MEMENTO MORI – nowe spojrzenie na życiorysy znanych osób! Uwielbiam tą grę! Już sam tytuł daje nutkę refleksji – zdecydowanie ciekawa propozycja dla chcących sprawdzić swoją wiedzę jak i miło spędzić czas. Gra Memento Mori łączy bowiem pojedynek na wiedze i orientacje w świecie z dobrą zabawą, rozrywką i możliwościami ciekawego spędzenia czasu! Nie zapomnijmy tutaj także o refleksji nad naszym żywotem! Zapraszam na opowieść o grze Memento Mori od Rebel!

wp-17074794243021936879368483166552-768x1024 GRAnatowy czwartek: Memento Mori- REBEL 12+

Memento Mori

Co łączy Joannę d’Arc, Krzysztofa Krawczyka, Richarda Nixona i Wisławę Szymborską? Właśnie tak, wszyscy nie żyją!

Memnto Mori do złudzenia przypomina gry, które już znany w kontekście układania kart według wzorca wydarzeń w czasie czy długości ciała zwierzęcia itp. Jednak tematyka, którą poruszono w Memento Mori jest tak prosta i zarazem tak znakomita, że nie ma drugiej takiej gry! Znani, znakomici i zasłużeni dla historii niestety umarli… Wspominając ich chwałę i osiągnięcia posiłkujemy się rywalizacji na 3 kategorie wyzwań. Zwycięży ten, kto wykaże się lepszą znajomością dat urodzin, długości życia czy daty śmierci 200 zgromadzonych postaci! Zabawa, nauka, integracja i refleksja nad życiem.

·  1 – 10 osób

·  od 12 lat

·  ok. 15 minut

Zawartość pudełka:

  • 3 karty kategorii
  • 200 kart postaci
  • instrukcja

Skrót zasad:

Przygotuj pole gry i potasuj karty. Wybierzcie którą kategorie będziecie wykorzystywać do zabawy. Do wyboru są trzy: data urodzenia, długość życia, data śmierci.  Zaczynamy grę. W swojej turze wybieramy 1 z 3 dostępnych kart postaci i umieszczamy ją w kolumnie wybranej kategorii. W przypadku dat urodzenia i śmierci karty układamy chronologicznie od góry do dołu, a w kolumnie długości życia od najkrótszego do najdłuższego. Celem gry jest prawidłowe ułożenie kart, aby tworzyły ciąg. Błędy skutkują punktem karnym. Wygrywa gracz, który na koniec gry zgromadził najmniej punktów karnych tj. wykazał się najlepszą znajomością postaci i ich dat urodzin, śmierci lub długości życia.

Lubimy grać na wymianę kart w przypadku błędów – taka mała modyfikacja sprawia, że gra nabiera dynamiki J za błędną datę dostajemy nową kartę.

wp-17074794243021936879368483166552-768x1024 GRAnatowy czwartek: Memento Mori- REBEL 12+

Moja ocena:

Jestem na tak! Gra sprawdzi się doskonale w pojedynku między graczami na znajomości społeczno-polityczno-historyczną znanych osób jak dla grupy graczy 12+, których głównych celem jest zabawa i mile spędzony czas! Zdecydowanie jest to gra godna zajęcia czasu. Jedna partia to ledwie kwadrans, lecz trzy wyzwania prowokuje do minimum trzech rozgrywek. Ilość postaci i ich różnorodność także sprawia, że gra będzie za każdym razem zaskakiwać. Zdecydowanie nie raz będziecie zaskoczeni, zdziwieni czy zirytowani. Gra ma w sobie aspekt losowości w doborze postaci i ich znajomości – bywa, że dostaniecie Boba Marleya a innym razem Bohdana Smolenia. Nie wiem czy dwie postacie są Wam znane- ale zadanie trzeba wykonać!

Co ważne gra daje możliwości zaangażowania aż 10 graczy – można ją zabrać na kolonie, wakacje, spotkanie towarzyskie, urodziny czy sylwestra. Sama lubię ją wykorzystywać w szkole w spotkaniach z gronem licealistów.  Tutaj muszę podkreślić, że rozgrywka generuje dużą potrzebę rywalizacji i zwycięstwa. To dobrze! Warto znać sylwetki doskonałych, ciekawych i ważnych historycznie postaci. Niech staną się wzorem, inspiracją itp.

Oprócz podstawowego trybu gry, instrukcja opisuje też szereg dodatkowych wariantów, w tym kooperację, tryb eliminacji graczy oraz zabawę w „Kim jestem?”.

wp-17074794243021936879368483166552-768x1024 GRAnatowy czwartek: Memento Mori- REBEL 12+

Memento Mori to bardzo udana gra, która doskonale sprawdzi się w gronie kameralnym jak na dużej imprezie. Sprawdzicie w niej wiedzę historyczną jak i doskonale pobawicie się w atmosferze humoru i rywalizacji.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *