Kingdomino to rewelacyjny tytuł. Nadszedł czas na nowy tytuł stworzony przez mojego ulubionego autora gier planszowych. Bruno Cathala wraz z współpracownikami przedstawia Kingdomino DUEL.  Rzucamy kośćmi i łączymy je w domino, aby stworzyć nowe terytoria! Wciągająca i bardzo dobra gra dla pary! Rywalizacja z zaklęciami i elementem magii! Uwielbiam tą grę!

wp-15855996620202096282368-767x1024 GRAnatowy czwartek: Kingdomino: Duel. Zagrajmy we dwoje z FoxGames!

Kingdomino: Duel  to nowy tytuł, którego mechanika nawiązuje do znanej i bardzo lubianej gry Kingdomino. To nowa propozycja od FoxGames, która spodoba się grającym we dwoje. Gracze rzucają kolejno kośćmi z których tworzą terytoria swojego królestwa. Zbierając wpływy mają szanse także na magiczne ruchy, a punkty koron zapewnić mogą zwycięstwo! Tylko jeden gracz zasłuży na miano zwycięscy! Zaczynamy – naprawdę warto!

Kingdomino Duel – dla wszystkich fanów Kingdomino i wielbicieli dobrych gier kościanych.

 Tak niewiele trzeba, żeby się świetnie bawić!

  • Liczba graczy: 2 osoby
  • Wiek: od 8 lat
  • Czas gry: ok. 20 minut
  • FoxGames
  • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

wp-15855996620202096282368-767x1024 GRAnatowy czwartek: Kingdomino: Duel. Zagrajmy we dwoje z FoxGames!
  • 4 kostki
  • notes, 100 arkuszy
  • 2 ołówki
  • instrukcja

Skrót zasad:

Kingdomino Duel zaprasza do spotkania z niezwykle popularną ostatnio mechanikę roll&write.  Mechanika roll&write zakłada oczywiście, że rzucamy kością a wynik zapisujemy w notesie. Kości dobieramy naprzemiennie. Pierwszy gracz spośród czterech wybiera jedną, drugi dwie a pierwszy zabiera ostatnią.  Kości przedstawiają symbole herbów oraz znak zapytania (możliwość obrócenia kości). Niektórym tarczom towarzyszy jeden lub dwa krzyżyki. Kości łączymy w domino i przenosimy ich wyniki na mapę.

Herby bez krzyżyka pozwalają na zaznaczenie ich w księdze zaklęć. Tworzymy w ten sposób posiadłości. Im większe są nasze włości, tym lepiej, ale to właśnie krzyżyki sprawią, że będą one wartościowe. Gramy według zasad budowania dookoła zamku lub obok tego samego herbu na mapie (łączymy je obok siebie). Gramy do chwili, gdy gracze nie będą mogli już uzupełniać mapy lub zapełnienia jej powierzchni. Na koniec liczymy i porównujemy wyniki – bardzo proste! Herby bez krzyżyków (dygnitarzy) nie przynoszą punktów. Chyba, że skorzystaliśmy z magii.

wp-15855996620202096282368-767x1024 GRAnatowy czwartek: Kingdomino: Duel. Zagrajmy we dwoje z FoxGames!

Księga zaklęć pozwala nam na: dodanie domina z pominięciem zasady wspólnego – identycznego łącznika, rozdzielenie kości w celu dodania po połowie domina w różnych miejscach – zasada łączenia musi być prawidłowa, wybór pary kości od razu dla gracza rozpoczynającego (w podstawowych regułach otrzymuje je pojedynczo), obrót jednej z kości na dowolną ściankę, natychmiastowy wybór herbu, który da trzy punkty więcej na koniec gry, natychmiastowe dodanie pojedynczego krzyżyka do wybranego przez gracza herbu na mapie.

 Zasady są bardzo intuicyjne i przejrzyście opisane w instrukcji.

wp-15855996620202096282368-767x1024 GRAnatowy czwartek: Kingdomino: Duel. Zagrajmy we dwoje z FoxGames!

Moja ocena:

Uwielbiam gry Bruno Cathala. To autor, który z każdego tytułu robi coś wspaniałego. Tym razem spotkamy się przy KINGDOMINO DUEL. Małe pudełko a olbrzymia przyjemność rozgrywki. Zawartość może zdziwić: ołówek, kartki, kości… To jednak wystarczy, aby przez wiele godzin bawić  się przy Kingdomino Duel.

wp-15855996620202096282368-767x1024 GRAnatowy czwartek: Kingdomino: Duel. Zagrajmy we dwoje z FoxGames!

Wykonanie gry zasługuje na oklaski. Magnetycznie zamykane pudełko kryje w sobie niezwykle oszczędną a zarazem zupełnie wystarczającą zawartość. Tak niewiele potrzeba, aby zyskać tak wiele przyjemności z rozgrywki. Utrzymana w klimacie magii, komiksu grafika sprawia, że gra nabiera nowego wymiaru. Kości wykonane z dużą starannością sprawiają, że namacalnie w dłoni czujemy klimat rozgrywki. Instrukcja zgrabnie kieruje graczem i pozwala mu w krótkim czasie na opanowanie zasad.

Oczywiście każda gra kościana ma w sobie losowość. W Kingdomino Duel nie jest to kłopot. Takie same zasady dotyczą dwóch graczy.  Zresztą los można modyfikować czarami – jest ich jednak stosunkowo mało i nie przysługują wszystkim.  Graczom w trakcie gry towarzyszy skupienie i planowanie optymalnego rozłożenia domina na kartce.  Dodatkowo, aby pozyskać zaklęcie trzeba być pierwszym, który zapełni kolejne wiersze w księdze zaklęć. Zdecydowanie magia może pomóc w grze! Warto o nią walczyć i ją wykorzystać (natychmiastowo lub jednorazowo). Pozwalają one m.in. na rozdzielenie kości, ułożenie domina niezgodnie z zasadami, czy wreszcie punktowanie za posiadłości bez dygnitarzy. Zaklęcia mogą nieźle namieszać, warto więc o nie walczyć. To także element rywalizacji bezpośredniej między graczami.  Nie raz staniemy przed dylematem, czy zabrać kość, która może przydać się naszemu przeciwnikowi czy wybrać tą bardziej pasującą do naszej konfiguracji. Rozgrywka zyskuje więc na atrakcyjności!

wp-15855996620202096282368-767x1024 GRAnatowy czwartek: Kingdomino: Duel. Zagrajmy we dwoje z FoxGames!

Pozycja dla 2 uczestników w wieko od 8 lat – a nawet mniej. Czas zabawy trwa ok. 20 minut, ale z pewnością przeciwnik zażąda rewanżu! To świetna okazja to spędzenia wieczoru czy rozgrywki po śniadaniu na dobry początek dnia.

Kingdomino Duel to naprawdę bardzo dobra gra! Rewelacyjna dla pary i jako jedna z moich ulubionych pozycji zostaje na pewno na stałe w kolekcji gier. Cieszę się, że wydanie nie zajmuje wiele miejsca na półce – ergonomia i estetyka zachowana!  Uwielbiam rywalizację w parze i zdecydowanie polecam ją w każdym związku i nie tylko!

Kingdomino Duel to mała gra o wielkim potencjale. Stworzona dla dwóch graczy. Zapewnia ekscytujące emocje i pozwala na rywalizację w magicznym świecie królestwa i dygnitarzy. UWIELBIAM i SERDECZNIE POLECAM!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *