Iluzja to spotkanie z zagadkową sekwencją barwnych kart.  Zadaniem graczy jest szacowanie za pomocą zmysłu wzroku procentów koloru na karcie. Należy to jednak zrobić w stosunku do innego koloru. Czy potraficie oprzeć się iluzji i prawidłowo wytypować kolejność kart? Sympatyczna gra z elementem wyzwania od 8 roku życia – Foxgames.

ILUZJA

20200312_1958461207743336-768x1024 GRAnatowy czwartek: Iluzja. Foxgames

Iluzja mieści się w małym pudełku, które wypełnione jest kolorowymi kartami. Można w nich zauważyć pewną regułę. Są to kolorowe kompozycje, których zadaniem jest oszukać obserwatora. Sprawić, że jego oczy nie będą w stanie prawidłowo ocenić proporcje kolorów na karcie. A to właśnie jest zadaniem graczy. To kolejna gra karciana Wolfganga Warscha, twórcy The Mind.

Płeć:    chłopiec / dziewczynka

Seria: Wolfgag Warsch

Marka: FoxGames

Cechy gry:

  • liczba graczy: 2-5
  • czas gry: 15 minut
  • wiek: 8+
  • Do kupienia TUTAJ
20200312_1958461207743336-768x1024 GRAnatowy czwartek: Iluzja. Foxgames

Zawartość pudełka:

  • 110 kart
  • instrukcja
20200312_1958461207743336-768x1024 GRAnatowy czwartek: Iluzja. Foxgames

Skrót zasad:

To bardzo prosta gra pod względem zasad. Gracze na polu gry widzą stos kart i strzałkę w jednym kolorze, którą losujemy na początku rundy. Gracze będą na zmianę układać karty ze stosu zgodnie z kierunkiem wyznaczonym przez strzałkę. Karty należy dołożyć zgodnie z zasadą: od najniższej do najwyższej wartości procentowej danego koloru.

W swym ruchu gracz decyduje, czy chce dołożyć kolejną kartę ze stosu, czy woli sprawdzić wątpliwą kartę poprzedniego gracza. Jeśli osoba podważa i w autentycznie wykaże, że w rzędzie jest błąd, otrzymuję kartę strzałki. Karty strzałek na koniec gry przeliczamy jako posiadane punkty.  Jeżeli jednak sprawdzająca osoba błędzie i wszystkie karty w rzędzie mają odpowiednią kolejność, gracz który jako ostatni dokładał kartę otrzymuję strzałkę tj. punkt.

20200312_1958461207743336-768x1024 GRAnatowy czwartek: Iluzja. Foxgames

Po sprawdzeniu następuje kolejna runda, która rozpoczyna się od wyłożenia karty strzałki. Gra kończy się po 12 rundach, lub gdy jeden z graczy zdobędzie swoją trzecią kartę strzałki. Sami możecie sprowadzić własne zasady ilości posiadanych punktów. BARDZO PROSTE!

Moja ocena:

Iluzja to gra o bardzo prostych założeniach z mnóstwem kombinacji i bardzo dużą regrywalnością.  Jest prosta, szybka i daje sporo przyjemności z grania. Gra została zaprojektowana dla graczy z każdej kategorii: młodych czy starszych, graczy czy nie graczy. Jest to tytuł imprezowy jak i samodzielna gra, szybka gra w przerywniku między skomplikowanymi tytułami. Wymaga koncentracji, ale także pozwala na spontaniczne decyzje podejmowane tu i teraz. Dopuszcza rozluźnienie graczy i swobodną atmosferę podczas rozgrywki. Nie jest to jednak samodzielna gra dla wytrawnych graczy. To lekki tytuł dla swobodnej rozgrywki.

Emocje – tutaj przeważa humor, zabawa czasami zaskoczenie i zdziwienie. Gra ma także aspekt rywalizacji i szacowania ryzyka. Musimy czasami zaryzykować sprawdzenie rozkładu kart i podjąć bez pewności decyzje o sprawdzeniu rozkładu. Spotkanie z iluzją jest także olbrzymią przyjemnością dla graczy. To zabawa również z samym sobą a rozpoznawanie złożonych kompozycji to także trening dla oka i umysłu.  Rozgrywka z szacowaniem rozkładu kart jest największą przyjemnością i sercem gry.

Gra jest bardzo regrywalna. Nie ma szansy an dwie takie same rozgrywki. Losowy dobór kart jest tutaj oczywisty i to duża zaleta.

ILUZJA to prosta i przyjemna gra. Warto spróbować a nawet powracać do gry regularnie w celu przyjemnej zabawy z nutką rywalizacji.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *