GRAnatowy czwartek zaprasza dzisiaj najmłodszych graczy z rodzicami. Misia i jej mali pacjenci tym razem z książki przenoszą się do karcianej gry planszowej. Wspólnie będziemy leczyć zwierzątka a przy tym ćwiczyć pamięć, koncentrację oraz liczenie! Już od 3/ 4 roku życia!

20190507_1341501494685558-767x1024 GRAnatowy czwartek: Misia i jej mali pacjenci. Klinika Młodego Weterynarza. Zielona Sowa 3/4+

Misia i jej mali pacjenci. Klinika Młodego Weterynarza -Rodzinna gra karciana

 • Autor: Anna Sobich-Kamińska
 • Data wydania: 2018
 • Format: 130x200x40
 • Oprawa: pudełko
 • Ilustrator: Agnieszka Filipowska
 • Wiek czytelnika: 4-5 lat
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • 32 karty z ilustracjami zwierząt
 • 2 karty medyczne
 • 4 karty z domkami
 • Instrukcja
20190507_1341501494685558-767x1024 GRAnatowy czwartek: Misia i jej mali pacjenci. Klinika Młodego Weterynarza. Zielona Sowa 3/4+

Skrót zasad:

Misia proponuje nam dwa warianty rozgrywki. W pierwszym każdy z graczy wybiera swój domek. Układamy na polu gry 16 kart obrazków (z ilustracjami do dołu). Gracze kolejno biorą kartę.  W kolejnym ruchu będziemy wybierać karty pasujące do naszej pierwszej.  Wśród kart znajdziemy także karty specjalne –pasujące do każdego zwierzaka.  Wyrywa osoba, która wyleczy 10 zwierzaków.  Tak jak w memory.

W drugim wariancie gry pozbywamy się posiadających kart dopasowując zwierzę lub liczbę do tego, które aktualnie jest na stosiku.

Moja ocena:

Misia to gra oparta na mechanizmie gry pamięciowej typu memory.  To doskonały trening pamięci. Stopniowo dzieci również tworzą strategie ruchów i starają się w naj najkrótszym czasie zgromadzić karty o sumie 10. No właśnie – dodajemy także do 10 co  jest niezwykle praktyczne i przyjemne w wariancie zabawy w grę.

Jak najbardziej w grę warto zaangażować dzieci 4 letnie a nawet nieco młodsze. Już bystry 3-latek chętnie będzie grał w zwierzęce memory.  Nawet tak małe dziecko będzie wiedzieć którą  kartę wybrać i dlaczego! Zobaczycie, że zaangażowanie maluszka będzie ogromne! Jeszcze młodsze dzieci mogą grać w otwarte karty i tworzyć zbiory tematyczne. Taka zabawa spodoba się nawet 2-latką.

20190507_1341501494685558-767x1024 GRAnatowy czwartek: Misia i jej mali pacjenci. Klinika Młodego Weterynarza. Zielona Sowa 3/4+

Dwa warianty gry to także miłe urozmaicenie. Gra w połączeniu z książką od Zielonej Sowy tworzy nam rozbudowaną tematycznie opowieść o Misi i jej klinice weterynaryjnej. Tematyka bardzo bliska dzieciom i bardzo lubiana przez najmłodszych.

Karty zostały pięknie wydane. Absolutnie wyjątkowe grafiki podobają się dzieciom i dorosłym. Karty są także sporych rozmiarów oraz wykonane z solidnej tektury, która będzie odporna na dziecięce rączki.

Książka i gra stanowią także inspiracje do rozmowy o zawodzie weterynarza oraz do tematyki zdrowia dzieci, dorosłych i zwierząt.

Podsumowując: Misia i jej mali pacjenci to bardzo ładna gra o prostej mechanice i tematyce, która podoba się dzieciom.  Pięknie wydana i w sam raz jako gra rodzinna z udziałem dziecka 3-4-5 letniego!

Dziękuję wydawnictwu Zielona Sowa za przekazanie gry do recenzji.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *