Zapraszam Was dzisiaj do bajkowego świata magicznych stworzeń i wspaniałych bohaterów. Kroniki zamku Avel to rodzinna gra od 8 roku życia. Wyruszcie rodziną w podróż w której stwórzcie własnego bohatera i uratujecie Avel przed niebezpiecznym Monstrum! Ogrom dodatków, bajkowe ilustracje i cudowny klimat przygody! Zagrajcie rodzinnie i uratujcie Avel przed zagładą.

wp-1640062512599-986x1024 Granatowy Czwartek: Kroniki zamku Avel + Niezbędnik poszukiwaczy przygód – REBEL 8+

Kroniki zamku Avel

Witajcie w Avelu: świecie, na którego niebie dzień i noc wiszą dziesiątki księżyców. Te magiczne ciała niebieskie – podobno zamieszkane przez bogów – zsyłają na mieszkańców magiczne dary. Dzięki nim czarodzieje splatają magię, druidzi pomagają rolnikom zadbać o plony, a dzieci mogą bawić się w napowietrznych strumykach. Jednak teraz nie ma na to czasu, bowiem do Avelu zbliżył się Kurodar, Czarny Księżyc, a jego złowroga magia przebudziła siły zła. W lasach, grotach i innych mrocznych miejscach zawsze czaiły się niebezpieczne stwory, ale teraz wyległy gromadnie, a ich pełen nienawiści wzrok skupiony jest na zamku. To od Was zależy, czy uda się uratować krainę przed ich niszczycielskimi zapędami!

 • 1 – 4 osoby
 • od 8 lat
 • 60 – 90 minut
 • wydanie polskie
 • Rebel
 • Do kupienia TUTAJ
wp-1640062512599-986x1024 Granatowy Czwartek: Kroniki zamku Avel + Niezbędnik poszukiwaczy przygód – REBEL 8+

Kroniki zamku Avel to bardzo ciekawa propozycja nieco dłuższego tytułu ale wciąż z udziałem dzieci. Gra oparta jest na współpracy. Podczas rozgrywki wcielamy się w bohaterów i bohaterki odpowiedzialnych za uratowanie magicznej krainy. To także okazja, aby tworzyć unikatowe imiona, kompletować niezbędny ekwipunek i wyruszyć na spotkanie z przygodą. Sercem gry jest przepięknie narysowana, modułowa plansza. Na graczy czyhają liczne niebezpieczeństwa jak i wspaniałe nagrody za wygrane potyczki. Zbierajcie broń, eliksiry, elementy uzbrojenia oraz złoto!

Zgromadzone dobra pozwolą nam przygotować się do finałowego starcia z Monstrum, które zagraża królestwu Avel.  

Przygoda czeka! Pora wyruszyć!

Zawartość pudełka:

 • 1x gra Kroniki zamku Avel
 • 1x dodatek Kroniki zamku Avel: Niezbędnik poszukiwaczy przygód
 • 1x promka – Naklejki

Instrukcja i inne pliki:

wp-1640062512599-986x1024 Granatowy Czwartek: Kroniki zamku Avel + Niezbędnik poszukiwaczy przygód – REBEL 8+

Skrót zasad:

Wyruszamy w niebezpieczny świat przygody. Rozgrywka zaczyna się od stworzenia bohatera, którego poprowadzimy po krainie Avel. Tutaj od razu zachęta dla dzieci, aby swojego bohatera lub bohaterkę pokolorować. Kartki z postaciami są bowiem papierowe (dostępny cały notes). Tworzymy także herb i wymyślamy imię. Gotowe? Zabawa może się zacząć!

Avel jest grą kooperacyjną, co oznacza, że wszyscy uczestnicy współpracują jako drużyna, a sukcesy jednego z Was są sukcesem całej grupy. 

Naszym celem jest eksplorowanie krainy, pokonywanie przeciwników, doskonalenie postaci, którą walczymy. Finałem jest potyczka z Monstrum, które pojawia się po upływie kilku rund. Jeśli zdołacie pokonać potwory możecie bezpiecznie powrócić jako bohaterowie do zamku!

Gramy wykonując naprzemiennie swoje tury. Tury zawarte są w poszczególnych rundach. Do wyboru mamy ruch po planszy, akcje specjalne, odpoczynek lub walkę. Kilka słów o walce: wykonujemy rzuty kośćmi i korzystamy z posiadanego ekwipunku. W ten sposób zdobywamy nowe przedmioty, które będą pomocne w kolejnych zmaganiach. Każde podejmowane działanie ma znaczenie dla sytuacji całej drużyny i będzie miało wpływ na realizowanie strategii, którą wybierzecie w danej rozgrywce. Finał to główna walka!!!  

wp-1640062512599-986x1024 Granatowy Czwartek: Kroniki zamku Avel + Niezbędnik poszukiwaczy przygód – REBEL 8+

Moja ocena:

Kroniki Zamku Avel to ciekawa gra z pięknym wydaniem, która przeznaczona jest dla graczy rodzinnych! Jednocześnie gra pozwala bardzo dobrze bawić się dorosłym. Tak więc możecie w jednym czasie i jednym miejscu połączyć graczy o różnym wieku czy stopniu zaawansowania grami. Zastrzegam jednak, że w gronie samych dorosłych tzw. zaawansowanych graczy gra może być zbyt prosta. Zdecydowanie jest to tytuł rodzinny. Chociaż jeśli lubicie klimat fantasy i nie przeszkadzają Wam nieco kreskówkowi bohaterowie to bawcie się nawet bez dzieci!

Gra została także zaprojektowana ze szczególnym uwzględnieniem dziecięcych potrzeb i wspiera także rozwój specyficznych umiejętności. Wybieranie przedmiotów w ciemno wspiera ćwiczenie zmysłu dotyku, tworzenie własnych postaci pobudza kreatywność, a sama rozgrywka uczy skutecznej współpracy i buduje w małych graczach poczucie sprawczości w związku z ważnymi decyzjami podejmowanymi na przestrzeni rozgrywki. Co ważne gra jest kooperacyjna więc mamy tutaj także ogromny pierwiastek współpracy między graczami i skupienie na wspólnym celu! Kroniki Zamku Avel została także opatrzona sporym tłem fabularnym. Znajdziemy więc w pudełku sporo treści o historii zamku Avel, opisy potworów itp. Całość sprawia, że gracze osadzeni są głęboko w klimacie rozgrywki i fantastycznego świata Avel.

Co bardzo ważne Kroniki Zamku Avel zostały bardzo dobrze zilustrowane.  Ilość komponentów również oceniam bardzo wysoka w stosunku do ceny czy jakości. Za piękną, klimatyczną oprawę graficzną odpowiada Bartłomiej Kordowski, ilustrator Domku!

 • Nie kończymy –  kilka słów o dodatku:

Kroniki zamku Avel: Niezbędnik poszukiwaczy przygód

Krążące wokół zamku Avel hordy potworów, a zwłaszcza nadchodząca postać Monstrum, stanowią ogromne zagrożenie dla mieszkańców krainy. Nic więc dziwnego, że wszyscy chcą pomóc w walce. Rzemieślnicy wytwarzają przedmioty, krasnoludy machiny oblężnicze, a zielarze sporządzają nowe receptury i warzą mikstury. Nawet dzicy mieszkańcy przyłączą się do walki, jeśli udowodnisz swoją odwagę, pokonując potwory. Skorzystaj z pomocy i wspólnie obrońcie zamek Avel!

Kroniki zamku Avel: Niezbędnik poszukiwaczy przygód to rozszerzenie, wprowadzające do Waszych rozgrywek jeszcze więcej różnorodności!  Niewielka zafoliowana karta skrywa w środku sporo dodatków: wykreowani przez Was bohaterowie otrzymają nowe, przydatne przedmioty i będą mieli okazję odkryć nieznane do tej pory zakamarki krainy oraz związane z nimi możliwości. Dodatek wprowadza również nowe potwory – jeśli uda się Wam je pokonać, możecie zyskać przychylność zwierzęcych towarzyszy, którzy chętnie podadzą Wam pomocną łapę… albo skrzydło, gdy zajdzie taka potrzeba. Serdecznie polecam Zestaw wraz z dodatkiem. Całość stanowi bowiem doskonałą propozycje na wiele partii i wiele niezapomnianych chwil zabawy!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d