20200212_083822527985296-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Kto pierwszy ten lepszy: Dziecięca Gra roku 2019! Zu&Berry

Uwielbiam spędzać czas na graniu. Szczególnie, kiedy możemy grać wszyscy. Nie łato znaleźć dobrą grę rodzinną w którą zagrają dorośli i bardzo małe dzieci. Jest jednak taki tytuł!”Kto pierwszy ten lepszy – potworna wyszukiwanka” to gra z lini Zu&Berry, która otrzymała nagrodę Dziecięcej Gry Roku 2019! Prosta a jednocześnie ciekawa i bardzo atrakcyjnie wydana z dwoma wariantami rozgrywki dla młodszych i nieco starszych graczy. Już od 3 roku życia! Zapraszam na GRAnatowy czwartek!

KTO PIERWSZY TEN LEPSZY

Psotne Potworki wyskoczyły z pudełka! Jest ich bardzo wiele i każdy inny – ciekawe czy potrafisz znaleźć właściwego! Tylko po czym poznać, którego poszukujemy? Jaki ma kolor? Jaka mina a może co ma na głowie? Zabawa i trening spostrzegania jednocześnie! Absolutnie jedna z najlepszych gier dla dzieci i rodziny! Słusznie nagrodzona jako Dziecięca Gra Roku 2019!

Psotne potworki rozbiegły się po planszy! To miminki. Każdy z nich jest inny, ale wszystkie uwielbiają się bawić w naśladowanie.

Rzuć kostkami i zobacz, którego miminka masz odszukać tym razem. Może zielonego i zdziwionego?

Gdy znajdziesz małego urwisa, jak najszybciej przyjmij odpowiednia pozę. Udało się? Kto pierwszy, ten lepszy!

Wesołe miminki robią śmieszne minki! Te potworki są zabawne i nie budzą wcale grozy. Gdy je znajdziesz, jak najszybciej odpowiednie przyjmij pozy!

 • Wiek: 3+
 • Czas: ok 15 minut
 • 2-5 graczy
 • Producent: Fabryka Kart Trefl-Kraków, seria Zu&Berry
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • dwustronna plansza
 • 3 drewniane  kostki
 • Instrukcja
 • 30 żetonów
20200212_083822527985296-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Kto pierwszy ten lepszy: Dziecięca Gra roku 2019! Zu&Berry

Skrót zasad:

Gra daje nam dwa warianty rozgrywki. Aby do nich przystąpić należy nakleić na kości naklejki oraz wybrać wariant podstawowy lub rozszerzony.

 1. WARIANT PODSTAWOWY
  Wybierzcie odpowiednią stronę planszy i ustawcie ją tak, aby każdy gracz miał komfortowy dostęp. Zacznijcie pierwszy raz od łatwiejszej strony. Potrzebujecie kostki z kolo ramami i minami. Obok planszy powinny znajdować się żetony buziek.
20200212_083822527985296-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Kto pierwszy ten lepszy: Dziecięca Gra roku 2019! Zu&Berry

Rzucacie kostkami. Wskazują one na kolor i minę miminka. Teraz kto pierwszy ten lepszy – zaczynamy poszukiwania! Poszukujemy właściwego miminka. Następnie musimy przyjąć jego pozę – poprzez ustawienie ramion w odpowiedni sposób. Pierwszy gracz, który tego dokona zdobywa żeton z buźką.

20200212_083822527985296-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Kto pierwszy ten lepszy: Dziecięca Gra roku 2019! Zu&Berry

Gramy do chwili, aż jeden z graczy zdobędzie 5 żetonów!

 • WARIANT  ZAAWANSOWANY

           Kiedy poczujecie, że nadszedł odpowiedni moment na zwiększenie poziomu trudności możecie zacząć od wariantu zaawansowanego. Dodajecie trzecią kostkę do gry. Na zaawansowanej planszy miminki mają kapelusze, krawaty, skarpetki albo muszki. Teraz poszukiwania są bardziej skomplikowane.  Reszta zasad nie ulega zmianą.

Dodajemy natomiast wyraz twarzy do układu ramion. Robi się ciekawej i jeszcze bardziej zabawnie.

20200212_083822527985296-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Kto pierwszy ten lepszy: Dziecięca Gra roku 2019! Zu&Berry

Okiem psychologa:

Gra „KTO PIERWSZY TEN LEPSZY – potworna wyszukiwanka” to urocza gra rodzinna oraz dziecięca. Absolutnie pięknie wydana i równie dobrze skonstruowana. Jedno pudełko a dwa warianty gry o podstawowym i zaawansowanym stopniu trudności. Dzięki temu w grę możecie grać przez wiele miesięcy i podnosić jej stopień trudności do rozwoju dziecka i nabywania przez nie wprawy w zabawie.

Już najmłodsze dzieci (od około 3 roku życia) są w stanie zaangażować się w rozgrywkę. Plansza podstawowa umożliwia bowiem skupienie uwagi dziecka i selekcję wzrokową elementów, celem poprawnej identyfikacji zabawnej postaci. Wszystko w połączeniu z elementem ruchowym , który w tym wieku ma ogromne znaczenie dla dziecka.  Pokazywanie ruchów miminka to również element rozrywki i powód do śmiechu! Gra generuje bardzo radosną atmosferę i powala na przeżywanie wielu radosnych momentów.  Starsze dzieci na pewno ucieszą się z wariantu zaawansowanego, który daje okazję do bardziej awansowanego poszukiwania – poprzez więcej postaci, mniejszy ich wzrost oraz dodatkowe atrybuty w postaci np. wąsów czy skarpetek. Również podczas pokazywania postaci należy odwzorować jego mimikę, co dodaje grze dodatkowej atrakcyjności i waloru rozwojowego.

20200212_083822527985296-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Kto pierwszy ten lepszy: Dziecięca Gra roku 2019! Zu&Berry

„KTO PIERWSZY TEN LEPSZY – potworna wyszukiwanka” to gra, która zawiera wiele walorów rozwojowych. Zabawa i gra to okazja do ćwiczeń koncentracji uwagi, spostrzegania, szybkości oraz kontroli ciała.  Trening percepcji wzrokowej oraz stymulacja procesów poznawczych podczas zabawy! Gra dostarcza okazji do rywalizacji w atmosferze zabawy oraz jest okazją do nauki zasad i ich przestrzegania.

Gra świetnie sprawdzi się już od 3 roku życia bez limitu wieku. Zarówno w gronie rodzinnym jak i świetnie będzie funkcjonować w rywalizacji rówieśników.

Potworki a dokładniej miminki to bardo estetyczne, przyjazne postacie, które wprowadzają do zabawy element śmiechu, kolorowej i zabawnej atmosfery.

„KTO PIERWSZY TEN LEPSZY – potworna wyszukiwanka” to bardzo dobry tytuł zarówno dla dzieci jak i rodzin! Zabawna, ciekawa i bardzo dynamiczna gra w której liczy się szybkość, dokładność i dobra zabawa!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *