Masza i niedźwiedź – zestaw gier edukacyjnych to propozycja od włoskiej firmy Lisciani. Ulubiona bohaterka bajek zaprasza do zabawy i nauki. W pudełku znajdziemy olbrzymią ilość elementów do gry i zabawy.  To aż 10 gier i zabaw przeznaczonych dla dzieci powyżej 2 roku życia. Zobaczcie co znajdziemy w  środku!

20191002_0829261767842831-1024x1024 GRAnatowy czwartek: MASZA I NIEDŹWIEDŹ ZESTAW GIER EDUKACYJNYCH. LISCIANI 2+

MASZA I NIEDŹWIEDŹ ZESTAW GIER EDUKACYJNYCH. LISCIANI 2+

 • Wydawca: Lisciani
 • Wiek: 2+
 • Do kupienia TUTAJ
20191002_0829261767842831-1024x1024 GRAnatowy czwartek: MASZA I NIEDŹWIEDŹ ZESTAW GIER EDUKACYJNYCH. LISCIANI 2+

Elementy wszystkich 10 zabaw skryte są w wielkim pudełku, którego zawartość to puzzle, klocki, bingo itd.  Gra ma wilki walor edukacyjny, innowacyjne wykonanie, solidny materiał oraz została wydana z dbałością o środowisko przy produkcji.

W trakcie zabawy dziecko rozwija logikę, zdolności manualne, percepcję, koordynację ręka i oko, poznaje kolory, cyfry 1-5, ćwiczy pamięć i koncentracje.

Proste i zabawne gry wspierają samodzielność dziecka oraz umożliwiają swobodną zabawę.

Przegląd gier:

 • PUZZLE

Cel: rozwój koncentracji, koordynacji ręka-oko, rozwój motoryki małej.

Zadaniem dziecka jest odtworzenie z elementów obrazka przedstawiającego Maszę i Niedźwiedzia. Dziecko może również układać puzzle wewnątrz kwadratowej ramki.

 • Wieża kształtów

Cel: rozwój koncentracji, koordynacji ręka-oko, rozwój motoryki małej, nauka kształtów

Dziecko za pomocą 8 kształtów i 8 cylindrów dziecka ma ułożyć wieżę.

 • Kształtne puzzle

Cel: rozwój koncentracji, koordynacji ręka-oko, rozwój motoryki małej, nauka kształtów

Na planszy znajdują się cztery kształty: kwadrat, owal, prostokąt i pięciokąt. Zadaniem dziecka jest dopasowanie kształtu do znajdującego się na planszy obszaru. Podczas zabawy ćwiczymy także nazywanie kształtów oraz tworzenie opowieści.

 • Szukaj i znajdź

Cel: rozwój koncentracji, uwagi, koordynacji ręka-oko, umiejętności obserwacji.

Zadaniem dziecka jest ułożenie 8 okrągłych kształtów na planszy. Stopniowo odkrywamy kształty i pokazujemy je dziecku, które układa je na obrazku.

 • Gra kolorów

Cel: nauka kolorów, rozwój motoryki małej.

Puzzle składają się z 5 przedmiotów i 5 kolorów. Zadaniem dziecka jest dopasowanie przedmiotu do koloru.

 • Jak wiele?

Cel: rozwój motoryki małej, nauka liczenia do 1-5

Dziecko łączy za pomocą puzzli odpowiednią cyfrę z liczbą.

 • Gra logiczna

Cel: rozwój umiejętności obserwacji i logicznego myślenia

Zadaniem dziecka jest dopasowanie elementu do odpowiedniego puzzla. Musi rozpoznać jaki przedmiot trzyma bohater bajki , odnaleźć go i dopasować. Puzzle zawierają samokorygujące wypustki.

 • Memoria

Cel: nauka obserwacji, trening pamięci

Gra to ćwiczenie pamięci z użyciem 16 kart (8 par) kafelków. Należy je rozłożyć w przypadkowej kolejności tak, aby postacie były o góry. To czas na przyjrzenie się przez dziecko ilustracją. Następnie należy potasować kafelki i odwrócić w przypadkowej kolejności. Dziecko szuka par. Zabawa może przebiegać także w parze z elementem rywalizacji.

 • Gra sylwetek

Cel: rozpoznawania kształtów, trening percepcji.

Dzieci mają za zadanie obserwować sylwetkę postaci (sam cień) i dobrać odpowiedni kafelek w pełnym kolorze.  Do wyboru wariant 8 lub 4 postaci. Postacie należy nazwać.

 • Dziecięce bingo

Cel: rozwój obserwacji, uwagi, logicznego myślenia.

Gra przeznaczona dla 2 osób. Potrzebujemy karty go memori i planszetkę do gry dziecięce bingo. Rozkładamy zakryte (obrazkiem do dołu) karty z memorii. Zadaniem graczy jest losowanie karty i dopasowanie jej do planszetki.  Gra toczy się do momentu, aż jeden z graczy uzupełni swoją planszetkę.

10 gier i 10 pomysłów na zabawę wspierającą dziecko. Świetna okazja do wspólnego rozwoju, spędzania czasu i stymulacji poznawczej (i nie tylko). Element bajowy stanowi miłe urozmaicenie zabawy i zachęca dziecko do poznawania kolejnych zadań i ich wykonywania.

Solidne wykonanie i prostota – idealny pomysł na prezent dla dziecka w wieku 2-3 lat. Moja 2,5 latka bardzo chętnie wykonuje zadania z zestawu. Zwykle zaczynamy od wieży. To zdecydowanie ulubione zadanie, które uczy dodatkowo również cierpliwości i wytrwałości ponieważ często podczas budowy konstrukcja ulega zawaleniu.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *