Już dwulatek może zagrać w gry planszowe! Serio? Tak- jeśli tylko znajdziemy odpowiednią, a ja mam taką i dziś o niej napiszę. Jest to gra z serii Pierwsza Gra Akademia Mądrego Dziecka. Najnowsza propozycja to „Miau! Hau! Kwa!”. Gra, która zachęca do spostrzegawczości i zabawy z odgłosami zwierząt. Kolorowa, dobrze wykonana i co najważniejsza wspierająca rozwój dziecka już dwu letniego! Zagramy?

wp-1649997830810-974x1024 GRAnatowy czwartek: Miau! Hau! Kwa! Pierwsza gra. Akademia Mądrego Dziecka 2+ EGMONT
  •         Miau! Hau! Kwa! Pierwsza gra. Akademia Mądrego Dziecka
  •         Wydanie: 2022

Miau! Hau! Kwa! Pierwsza gra. Akademia Mądrego Dziecka

Czy gry planszowe to dobry pomysł? Zdecydowanie tak – szczególnie jeśli zależy nam, aby nasze małe dziecko rozwijało się poznawczo, emocjonalnie oraz społecznie. Dobrze dobrana gra potrafi skupić uwagę malca i pozwala na rozwój oraz zabawę w gronie najbliższych. To olbrzymia motywach, aby wspierać rozwój dziecka. Cieszą się rodzice, dziadkowi i obdarowany malec. Wspólne aktywności to olbrzymia dawka rozwoju! Budujemy także i rozwijamy w dziecku skupienie, koncentracje, znajomość zasad i łączymy wspólny czas z aktywnością poznawczą.

  • Liczba graczy: 2-4 
  • Wiek: 2+ 
  • Czas gry: 15 minut

Zawartość pudełka:

  • 48 żetonów zwierząt
  • drewniany znacznik pingwina
wp-1649997830810-974x1024 GRAnatowy czwartek: Miau! Hau! Kwa! Pierwsza gra. Akademia Mądrego Dziecka 2+ EGMONT

OKIEM PSYCHOLOGA

Kilka słów o grze „Miau! Hau! Kwa!” i moja ocena.

Sympatyczna nazwa i pudełko. Kolorowe grafiki zachęcają do zajrzenia do środka. I o to właśnie chodzi – gra dyskretnie pokazuje swoje wnętrze a nie jest przeładowana kolorami i grafikami. W grze „Miau! Hau! Kwa!” dzieci poznają rozmaite zwierzęta oraz uczą się, jakie wydają dźwięki trenując przy tym aparat mowy. Dodatkowo ćwiczą spostrzegawczość, refleks i skupienie.

wp-1649997830810-974x1024 GRAnatowy czwartek: Miau! Hau! Kwa! Pierwsza gra. Akademia Mądrego Dziecka 2+ EGMONT

W grze „Miau! Hau! Kwa!” zadaniem graczy jest rozpoznawanie dźwięku zwierząt, a potem jak najszybciej przykrycie dłonią odpowiedniego żetonu lub chwycenie figurki pingwina. Za poprawne odpowiedzi otrzymują żetony. Gracz z największą liczbą żetonów na końcu gry wygrywa. Zasady są bardzo proste a jednocześnie wprowadzają do gry strukturę i dają dziecku okazję do jej zastosowania.

Z grą „Miau! Hau! Kwa!” dziecko ma szansę nauczyć się nazw zwierząt, a przy okazji w bezpiecznym środowisku przekonać się, jakie emocje towarzyszą wygranej, a z jakimi trzeba się zmierzyć przegrywając rozgrywkę.  

Jak każda gra także i tutaj dzieciaczki mają okazję do treningu manualnego, spostrzegania oraz wielozmysłowej stymulacji. Dziecko w  wieku około 2 lat intensywnie także rozwija mowę, która w grze świetnie jest stymulowana poprzez wypowiedzi dźwiękonaśladowcze.

Gra „Miau! Hau! Kwa!”  to bardzo dobre narzędzie wspierające rozwój dziecka. Sukces w pierwszych rozgrywkach to również okazja do wsparcia samooceny dziecka, która bardzo dobrze czuje się, kiedy odnosimy sukcesy. Co ważne gra opiera się o rywalizację, jednak jest ona delikatna i nie opiera się na bezwzględnej wygranej i przegranej.  To także wyprowadzenie do kolejnych gier i następnych tytułów, które dzieci będą mieć okazję poznawać w przyszłości.

wp-1649997830810-974x1024 GRAnatowy czwartek: Miau! Hau! Kwa! Pierwsza gra. Akademia Mądrego Dziecka 2+ EGMONT

Serdecznie zapraszam Was do świata gier planszowych. Warto zacząć od małego i automatycznie rozwijać umiejętności i wiedzę dziecka, które z radością będzie poznawać nowe tytuły, rozwijając przy tym swoje zdolności i zainteresowania.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: