczynowo-skutkowo. „Pucio. Historyjki obrazkowe” już na blogu- zapraszam po szczegóły!

wp-1644472684757-879x1024 GRAnatowy czwartek: Pucio. Historyjki obrazkowe 2+ Nasza Księgarnia
 • Wiek: 2+
 • Rok wydania: 2022
 • Wymiary: 135 x 135 x 135 mm
 • Liczba elementów: 36
 • Do kupienia TUTAJ

Uwielbiam mądre i dobrze wydane pomoce rozwojowe. Zdecydowanie „Pucio. Historyjki obrazkowe”  to połączenie estetyki i staranności wydania z olbrzymim walorem rozwojowym. Nie jest sekretem, że historyjki obrazkowe znajdziemy w każdym gabinecie logopedycznym, przedszkolu i wielu innych bliskim dzieciom miejscach. Dają one okazję do dobrej zabawy, a przy tym wspomagają rozwój m.in.: mowy na różnych poziomach (od poszerzania zasobu słownictwa po rozwój umiejętności opowiadania i prowadzenia rozmowy),

 • rozumienia związków przyczynowo-skutkowych,
 • rozumienia ciągu zdarzeń i ich umiejscowienia w czasie,
 • rozumienia sytuacji społecznych,
 • rozumienia i nazywania emocji,
 • umiejętności rozwiązywania problemów.

Zawartość pudełka:

 • 36 obrazków, z których można ułożyć 12 historyjek (każdą tworzą 3 obrazki).
 • Instrukcja
wp-1644472684757-879x1024 GRAnatowy czwartek: Pucio. Historyjki obrazkowe 2+ Nasza Księgarnia

Zasady:

Tutaj autorka gry zaprasza do elastycznego podejścia. Naszym zadaniem jest opowiadanie opowieści. By tego dokonać zaczynamy od podania dziecku trzech kart w dowolnej kolejności, o której ma samo zdecydować. Maluch układa i opowiada co wydarzyło się na obrazkach. Bardziej obyte z grą dzieci mogą szukać historyjek w całej rozsypance elementów. Dla ułatwienia jak i autoweryfikacji puzzle mają w narożniku kolor, który podpowiada czy elementy należą do właściwej historii.

Moja ocena:

Kierujemy ją do dzieci, które ukończyły 2. rok życia. Z powodzeniem sprawdzą się także w zabawach 2-4 latków jak w zabawie starszego z młodszym rodzeństwem. Starsze dzieci, które uwielbiają Pucia będą zadowolone z możliwości opowiadania ciekawych i bogatych w szczegóły opowieści. Do zestawu dołączona jest obszerna instrukcja. Wszystko zostało wydane  poszanowaniem ekologii i bez użycia plastiku! Brawo dla Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Wartościowa i bardzo potrzebna pomoc rozwojowa jak i narzędzie diagnostyczne  w pracy terapeuty. Polecam serdecznie i ogromnie cieszę się, że taka pozycje jest dostępna. Jedna z lepszych układanek na rynku – sytuacje z codzienności i realności naszych dzieci! Do tego ulubieni bohaterowie z bajek!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *