Zabieram Was na absolutnie wyjątkowy spacer!  I to we wnętrzu domu czy mieszkania. Łąka to rewelacyjna gra, która z pewnością będzie ucztą dla spostrzegawczości, uważności i wyobraźni. Gra twórców bestsellerowego Domku, również propozycja dla rodzin (i nie tylko) o ogromnym walorze edukacyjnym! ŁĄKA to niezwykłe spotkanie z naturą w formie rozbudowanej i zachwycającej graficznie gry planszowej.

wp-1642146897471-1024x876 GRAnatowy czwartek: Łąka od Rebel 8/10+

ŁĄKA

Wyruszamy na spotkanie z cudami przyrody. Dosłownie bo gra ŁĄKA zapewnia takie wrażenia, które absolutnie skupiają uwagę i domagają się dokładnemu spotkaniu z pięknem, precyzją i wielością szczegółów. Jeśli znacie familijną grę DOMEK, na pewno zadowoli Was fakt, że gra ŁĄKA jest również autorstwa Klemensa Kalickiego. Tym razem wychodzimy z domu i spacerujemy po łące. Poszukujemy roślin, zwierząt i przydatnych elementów oraz ciekawostek.

Jako wędrowcy mamy ekwipunek godny przyrodnika i szukamy najwspanialszych przykłady przyrody. Najlepszy z obserwatorów wygrywa. Gra toczą się także przy ognisku, gdzie gracze prześcigają się w realizowaniu celów swoich wypraw.

·  1 – 4 osoby

·  od 10 lat

·  60 – 90 minut

 • Rebel
 • Autor: Klemens Kalicki
 • Ilustracje: Karolina Kijak
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • plansza główna
 • 2 plansze ognisk i zaślepki
 • 184 karty
 • 12 żetonów celów
 • 20 żetonów szlaków
 • 12 żetonów premii
 • 28 żetonów dróg
 • 5 żetonów trybu jednoosobowego
 • żeton pierwszego gracza
 • 5 kopert z dodatkowymi kartami
 • znacznik rundy
 • 4 składane podajniki
 • instrukcja
 • indeks kart zawierający dziennik obserwacji przyrodniczych
 • schemat składania podajników

Skrót zasad:

W ŁĄCE gracze zbierają na łące karty podłoża (na którym żyją zwierzęta), karty obserwacji (gatunki zaobserwowanych zwierząt) oraz karty krajobrazów i znalezisk (widoki i pamiątki). Zwycięży gracz, który zdobędzie najwięcej punktów w zdobytych zestawach kart oraz na planszy ogniska.

Gracze będą kolejno kierować swoje żetony na szlaki znajdujące się na dwóch planszach. Plansza centralna pozwala na pozyskiwanie kart, które posłużą do dalszych ruchów. Plansza ogniska to miejsce aktywacji akcji, które gracze indywidualnie opracowali by osiągać cele i otrzymywać punkty zwycięstwa.

Moja ocena:

Nie będę ukrywać, że mam słabość do pięknych wydań gier planszowych. Zwracam ogromną wagę na estetykę, walory edukacyjne i jakość wydania. W Łące mamy aż 200 kart, które powstały za sprawą zdolnej autorki Pani Karoliny Kijak! Wszystkie rysunki zostały wykonane techniką akwarela! Inspirują, edukują dzieci i pozwalają dorosłym dostrzegać w codzienności piękno otaczających nas przedmiotów, zwierząt czy elementów przyrody. ŁĄKA jest wręcz grą arteterapeutyczną – jeśli tylko umiemy uważnie i spokojnie obserwować piękno kart i wyobrażać sobie realne spotkania podczas spaceru np. z biedronką, paprotką czy lisem. Przegląd kart to spotkanie ze sztuką – 200 obrazów czeka na Was!

Oczywiście ŁĄKĄ to przede wszystkim gra planszowa. Oferuje ona nam rywalizację, która dyktuje tempo i zachęca do wygranej i realizacji celów. Gra na wielki walor edukacyjny – podczas rozgrywki poszerzamy swoją wiedze przyrodniczą, doskonalimy wiadomości dzieci. Do gry dołączony jest specjalny indeks kart, pełen przystępnie napisanych ciekawostek o gatunkach, które się na nich pojawiają.

Gra zawiera również 5 kopert z mini-dodatkami, które zaskoczą nas swoją zawartością, dodatkowo rozbudowując zabawę!

Co ważne instrukcja do gry, chociaż bardzo rozbudowana jest bardzo dobrze opisana i z łatwością do przełożenia na praktyczne zastosowanie podczas gry. Co ważne obfituje w przykłady i ilustracje. Młodsi gracze (od 8/10 lat) będą potrzebowali wsparcia dorosłych – ale stopniowo zapoznają się z zasadami jak i poznają gatunki roślin i zwierząt (absolutny walor gry!).

Gra zachwyca także rosnącym poziomem trudności z rundy na rundę oraz elementami negatywnej interakcji. Nie obejdzie się też bez losowości przy doborze kart. Co ciekawe gra zawiera mini dodatki  w wersji podstawowej gry. Co sprawia, że tytuł jest regrywalny jeszcze bardziej. Ceniący estetykę wydania mogą rozważyć zakup dedykowanych koszulek do gry. Bardzo miło, że autor i Wydawnictwo daje taką możliwość.

ŁĄKĄ to przepiękna gra o walorach edukacyjnych i arteterapeutycznych. Proste zasady i czytelna instrukcja zaprasza już graczy w wieku 8-10 lat do wspólnego odkrywania uroków łąki. Gra właściwie niezależna językowo i bardzo interesująca w niespotykanym wcześniej wydaniu. Unikatowa gra o olbrzymim walorze edukacyjnym i artystycznym! Zapraszam na wyprawę po łące!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *