Gra o kotach biegających za kłębkiem! Kociaki Łobuziaki już do Ciebie jadą? W dzisiejszym GRAnatowym czwartku możesz wygrać grę, która skradła moje serce! Szukaj zadania konkursowego na blogu i wygraj swój egzemplarz gry od Wydawnictwa Nasza Księgarnia! Rewelacyjna zabawa wraz z dzieckiem w kocim świecie! Zalety gry trudno krótko opisać: ćwiczenia motoryki małej, planowania, segregacja ze względu na kolor, kształt, strategia i rywalizacja. Piękne wydanie i przyjemność z rozgrywki – zobaczcie sami!

wp-15876691014562081764457-683x1024 GRAnatowy czwartek : KOCIAKI ŁOBUZIAKI –Nasza Księgarnia. KONKURS!

KOCIAKI ŁOBUZIAKI

Gra o kotach biegających za kłębkiem! Już robi się przyjemnie. Tym bardziej, że kotki biegają po pokoju pełnym zabawek, mebli itd. Im więcej zabawek owiną swą nitką tym więcej punktów na ich koncie. Doskonała zabawa dla dzieci i całej rodziny! Czy uda Ci się wyprzedzić inne zwierzaki i zostać kocim mistrzem? Jakie zabawki przypadną udziałem Twemu kotkowi?

 • Kociaki łobuziaki
 • Jeffrey D. Allers
 • ilustrator: Maciej Szymanowicz
 • wiek: 5-105 lat
 • liczba graczy: 2-4
 • czas gry: 20 minut
 • Wydawnictwo Nasza Księgarnia
 • płeć: chłopiec / dziewczynka
 • wymiary: 295 x 295 x 45
 • do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • 4 kolorowe sznurki
 • 4 plansze gry – podłogi
 • 20 płytek mebli w 4 kolorach,
 • 50 żetonów z zabawkami w 10 kolorach,
 • 4 szpulki
 • znacznik gracza (kota) rozpoczynającego grę

Skrót zasad:

Wszystkie gry Wydawnictwa Nasza Księgarnia zostały fenomenalnie opisane i wytłumaczone. Wystarczy tylko obejrzeć filmik z zasadami i wszystko jest jasne. W skrócie jednak napiszę kilka zasad gry, abyście mogli zorientować się czy jest ona dla Was!

Cel gry to zgromadzenie jak największej liczby punktów, poprzez zgromadzenie zabawek za pomocą sznurka. Gracze mają plansze, które są kolorową podłogą. Każdy gracz ma inny układ przedmiotów po których skacze kotek.

Pierwszy gracz wybiera ze swoich płytek mebel i decyduje w jakim kierunku pobiegną kotki wszystkich graczy. Na koniec gry kotek powinien przebiec 12 razy a na środku stołu powinno znajdować się 12 płytek. Biegający kotek ciągnie nitkę, która ma dotrzeć do przedmiotu z płytki. Jeśli po drodze dotknie przedmiotu na podłodze gracz zdobywa punkt.

Gra trwa 12 rund i po zakończeniu ostatniej należy podliczyć liczbę punktów na zdobytych żetonach. W wariancie dla starszych graczy można dodatkowo dodać po 1 punkcie za każdy rodzaj zdobytej zabawki.

Moja ocena:

Kociaki Łobuziaki to bardzo ciekawa gra! Przyciąga wzrok piękną grafiką i sporym gabarytem. Powiedziałabym, że działa jak magnes i trudno się oprzeć efektowi „pierwszego wrażenia”. Autorem ilustracji do gry jest Maciej Szymanowicz, który ozdabia swoimi pracami już kolejną pozycję wydawnictwa Nasza Księgarnia. Nie muszę chyba mówić, że grafiki są rewelacyjne! Cieszą oko i pozwalają się wczuć w klimat rozgrywki.

Zawartość pudełka i jego rozmiar zaskoczyły. Gra jest bardzo duża i niestandardowa. To duży  kwadrat w którego wnętrzu jest sporo zawartości. Bardzo solidnie wykonane komponenty z papieru w tym indywidualne plansze (każda ma inny układ przedmiotów) i szpulki z nitkami! Komponenty gry na pewno posłużą długo i są absolutnie odporne na dziecięce działania. Również instrukcja została napisana bardzo przejrzyście i przystępnie.

Tematyka gry jest bardzo klimatyczna. Kotki mają w łapkach kolorową nitkę, którą turlają z kąta w kąt.  Ten, który zgromadzi jak najwięcej zabawek wygrywa – i wszystko jasne!

Kilka słów o zaletach gry!

Po pierwsze: gra rozwija manualnie dziecko. Już przygotowanie rozgrywki to trening manualny. Nawlekanie nitki i późniejsze jej rozwijanie po podłodze to doskonały trening dla ręki i oka.

Gra uczy planowania i przewidywania ruchów. Elementy strategii dostosowane do potrzeb i możliwości dziecka.

Rozwój przez zabawę: nauka i trening liczenia, kolory, nazywanie przedmiotów, dodawanie punktów itd. Oczywiście najmłodsze dzieci nie będą jeszcze kalkulować punktów ale częsta rozgrywka z powodzeniem ich tego nauczy. Starsze dzieci będą za to metodycznie kalkulować ruchy i planować je, aby zdobyć jak najwięcej punktów. Dla dorosłych to przede wszystkim przyjemna gra rozrywkowa. Element relaksu, zabawy i okazja na spędzenie wspólnie czasu z dzieckiem!

Gra nie ma elementu negatywnej interakcji. Gracze mają swoje indywidualne plansze i nie wchodzą sobie w działania, rywalizują także nie bezpośrednio. Ten wariant zakłada także wsparcie małych dzieci w prawidłowym przewlekaniu nitki.

Gra przeznaczona jest dla dzieci od 5 lat. Z pomocą dorosłego mogą zagrać na uproszonych zasadach nawet 3 i 4 latki. Gra będzie wymagała pomocy dorosłego, ale stopniowo jego rola będzie coraz mniej wymagająca. Zdecydowanie można grać w 2 , 3 jak i 4 osoby.

PODSUMOWANIE I KONKURS

Kociaki Łobuziaki to świetna gra rodzinna! Pięknie wydana, fenomenalnie zabawna, angażująca i osadzona w klimacie kocich zabaw. Ciekawa mechanika, nauka przez zabawę! Wspiera dziecko w rozwoju i stymuluje jego zdolności manualne, planowanie i nazywanie kolorów, kształtów, liczenie.  Chcecie grę?

KONKURS!

Kociaki Łobuziaki mogą trafić do Ciebie!

 1. Kreatywnie nazwij kotki z okładki gry – swoje propozycje wpisz w komentarzu pod tym postem!
 2. Polub mój profil na Fb/Instgramie
 3. Zaproś do konkursu 2 osoby
 4. Udostępnij post konkursowy!

Zabawa trwa do 30.04 do 23:59. Zwycięskie imiona wybierze Nasza Rodzina w głosowaniu.

Wyniki do 3.05 TUTAJ i na Fb/Instagramie. Wysyłka na terenie Polski


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *