Miszmasz to gra, która zaskakuje! Naszym zadaniem jest w gąszczu wzorów i kolorowych grafik odnaleźć pary. Tylko najbardziej spostrzegawczy gracz może zdobyć punkt! Gotowi!? Skupienie i napięcie wzrasta. W dodatku do wyboru mamy tryby: rywalizacja, gra zespołowa oraz tryb kooperacyjny! Miszmasz od Rebel – zaczynamy! I to nawet z przedszkolakiem!

20200305_1726281511550091-767x1024 GRAnatowy czwartek: MISZMASZ! Rebel

Miszmasz!

Gra imprezowa od autora Jungle Speed! Tak – jedna z najbardziej popularnych gier imprezowych na świecie ma tego samego autora.  Jest nim Thomas Vuarchex.  Małe, metalowe pudełko to aż trzy gry pod nazwą MISZMASZ! A słowo to doskonale odpowiada temu co w grze będzie miało miejsce. W rosnącym zamieszaniu poszukujemy kart o identycznym wzorze. Łatwe? Tak – tylko kiedy kart robi się bardzoooo dużo pojawiają się problemy – a rywalizacja się zaostrza bardzo wyraźnie! Tym bardziej, że kolejni gracze mogą nam odebrać nasz punkt. Robi się bardzo gorąco!

W dodatku an kartach znajdziecie wzory nawiązujące do wielu tytułów gier planszowych – ostrzegam będzie bardzo ciekawie! 

Instrukcja zawiera kilka wariantów rozgrywki, dopasowanych do graczy ceniących bezpośrednią rywalizację, jak i tych, którzy stawiają na współpracę.

 • Liczba graczy: 2 – 6 osób
 • Wiek: od 6 lat
 • Czas gry: ok. 15 minut
 • Wydawnictwo REBEL
 • Do kupienia TUTAJ
20200305_1726281511550091-767x1024 GRAnatowy czwartek: MISZMASZ! Rebel
Wydawca: Rebel
Projektant: Thomas Vuarchex
Ilustrator: Thomas Vuarchex
20200305_1726281511550091-767x1024 GRAnatowy czwartek: MISZMASZ! Rebel

Zawartość pudełka:

 • 135 dwustronnych kart (część wzorów pojawia się tylko raz, inne powtarzają się dwu- albo trzykrotnie)
 • Instrukcja
 • Metalowe pudełko
20200305_1726281511550091-767x1024 GRAnatowy czwartek: MISZMASZ! Rebel
20200305_1726281511550091-767x1024 GRAnatowy czwartek: MISZMASZ! Rebel

Skrót zasad:

Gra dostarcza trzy tryby rozgrywki: rywalizacja, gra zespołowa i kooperacja. Zasady możecie zobaczyć na przygotowanym przez REBEL filmiku:

 • RYWALIZACJA – idealna w 2-6 osób. Celem graczy jest zdobycie 5 par identycznych kart. Zestawy czasami złożone są z trzech kart. Każdy gracz posiada stos kart, które kolejno zagrywa na wspólną przestrzeń. Oczywiście odsłania się niewidoczną stronę karty.  W momencie, kiedy na stole zobaczymy pary takich samych kart – jak najszybciej staramy się zakryć je dłońmi. To nasze punkty. Układamy je obok własnego stosu. Karty biorą nadal udział w grze. Jeśli na którymkolwiek wspomnianym miejscu pojawi się identyczny wzór, to można go zdobyć. Niektóre wzory powtarzają się na 3 kartach. W ten sposób możemy zabrać rywalowi wcześniej zdobyty punkt.
 • GRA ZESPOŁOWA – gramy jak w zasadach powyżej z tą różnica, że gracz może dotykać tylko jednej karty z pary, zaś drugą musi dotknąć zawodnik z tej samej drużyny. Karty należy więc zdobywać zespołowo.
 • GRA KOOPERACYJNA – czas: 60 sekund. Minuta, aby z wszystkich kart na stole odszukać jak najwięcej par. Możecie odwracać je na drugą stronę! Każda para przynosi 1 punkt, każda trójka 2 punkty. Wyniki porównuje się z tabelą.

Moja ocena:

Miszmasz! To niepozorna gra o dużym potencjalne rozrywkowym. Zdecydowanie łączy pokolenia i pozwala na intensywną, dynamiczną rozgrywkę w jednym z trzech trybów. Zasady gry są banalne i do przekazania graczom w kilku słowach. Dynamiczna gra nie pozwala na nudę i zdecydowanie pobudza graczy.

Miszmasz! to gra idealna do zabrania do plecaka czy torebki. Potrzebujecie tylko kawałka przestrzeni, aby rozłożyć karty. Doskonale sprawdzi się jako gra imprezowa, przerywnik w większych tytułach, gra w podróży czy tytuł w który możecie zagrać z powodzeniem z KAŻDYM. Dzieci (testowane w grze z trzyletnią córką), dorośli, młodzież czy seniorzy – ta gra jest absolutnie dla każdego!

Miszmasz! to gra, którą bardzo lubię. Mimo zalecanych 6 lat dla najmłodszego gracza z powodzeniem sprawdza się w grze nawet z dzieckiem lat 3. Sprawdziłam i wiem to na pewno! Gra trenuje spostrzegawczość i koncentracje. Jest uniwersalna, ponadczasowa i bardzo lubiana przez graczy. Każdy z trzech trybów ma swój urok i z powodzeniem można warianty przeplatać w kolejnych partiach – a na pewno będzie ich kilka. Gra jest bardzo dynamiczna, szybka i angażująca. Czyli coś co w gracz planszowych cenię i osobiście uwielbiam!!!

Wydanie gry to jak przystało na Wydawnictwo Rebel najwyższa jakość. Metalowe pudełko chroni grę i bardzo sprawdza się w podróży. Grafiki na kartach początkowo mogą wprowadzać w lekką konsternacje, wydawać się bardzo podobne. Spokojnie – oko się przyzwyczaja a charakterystyczne symbole ze znanych gier sprawiają, że serce się raduje.

Miszmasz to kolorowa gra na spostrzegawczość z trzema wariantami rozgrywki. Szybka, imprezowa, dobra do zagrania z dzieckiem. Warto mieć i zagrać!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *