Zapraszam na GRAnatowy czwartek! Wyruszamy w głębiny w których czają się zbrodnie i intrygi. Konspiracja: Uniwersum Abyss to samodzielna gra rozgrywająca się w królestwie Głębi znanym z bestsellerowej gry Abyss. Czas na przejęcie kontroli nad Oceanicznym Senatem poprzez stworzenie najbardziej wpływowej izby z lordów popierających naszą wizję królestwa. Klimatyczne gra autorstwa znakomitych Bruno Cathala, Charles Chevallier od Rebel.

wp-1626379517997-1024x906 GRAnatowy czwartek: Konspiracja: Uniwersum Abyss  8+ REBEL

Konspiracja: Uniwersum Abyss

Wejdź do świata Głębi i zawalcz o wpływy!

W królestwie Głębi życie toczy się w rytmie zbrodni i intryg. W Oceanicznym Senacie, który stanowi centrum walki o władzę, woda jest wzburzona od bezustannych knowań politycznych rywali snujących mrzonki o swojej dominacji. Zdobądź względy najbardziej wpływowych lordów, zanim Twoi przeciwnicy zbuntują ich przeciwko Tobie, i mądrze zarządzaj swoją izbą. Czy uda Ci się zdobyć kontrolę nad całym senatem?

wp-1626379517997-1024x906 GRAnatowy czwartek: Konspiracja: Uniwersum Abyss  8+ REBEL

Konspiracja: Uniwersum Abyss to samodzielna gra karciana. Sami zdecydujcie o kolorze wydania – do wyboru macie fiolet i kolor głęboko niebieski. Ja zdecydowałam się na ten drugi. W rozgrywce wyruszamy do Głębo zwanej Abyss. A wśród lordów i podwodnych stworzeń kryć się będą cenne perły. Zdobędziecie je za dobre decyzje i w zamian za przychylność lordów! Zabieram Was do rozgrywki!

Zawartość pudełka:

  • 85 kart
  • 21 żetonów
  • znacznik
  • instrukcja
wp-1626379517997-1024x906 GRAnatowy czwartek: Konspiracja: Uniwersum Abyss  8+ REBEL

Skrót zasad:

Celem gry jest przejęcie kontroli nad Oceanicznym Senatem. W tym celu budujemy za pomocą kart izbę lordów, którzy mają poprzeć naszą wizję królestwa. Podczas gry będziemy kolejno dobierać karty lordów i układać z nich odwróconą piramidę. Każdy z majestatycznych lordów ma niezwykłe zdolności, które zostają aktywowane w momencie umieszczenia go w izbie. Lordowie oznaczeni są także cyfrą, która symbolizuje wartość wpływu. Wartości te pozwalają na przejecie kontroli nad cennymi miejscami pod wodą. Oczywiście istotne są gildie, do których przynależą nasi lordowie i to, w jakich miejscach naszej piramidy ich umieszczamy.

Czy już czujecie klimat Konspiracji? Wystarczy spojrzeć w głębokość barw na ilustracjach i spojrzeć lordom prosto w oczy.  

Moja ocena:

Konspiracja to uniwersum Abbys. Wielbiciele gry na pewno będą zadowoleni z możliwości rozgrywki w Głębi. Dopracowane do szczegółu ilustracje na pewno dodadzą grze uroku. Gra wygląda pięknie! Solidne metalowe pudełko również sprawdzi się w praktyce.

W Konspiracji mamy olbrzymia różnorodność rozgrywki. Nie ma możliwości rozegrania dwóch podobnych partii. Owszem zadanie będziemy mieć podobne, jednak budowanie izby i kompletowanie pereł jest za każdym razem zupełnie inna. To także okazja na testowania najlepszej strategii. Ilość zmiennych, która ma znaczenie w wygranej jest bowiem ogromna: lordowie o najwyższym wpływie, koalicje, miejsca, tytuł Władcy pereł itp.

wp-1626379517997-1024x906 GRAnatowy czwartek: Konspiracja: Uniwersum Abyss  8+ REBEL

Gra jest stosunkowo prosta. Partia trwa około 30 minut co sprawia, że będzie to lekki tytuł lub przerywnik między solidnymi tytułami.

Osobiście uwielbiam Abbys jak i Konspiracje za niepowtarzalny klimat. Czuć go i widać. Zabawa spodoba się miłośnikom fantasy, graczom którzy cenią estetykę wydania gry jak i sensowną rozgrywkę za którą odpowiada sam mistrz  Bruno Cathala. Serdecznie polecam grę jako prezent jak i dobry tytuł w swojej kolekcji. Praktyczne pudełko również świetnie sprawdzi się w podróży! Zagrajmy!

Wejdź do świata Głębi i zawalcz o wpływy!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *