Kingdomino to słynna gra planszowa, która została wydana w ponad 20 krajach. Bazuje na mechanice domino a tematyka zabiera nas do dawnych czasów, kiedy na świecie spotkać można było smoki, potwory w głębinie wody oraz królów. Zadaniem graczy jest rozbudowanie królestwa o sensowne tereny, które przyniosą nam wygraną punktową. Konkretne zasady i szybka rozrywka dla dzieci, dorosłych i wszystkich chętnych – a wszystko od znakomitego autora Bruno Catala.

20190613_210244-767x1024 GRAnatowy czwartek: KINGDOMINO bestseller i międzynarodowa gra, która pokochają wszyscy od FOXGAMES.

Jesteś wielkim władcą poszukującym nowych lądów, by poszerzyć granice swego wspaniałego królestwa. Przemierzysz wiele nowych ziem, pól uprawnych, jezior i majestatycznych gór, nim znajdziesz wreszcie swoje upragnione miejsce na ziemi. Uważaj jednak, wielu innych władców opuściło domy w tym samym celu!

  • Liczba graczy:    2 – 4 osoby
  • Wiek: od 8 lat
  • Projektant: Bruno Cathala
  • Wydawnictwo: FoxGames
  • Czas gry: ok. 20 minut
  • Do kupienia:   TUTAJ

Zawartość pudełka:

  • 4 płytki startowe
  • 4 trójwymiarowe zamki (1 różowy, 1 żółty, 1 zielony, 1 niebieski)
  • 48 płytek domina (1 strona z terenami, 1 strona z numeracją)
  • 8 drewnianych znaczników króla w 4 kolorach (2 różowe, 2 żółte, 2 zielone, 2 niebieskie)

Skrót zasad:

Zasady gry są bardzo proste i nie pozostawiają wątpliwości co do samej rozgrywki. Każdy gracz buduje swoje królestwo, które musi znajdować się na polach 5×5 kafli. Kafelkiem startowym jest królestwo w wybranym kolorze. W zależności od liczby graczy (2-4) dobieramy kafelki (prostokątne 1×2 pola). Sposób dobierania przebiega według mechaniki draftu. Pierwszy gracz zabiera swój kafelek i stawia meepla na jednym z kilku w drugim rzędzie, później robią to też pozostali. Każdą płytkę może zająć oczywiście tylko jedna osoba. Pozycja wybranego kafelka determinuje tym samym kolejność rozgrywki w następnej turze. Zwycięzcą zostaje osoba mająca najwięcej punktów według przelicznika koron razy liczba pól tego samego rodzaju dodać wyniki z pozostałych pól.

Gra przewiduje także bonusowe warianty rozgrywki dając sporo okazji do urozmaicenia rozgrywki.

Szybka gra o bardzo prostych zasadach.

Moja ocena:

Kingdomino to gra, która absolutnie wpada w oko i świetnie wypada w rankingach. A mam tutaj na myśli gusta i opinie graczy. Zwykle nie używam tego słowa, jednak w tym przypadku mogę bez wahania powiedzieć, że to gra idealna. Świetnie zaprojektowana wizualnie, o bardzo jasnych zasadach i bardzo dobrej mechanice. Świetnie sprawdza się w wariancie 2-3 i 4 osobowym. Jest szybka i bardzo intuicyjna. Doskonale możemy łączyć ją z większymi tytułami.

20190613_210244-767x1024 GRAnatowy czwartek: KINGDOMINO bestseller i międzynarodowa gra, która pokochają wszyscy od FOXGAMES.

Estetyka i wydanie gry jest bardzo ładne. Kafle zostały wykonane z solidnej tektury, która została pokryta warstwą ochronną. Grafiki pozwalają wczuć się w klimat rozgrywki i są bardzo estetyczne. Po prostu uczta dla oka. Krajobrazy zawarte na kaflach to bardzo urokliwe detale. Znajdziemy tam klimatyczne lasy, pola, rzeki, mokradła czy góry.

Proste, intuicyjne zasady, charakterystyczne dla gier zaprojektowanych przez legendarnego Bruno Cathalę!!! To mój ulubiony autor gier planszowych i w zasadzie nazwisko, które gwarantuje sukces wydawniczy. Mechanika jest płynna, bardzo prosta i absolutnie sensowna.

20190613_210244-767x1024 GRAnatowy czwartek: KINGDOMINO bestseller i międzynarodowa gra, która pokochają wszyscy od FOXGAMES.

Kingdomino wchodzi do moich osobistych TOP 10 bestsellerów w kategorii gry planszowe! Uniwersalny tytuł dla małych i dużych! Świetna gra, która zostanie z wami przez pokolenia!

Dziękuję wydawnictwu FoxGames za przekazanie gry do recenzji


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *