Co za piękny dzień! Czwartek, piątek czy niedziela – każdego dnia warto spojrzeć w chmury i poszukać na niebie fantastycznych obłoczków. W dzisiejszej propozycji od FoxGames właśnie będziemy przyglądać się obłoczkom na niebie. Gracz, który najlepiej rozpozna obrazki ukryte w chmurach ma szanse wygrać. Zapraszam na premierę gry OBŁOCZKI od FoxGames. Już od 4 roku życia.

20190916_212654309373792-757x1024 GRAnatowy czwartek: Obłoczki od Foxgames 4+

Obłoczki

Co za piękny dzień!

Dziewczynka wskazuje obłoczek na niebie i mówi: „Patrzcie, to niedźwiedź!” Jej przyjaciele natychmiast przyłączają się do zabawy i szukają kolejnych kształtów…

Obłoczki to propozycja dla 2-5 graczy już od czterech lat. W sympatycznej zabawie dzieci i dorośli wpatrują się  na przedstawione wizerunki chmur. W chmurach odnajdują ukryte znaczenia. To przedmioty, zwierzęta i inne wizerunki, które staramy się jak najszybciej odnaleźć. Możecie także spróbować wariantu kooperacyjnego – w sam raz dla najmłodszych graczy.

  • liczba graczy: 2-5
  • wiek gracza: 4+
  • czas gry: 15 minut
  • Do kupienia TUTAJ
20190916_212654309373792-757x1024 GRAnatowy czwartek: Obłoczki od Foxgames 4+

Zawartość pudełka:

  • Karty symboli do odnalezienia 15 sztuk
  • Kafelki chmurek 30 sztuk
  • Instrukcja

Skrót zasad:

Do wyboru gracze mają wariant rozgrywki kooperacyjnej lub rywalizację.

W kooperacji wspólnie układamy pary w czasie 2 minut. Śmiało czas można modyfikować i rywalizować o coraz lepszy wynik.

W rywalizacji gracze starają się jak najszybciej odnaleźć właściwe pary według wskazań zawartych na kartach. Ważne, aby chwytali od razu za dwa fragmenty obrazka. Jeśli nasz wybór był właściwy, to zatrzymujemy kartę, jeśli błędny – w tej turze czekamy. Wygrywa gracz, który poprawnie odnalazł jak najwięcej wizerunków.

20190916_212654309373792-757x1024 GRAnatowy czwartek: Obłoczki od Foxgames 4+

Szybka i prosta gra w którą można zagrać z dziećmi w wieku około 4 lat!

Moja ocena:

Obłoczki to zdecydowanie kandydat na grę rodzinną. W tej szybkiej i stosunkowo prostej grze dziecko rywalizuje z dorosłym lub wspólnie pobijają rekordy czasowe.  Bardzo miła i estetyczna oprawa graficzna dodaje grze uroku.

Proste zasady lecz nie oczywista gra. Dzieci i dorośli muszą naprawdę wytężyć mocno wzrok, aby wykazać się spostrzegawczym okiem. Spośród 30 kawałków z białym obłoczkiem na niebieskim tle nie jest łatwo znaleźć ten właściwy i do tego dopasować do niego drugi kształt, aby tworzył wzór. Połówki chmurek są do siebie delikatnie zbliżone.  Karty zer wzorami są dwustronne- kolorowe i te podobne do chmurek.

20190916_212654309373792-757x1024 GRAnatowy czwartek: Obłoczki od Foxgames 4+

Wykonanie komponentów jest na bardzo zadowalającym poziomie. Kafelki obłoczków to solidna tektura z błyszczącym wykończeniem. Chmurki mają także bardzo dużo realizmu i wyglądają naprawdę jak te, które możemy znaleźć na niebie. Zabawa zresztą bazuje na tej grze znanej z ogrodu, spaceru itd. Poszukujemy wizerunków znanych z rzeczywistości w chmurach. Tutaj wyobraźnia łączy się ze spostrzegawczością i umiejętnością przypisywania symboliki znaczeniowej! Warto już u najmłodszych dzieci rozwijać te kompetencje!

Obłoczki to propozycja zabawnej, szybkiej gry, która ma szanse sprawdzić się w zabawie z bardzo małym dzieckiem. Polecam jako pierwszą grę z 4-latkiem lub kolejny tytuł z dzieckiem 4-6 letnim. Koniecznie wybierzcie się później na spacer i szukajcie na niebie obłoczków! To świetny transfer zabawy w życie!

Za egzemplarz do recenzji dziękuję FOXGAMES.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *