GRAnatowy czwartek zaprasza do zabawy! Ostrzegam, że będzie naprawdę się działo. Podaj dalej! To gra, która skradła serca graczy w Polsce i na świecie. Ultra zabawna, absolutnie fantastycznie wydana i nieprzewidywalna w swym przebiegu! Moja ulubiona gra imprezowa, która absolutnie powinna znaleźć się na półce każdego gracza ceniącego sobie rywalizację i zabawę w gronie innych osób. Narysuj, odgadnij i podaj dalej! Nie padnij przy tym ze śmiechu!

20191126_192527485967894-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Podaj dalej! Wielokrotnie nagradzana gra imprezowa! REBEL

Podaj dalej!

Gra, która rozśmieszy nawet najbardziej wybrednego gracza. Absolutnie zjawiskowy tytuł, który gwarantuje rozrywkę w gronie rodziny i przyjaciół. Narysuj to co podaje hasło! Zinterpretuj właściwie rysunek innego gracza i go nazwij. Ostrzegam – skojarzenia bywają absolutnie nieprzewidywalne a efekt zabawy to masa śmiechu i wspaniale spędzonego czasu w gronie rodziny, znajomych czy przyjaciół!

Podaj dalej to ponad 1700 słów i haseł!

Kilkanaście prestiżowych nagród i wyróżnień, a do tego pozycja w top10 najlepszych imprezowych gier planszowych w najpopularniejszym rankingu BoardGameGeek.

Nie musisz wyróżnić się talentem rysunkowym. Liczy się przekaz, zaangażowanie i dobra zabawa!

 • Podaj dalej!
 • Wydawnictwo: Rebel
 • Liczba graczy: 4 – 8 osób
 • Od około 12 lat (w dla gracza, który umie czytać i pisać)
 • Czas: ok. 30 min.
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • karty zawierające ponad 1700 słów
 • 8 „zmazywalnych” zeszytów
 • 8 pisaków
 • 8 szmatek do wymazywania
 • klepsydra

Zawartość pudełka to kompleksowe zestawienie elementów niezbędnych do rozgrywki. W pudełku znajdują się wysokiej jakości komponenty, które w 100% wystarczają do zabawy.

Skrót zasad:

Każdy z graczy otrzymuje komplet elementów: pisak, zeszyt, ściereczkę. Podpisany zeszyt za chwile trafi do innego gracza, który będzie zgadywał hasło z narysowanego rysunku lub rysował to co widzi. W skrócie zabawa polega na kilku krokach:

20191126_192527485967894-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Podaj dalej! Wielokrotnie nagradzana gra imprezowa! REBEL
 1. Dobieramy po jednej losowej karcie,
 2. Rzucamy kostką losując numer hasła dla wszystkich graczy. Hasła są różne dla każdej karcie. Wspólny jest tylko numer hasła na karcie. Puste pole oznacza dowolność i daje graczowi okazję to stworzenia własnego hasła’
 3. Zapisujemy wylosowane hasło ze swojej karty na pierwszej stronie własnego szkicownika,
 4. Rysujemy swoje hasło na drugiej stronie,
 5. Podajemy dalej szkicownik kolejnej osobie, jednocześnie otrzymujemy szkicownik od sąsiada,
 6. Odgadujemy co przedstawia otrzymany rysunek, zapisujemy to na następnej stronie,
 7. Podajemy dalej – szkicowniki cały czas wędrują wokół stołu,
 8. Rysujemy otrzymane hasło na następnej stronie,
 9. Podaj dalej…
 10. Zgaduj…
 11. Rysuj…
 12. Podaj dalej!

Kiedy szkicownik  z naszym imieniem wraca do nas zapoznajemy się z ciągiem skojarzeń.

W efekcie waszych starań powstanie w każdym szkicowniku ciąg skojarzeń kolejnych osób i absolutnie dużo emocji. Teraz czas na obserwacje efektów gry. Sami zdecydujcie czy liczycie punkty czy po prostu dobrze się bawicie! Ja zawsze wybieram to drugie!

Moja ocena:

Podaj dalej to gwarancja dobrej zabawy. Jedna z lepszych gier imprezowych w jakie miałam okazję grać i zdecydowanie tytuł, który polecam bez podziału na wiek graczy. Klasyczna zabawa w głuchy telefon w innym wymiarze. Bez konieczności posiadania talentu plastycznego stajesz się rysownikiem, który ma za zadanie jak najtrafniej (i najłatwiej) przekazać napisane/narysowane hasło. Zadanie tylko pozornie jest banalne. W praktyce na graczy czeka masa emocji, śmiechu i dobrej zabawy. Hasła bywają proste i dość łatwe do narysowania. Innym razem możemy trafić na abstrakcyjne słowa czy pojęcia, których markerem w krótkim czasie będzie bardzo trudno narysować. W tym cały urok gry – tutaj możemy być pewni, że gra nas zaskoczy. Tak jak nasz rysunek zaskoczy nie raz innego gracza. A przecież wydawało nam się, że jest taki oczywisty…

Gra dostarcza po prostu dobrej zabawy. Oczywiście można grać na punkty i rywalizować i w bardzo różnorodny sposób przypisywać punktacje np. dla najlepszych rysunków czy graczy trafnie odgadujących hasło. To wasz wybór. Ja zawsze gram bez punktów i zupełnie nie odczuwam potrzeby ich zliczania. Gra po prostu jest świetną zabawą. Nie ma słabych punktów czy wad!

Najlepsza gra imprezowa!!!

To lekki tytuł, który sprawdzi się w każdym gronie i gwarantuje zadowolenia na twarzach graczy!

Gra został bardzo dobrze wydana. Pisaki i notesy stanowią bardzo dużą atrakcję, wygodę i sprawdzają się do wielokrotnego grania przez lata. Absolutnie nie da się ich zastąpić kartką czy długopisem. Komfort gry z notesem i zmywalnym pisakiem jest wyjątkowy. Samo zamykanie notesu i przekazywanie go graczowi obok, który pełen nadziei otwiera na właściwej stronie nasz rysunek to świetna zabawa i rozrywka w jednym. Te miny i wielkie oczy na widok naszej twórczości – bezcenne.

Gra dla dzieci, które potrafią czytać i pisać. Nawet na podstawowym poziomie. To warunek niezbędny dla niezakłócenia rozrywki. Młodsi gracze mogą także wybierać hasła bez kości – po prostu z całej listy.

„Podaj dalej!” To świetna gra imprezowa! Spodoba się praktycznie wszystkim! Zbierz grono przyjaciół, rodziny czy znajomych i baw się, integruj i spędzaj twórczo i radośnie czas! Nie zapomnij, że „Podaj Dalej”  znalazło się w top10 gier imprezowych na świecie

Egzemplarz gry do recenzji przesłało Wydawnictwo Rebel- serdecznie dziękuję!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *