GRAnatowy czwartek prezentuje PODAJ HASŁO – zabawna, szybka i radosna gra od GRANNA. Proste zasady, wariant gry we dwoje oraz zespołowej rymizacji. Sporo zaskoczenia, śmiechu i udanej zabawy. Doskonała gra do zabrania w podróż, na wakacje, zimowy wieczór czy w przerwie między większymi tytułami. „Podaj Hasło„ to świetna gra imprezowa, która mimo niewielkiej wielkości i niskiej ceny potrafi dostarczyć ogromną dawkę emocji.

20181204_1404231593484033-300x300 GRAnatowy czwartek: Podaj Hasło od GRANNA – genialna gra imprezowa dla każdego!

PODAJ HASŁO

Podaj hasło to szybka gra imprezowa. Pozorni prosta i bardzo przewidywalna – wystarczy podać hasło na daną literę w ramach kategorii. Tutaj zaczyna się jednak zabawa. Mamy tylko 15 sekund na  podanie odpowiedniego słowa, w dodatku punktacja również zależy od miejsca w którym znajduje się litera, która musi się pojawić w słowie. Gdy dodamy do tego kilka osób w drużynie robi się naprawdę ciekawie!

Cztery kategorie i cztery różne pozycje wymagające użycia danej litery w słowie, 15 sekund na odpowiedź. Jak wiele słów pasujących do wzorca wymyślisz przed przeciwnikami?

20181204_1404231593484033-300x300 GRAnatowy czwartek: Podaj Hasło od GRANNA – genialna gra imprezowa dla każdego!

 • Poziom trudności 10-99 lat
 • Ilość graczy:2-10 os.
 • Czas rozgrywki: 15 min.
 • Wydawnictwo: GRANNA
 • Autor: Roberto Pisonero Trapote
 • Ilustracje: Pedro Soto, Piotr Socha
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • – 24 znaczniki
 • – klepsydra
 • – 18 kart punktacji
 • – 56 tematów /liter
 • – 16 kart pozycji
 • – instrukcja

20181204_1404231593484033-300x300 GRAnatowy czwartek: Podaj Hasło od GRANNA – genialna gra imprezowa dla każdego!

Malutkie pudełko i skrzętnie zapakowane elementy. Granna dba o jakość komponentów – i tym razem wszystko zgadza się na piątkę z plusem. Klimat starych gier wideo to dodatkowy atut wydania!

Skrót zasad:

 1. Gracze dzielą się na dwie drużyny. Otrzymują one karty do zapisu punktów oraz kosteczki do zaznaczania udzielonych odpowiedzi we właściwym kolorze
 2. Zadaniem obu zespołów jest podanie jak największej liczby haseł, które pasują do danej kategorii oraz zawierają wskazaną literę. Czas odmierza klepsydra. Mamy tylko 15 sekund na podanie słów.
 3. Przygotowujemy pole gry według wzorca z instrukcji/zdjęcia.
 4. Musimy podać wyraz w kategorii widocznej na rysunku po prawej oraz zawierający literę zawartą po lewej znajdującą się w określonym miejscu.
 5. Udzielając poprawnej odpowiedzi ustawiamy znacznik na karcie, w przypadku niejasności – najczęściej niedopasowanie do kategorii – przeciwnicy mogą przemieścić go na znak zapytania. Gwiazdki wskazują na liczbę punktów, które możemy uzyskać z każdego rozwiązania.
 6. Drużyny podają hasła w czasie 15 sekund po momentu wyczerpania wszystkich możliwości (nie można dublować słów oraz miejsc), spasowania przez uczestników.
 7. Sprawdzamy punktacje, ustawiamy nowe kategorie i litery
 8. Gra toczy się 4 rundy.
 9. Wygrywa drużyna z największą liczbą punktów.

Moja ocena:

Podaj hasło to wesoła gra imprezowa. Odrobina presji czasu, kreatywności, refleksu oraz szybkiego myślenia gwarantują udaną zabawę oraz mile spędzony czas w małym lub większym gronie. Podaj hasło to niepozorna gra. Malutkie pudełko, humorystyczna okładka kryje w sobie grę o dużym potencjale imprezowym, przerywnikowym czy zabawowym po prostu. Jeśli szukacie gry, którą można zabrać na wakacje, wyjazd czy do znajomych z wizytą – to bardzo dobry tytuł.

Podaj hasło to także gra, która zaskakuje prostotą i jednocześnie onieśmiela! Pozornie proste zadanie podawania słów pod presją czasu oraz w wymogu kategorii staje się sporym wyzwaniem. Koledzy z drużyny bywają pomocni a innym razem przeszkadzają w koncentracji i są powodem naszej frustracji. To największy urok gry! Wariant na dwie osoby działa również bardzo dobrze.

20181204_1404231593484033-300x300 GRAnatowy czwartek: Podaj Hasło od GRANNA – genialna gra imprezowa dla każdego!

Na uwagę zasługują kategorie w rozgrywce. Mamy tu zarówno dość często występujące w grach słownych dziedziny ogólne takie jak jedzenie, narzędzia, miasta, ale też obejmujące pojęcia bardziej specjalistyczne pokroju: media, części ciała, kwiaty, rzeczy z drewna, przedmioty w kolorze żółtym czy choroby. Wszystkie kategorie są przyozdobione granatowymi, prostymi ilustracjami. Bardzo czytelne i estetyczne wykonanie.

20181204_1404231593484033-300x300 GRAnatowy czwartek: Podaj Hasło od GRANNA – genialna gra imprezowa dla każdego!

Katy punktacji oddają klimatem stary wyświetlacz z gier wideo. Naszym zadaniem jest ułożenie na kartkach wyniku co rundę – proste i praktyczne rozwiązanie.  20181204_1404231593484033-300x300 GRAnatowy czwartek: Podaj Hasło od GRANNA – genialna gra imprezowa dla każdego!

Sama rozgrywka dostarcza emocji – a to największa zaleta gier planszowych. Czuć w rozgrywce rywalizację miedzy drużynami a upływający czas skutecznie podnosi poziom trudności. Najciekawiej robi się w momencie, gdy zostają same trudniejsze pola i całej drużynie brakuje pomysłów.

Standardem jest też wydłużenie czasu rozgrywki. Po 4 rundach czuć można niedosyt. Standardowo gramy 6 lub 8 rund. Inną opcją jest rozgrywka do przekroczenia 100 punktów. Serdecznie polecam!

Za udostępnienie gry do recenzji dziękujemy wydawnictwu Granna

Newsletter

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

Jeszcze chwilka...

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *