Nokaut: Smoki kontra Jednorożce to alternatywna wersja znanej i lubianej potyczki w kółko i krzyżyk! Proste zasady i przewrotne sytuacje. Zbierz graczy i rywalizuj o kontrole nad siatką poprzez zagrywanie postaci i zdobywanie celów. Gra epickich pojedynków, szalonych efektów i humoru znanego z Odjechanych Jednorożców!

rebel-gra-karciana-nokaut-smoki-kontra-jednorozce-box3d-scaled GRAnatowy czwartek: Nokaut: Smoki kontra Jednorożce 8+ od Rebel

Nokaut: Smoki kontra Jednorożce

Nowe spojrzenie na grę w kółko i krzyżyk.

  • 2 – 4 osoby
  • od 8 lat
  • 30 – 60 minut
  • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

  • 92 karty
  • instrukcja
  • sza siatki
rebel-gra-karciana-nokaut-smoki-kontra-jednorozce-box3d-scaled GRAnatowy czwartek: Nokaut: Smoki kontra Jednorożce 8+ od Rebel

Skrót zasad:

Dzielimy graczy na dwie drużyny.  Przyjmijcie pozycje naprzeciwko siebie i dokonajcie wyboru tali postaci. Na środku stołu kładziemy plansze siatki.  Każdy gracz otrzymuje 5 kart z talii swojej drużyny. Karty celów tasujemy i kładziemy obok planszy, a następnie każda drużyna bierze jedną i kładzie ją zakrytą przed sobą. Posiadane karty możemy widzieć, jednak nie ujawniamy ich przeciwnikowi.

Każda tura składa się z 2 faz – fazy dobrania oraz fazy akcji.

1.            Dwie drużyny walczą o to, która jako pierwsza zrealizuje trzy cele.

2.            Rozgrywka toczy się na planszy siatki, na którą będziemy wykładali swoje karty.

3.            Karty celów wskazują, które pola musi zająć drużyna, aby zrealizować zadanie.

4.            W swojej turze każdy z graczy będzie mógł zagrać kartę z ręki. Wśród kart znajdują się zwyczajne postacie, wyjątkowe postacie o dodatkowych efektach, a także karty magii pozwalające niszczyć, zamieniać oraz przemieszczać postacie po siatce.

5.            Oprócz tego w grze dostępne są też riposty, dzięki którym możemy w dowolnym momencie reagować na działania przeciwników.

6.            Na koniec tury drużyna, która wypełniła cel, może odwrócić jego kartę i dobrać kolejną. Odkrycie trzeciego celu oznacza wygraną!

Wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza wypełni 3 cele. Jednak jest pewien haczyk, jeśli talia którejś drużyny ulegnie wyczerpaniu, ta drużyna natychmiast przegrywa, co sprawia, że przeciwnicy automatycznie wygrywają.

Moja ocena:

Kółko i krzyżyk w alternatywnej wersji? Zdecydowanie tak, chociaż podobieństwo do gry z dzieciństwa jest tutaj w mechanice. Nokaut : Smoki kontra Jednorożce to tytuł znacznie bardziej rozbudowany.  W bardzo zabawnej grze liczy się humor i pojedynki, które są tutaj bardzo ciekawe. Co ważne gra toczy się bardzo dynamicznie co nie daje czasu na nudę, przestoje itp.  Wystarczy jeden ruch przeciwnika a sytuacja na planszy potrafi się poważnie skomplikować. Zasady gry do opanowania w przysłowiowe 5 minut (a nawet mniej), co sprawia, że grę możecie zaproponować osobą które kompletnie jej nie znają. Kompaktowe pudełko sprawia, że z łatwością mieści się w plecaku czy torebce nawet podczas podróży.  

Gra została wydana bardzo kreatywnie – na kartach widnieją kolorowe wizerunki smoków i jednorożców oraz bardzo kreatywne podpisy. Fani Odjechanych Jednorożców i innych gier z pewnością docenią charakterystyczny styl graficzny, humor oraz mechanizm oparty na wpływających na siebie wzajemnie efektach. Bo to gra akcji! Dynamiczna sytuacja na planszy zmienia się z minuty na minutę. Wszystko za sprawą agresywnych zagrywek. Możecie grać w wariant drużynowy lub z drobną modyfikacją zagrać w 2-3 osoby. Dobrze mieć wybór!

rebel-gra-karciana-nokaut-smoki-kontra-jednorozce-box3d-scaled GRAnatowy czwartek: Nokaut: Smoki kontra Jednorożce 8+ od Rebel

 

Nokaut: Smoki kontra Jednorożce to zabawna, bardzo ładnie zilustrowana gra, która sprawdzi się dla młodszych (8+) oraz dorywczych graczy. Rozgrywka niesie z sobą dużo świeżości, humoru i komfortu mechaniki znanej z gry kółko i krzyżyk.  Bardzo ciekawa pozycja, która niezwykle podoba się młodzieży (starszej i tez młodszej).


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *