GRAnatowy czwartek zaprasza na logiczną rozgrywkę w GEMINO. Zero losowości, maksimum skupienia i przyjemności. Proste zasady i emocjonująca rozgrywka oraz bardzo ładne wydanie. Planowanie ruchów, blokowanie, przechwyt i rozgrywka na dwóch bliźniaczych planszach jednocześnie. Gra sprawdzi się w gronie dzieci i dorosłych. A najmłodsi gracze (2+), chętnie będą sortować płytki według symboli.

20190321_0808291007368321-300x300 GRAnatowy czwartek – logiczna gra Gemino od EGMONT

GEMINO

Gemino to logiczna gra planszowa nawiązująca do bliźniaczych plansz od wydawnictwa EGMONT. W Gemino zagramy zarówno z dziećmi jak i w gronie dorosłych czy seniorów. Autorem gry jest Martin Nedergaard Andersen – znany i ceniony twórca. Logiczna rozgrywka nawiązuje do kultowej gry logicznej w kółko i krzyżyk. Teraz w nowej odsłonie i bardzo ładnym wydaniu. Szybkie partie zachęcają do ponownego grania – a zwycięzca może być tylko jeden. Najskuteczniejszy strateg!

  • Liczba graczy: 2-4 osób 
  • Wiek graczy: 6-106 lat
  • Wydawnictwo EGMONT
  • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

– 56 płytek (po 14 z każdym symbolem)

– 2 dwustronne plansze

20190321_0808291007368321-300x300 GRAnatowy czwartek – logiczna gra Gemino od EGMONT

Skrót zasad:

Gra polega na układaniu na planszach płytek w wybranym przez gracza symboli i kolorze. Płytki mają tworzyć linię jednakowych oznaczeń. W rozgrywce 3-4 osobowej musimy w pionie, poziomie lub skosie ułożyć nasze 4 płytki. W wariancie na 2 graczy linia musi składać się z 5 elementów. Każdy z graczy gra swoim zestawem i dokłada po 1 płytce na wybraną plansze. Druga płyta musi znaleźć się na drugiej planszy na wybranym wcześniej kolorze pola. W sytuacji, kiedy nie mamy już płytek zaczynamy przestawiać miejsce płytek zgodnie z zasadą tego samego koloru.

20190321_0808291007368321-300x300 GRAnatowy czwartek – logiczna gra Gemino od EGMONT

W momencie utworzenia ciągu zbieramy 4 kamienie. W zabawie w parze jedna płytka pozostanie na planszy. Zdobyty punkt oznaczamy odkładając jeden z kamieni na bok. Eliminując z płaszczyzny linię tworzymy nową przestrzeń do gry. Wygrywa gracz, który jako pierwszy ułoży 3 układy i zdobędzie 3 punkty.

Moja ocena:

GEMINO na pewno zaliczymy do kategorii gier logicznych. Logika i strategia oraz zero losowości i przypadku to najlepsza charakterystyka gry. Dodam jeszcze fakt, jakim jest estetyka wykonania. Zwłaszcza kafle znaczników zasługują na pochwałę. To grube kafle wykonane z sensorycznym wgłębieniem. Świetnie sprawdzą się także do zabaw dziecięcych.

Rozgrywka jest stosunkowo prosta. Jak to na gry logiczne przystało jest bardzo grywalna. W grach logicznych nie znajdziemy jednego klucza do wygranej. Tutaj liczy się umiejętność podejmowania decyzji, planowania, oceny sytuacji. Gra uczy logicznego myślenia – z tego powodu zachęcam zwłaszcza, aby grać w nią z dziećmi. Gra GEMINO ma też aspekt zabawy i na pewno bardzo się spodoba graczom. Gra jest przyjemna, wzbudza emocje i sprawia, że gracze mobilizują się do kolejnego ruchu. Osobiście bardzo lubię gry logiczne. To sposób na mądre spędzenie czasu i rozwój podczas zabawy. Rozgrywka przełoży się na lepsze rozumienie matematyki, fizyki czy wiedzy codziennej. Umysł uwielbia rozgrywki logiczne i sprawnie rozwija się podczas zabaw logicznych.

Sama wykorzystałam elementy gry tj. kafle z symbolami do zabawy z córką. Moja prawie 2-latka doskonale poradziła sobie z segregowaniem kolorów i kształtów. Kafelki także bardzo lubi chętne wkłada do pudełka i folii oraz układa z nich wzorzyste kompozycje. Oczywiście pod moim nadzorem.

GEMINO to dobra propozycja dla miłośników gier logicznych oraz młodzieży oraz dzieci, których umysł uwielbia rozwój podczas zabawy. Olbrzymi plus to możliwość gry od 2 do 4 graczy. Gra absolutnie w każdym wariancie działa bardzo dobrze.

Dziękuje wydawnictwu EGMONT za przekazanie gry do recenzji.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *