Jajko Kolumba to ciekawa gra wymagająca logicznego myślenia. Krzysztof Kolumb znany jest do dziś jako pasjonat poszukiwania dobrych i zarazem prostych rozwiązań. Pozornie trudne zadania da się czasami łatwo rozwiązać! Potrzebujemy ku temu jedynie logicznego myślenia. Gra, która przepełniona jest zagadkami i jajkami! Łamigłówki z radością wypełnią czas jak i sprawią, że codzienne trudności zamienią się w przyjemne łamigłówki, które z łatwością da się rozwiązać. Rebel zaprasza do gry!

wp-1653322022888-768x1024 GRAnatowy Czwartek: Jajko Kolumba. REBEL 6+

Jajko Kolumba

Według obiegowej opinii Krzysztof Kolumb, wybitny żeglarz, był również mistrzem prostych rozwiązań. W pozornie trudnych zadaniach był w stanie odnaleźć schemat, czym zawstydzał innych, próbujących rozwiązać daną zagadkę. Teraz Ty również możesz spróbować swoich sił w niebanalnych wyzwaniach umysłowych!

Rozmieść jajka według wskazówek! Baw się w kolory i nieco inne sudoku. Kolorowa plansza ma wypełnić się kolorami. Na 40 planszach ukryte są rozmaite zadania. Każde inne, łatwiejsze lub trudniejsze. Dobra zabawa gwarantowane. Tym bardziej, że zabawa to przyjemność pokonywania zagadki i rozwiązywania trudnego wyzwania! Do działa!

  • Jajko Kolumba
  • Autor:  Timo Jokitalo, Vesa Timonen
  • Ilustracje: Sabine Kondirolli
  • Wydawca: Rebel
  • 6+
  • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

  • pudełko z planszą gry
  • 16 jajek
  • książeczka z instrukcją i rozwiązaniami
  • 20 dwustronnych kart zadań

Skrót zasad:

Jajko Kolumba to proste zasady – rozwiąż łamigłówkę za pomocą odpowiedniego rozmieszczenia kolorowych jajek na planszy. Do dyspozycji graczy jest aż 40 zagadek, które wymagają logicznego myślenia. Karta zadania wskazuje, ile jajek i w jakich kolorach powinno się znaleźć w poszczególnych rzędach i kolumnach planszy. Zadania pogrupowane są na różne stopnie trudności. Już 6-latki mogą podejść do zabawy i ciekawego wyzwania. Starsi gracze bez limitu wieku również napotkają na wyzwania!

Moja ocena (okiem psychologa):

Jajko Kolumba to bardzo ciekawa gra, która ma swoje miejsce w naszej kolekcji. Bardzo cenie gry rozwijające logiczne myślenie i wymagające od gracza rozwiązania zagadki. To proste i atrakcyjne sposoby na skupienie, trening szarych komórek nerwowych i dobrą zabawę. Jaka radość i zadowolenie płynie z pokonania wyzwania! Gwarantuje pozytywne uczucia i dużo satysfakcji.

Wydanie bardzo ciekawe. Kompaktowe pudełko mieści elementy gry, które możecie zabrać ze sobą do plecaka, walizki i wyruszyć w podróż. Karty są dwustronne, podzielone na poziomy trudności. Co ważne po zakończeniu zadania możemy sami sprawdzić czy wykonaliśmy je prawidłowo. To wygodne i praktyczne rozwiązanie. Zapewniam Was, że rozwiązywanie łamigłówek sprawi Wam prawdziwą przyjemność. Śmiało bawcie się i pokonujcie wyzwania logicznego wnioskowania i podejmowania decyzji! Szczególnie polecam Jajko Kolumba wielbicielom Sudoku!

Mój 2-latni synek sam chwyta po grę! Oczywiście nie rozwiązuje łamigłówki logicznej z prawidłowo rozmieszczeniem jajek ale sortuje kolory jajek, nazywa je oraz ćwiczy motorykę małą i umieszcza jajka na polach! Rewelacja! Oczywiście z uwagi na małe elementy – pod nadzorem dorosłych.

Jajko Kolumba to logiczna łamigłówka, w której liczy się nie tylko logiczne myślenie ale przyjemność poszukiwania właściwych rozwiązań.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: