Plaża, słońce, woda i gra planszowa? Znam tylko jedną, która odporna jest na wodę i piasek: Dobble Plaża od REBEL. Granatowy czwartek zabiera Was dzisiaj nad Zatokę Gdańską i testujemy zabawę oraz odporność kart Dobble. Samej rozgrywki w zasadzie nie trzeba nikomu przedstawiać. Jednak propozycja wodoodpornych kart spodoba się nie tylko dzieciom. Świetna gra i jeszcze lepsza zabawa! Zabierz Dobble na plażę! Ja już to zrobiłam!

20190613_140241948008653-768x1024 GRAnatowy czwartek: HIT na wakacje: DOBBLE PLAŻA od Rebel

Dobble Plaża

Dobble to rewelacyjna i bardzo prosta gra bez granicy wieku. Jej poprzedniczka zdominowała polski rynek gier planszowych i pobiła rekordy sprzedaży. Kolejne wersje cieszą się dużą popularnością a Dobble Plaża to kompletna rewelacja! Absolutnie fantastyczne wydanie z którym możecie bawić się w wodzie, na plaży i gdzie tylko chcecie. Wakacyjne symbole oraz praktyczny woreczek do przechowywania – komplet doskonały!

Zanurkuj z pluskiem po zwycięstwo wszędzie tam, gdzie porwie Cię fala przygody, dzięki zupełnie nowej, bardzo trwałej i wodoodpornej wersji ulubionej gry rodzinnej!

 • Liczba graczy: 2 – 5 osób
 • Wiek: od 4 lat
 • Czas gry: ok. 10 minut
 • Wydawca: Rebel
 • Projektant: Denis Blanchot
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • 30 wodoodpornych kart
 • instrukcja
 • worek do przechowywania

Skrót zasad:

W grze Dobble plaża chodzi o spostrzegawczość i szybkość. Gracz, który wykaże się najlepszym refleksem i szybkością wygrywa. Na każdej z 30 kart znajdziemy 6 symboli związanych z morzem i plażą. Jednak tylko jeden wspólny symbol łączy dwie karty. Naszym celem jest jak najszybciej odnaleźć wspólny cel, nazwać go i wygrać.

Zanim zaczniecie grę warto opatrzyć się z kartami. Wybierzcie dwie i poszukajcie łączącego go symbolu. Przy okazji warto nazwać pozostałe symbole. Teraz pora na właściwą rozgrywkę!

20190613_140241948008653-768x1024 GRAnatowy czwartek: HIT na wakacje: DOBBLE PLAŻA od Rebel

Do wyboru mamy kilka wariantów rozgrywki, trzy z pięciu opisałam poniżej:

 • Parasol  –  połóż przed każdym dorosłym po 6 kart, przed dzieckiem po 4. Na środku umieść 1 odkrytą kartę. Na znak rozpoczęcia każdy z graczy szuka symbolu łączącego jedną z jego kart z kartą na środku stołu. Nazywa  wtedy głośno symbol i zakrywa swoją kartę. Wygrywa gracz, który jako pierwszy zakryje swoje karty.
 • Rafa koralowa – Potasuj karty i rozłóż przed graczem jak wyżej. Na dany znak gracze próbuję jak najszybciej pozbyć się swoich kart poprzez odkładanie karty z nazwanym wspólnym symbolem na środek.
 • Zamek z piasku – potasuj karty, rozdaj graczom po jednej zakrytej a z pozostałych utwórz stos na środku. Na znak gracze odkrywają swoje karty i szukają wspólnego symbolu z kartą na szczycie stosu. Gracz, który jako pierwszy nazwie symbol, zbiera kartę ze stołu i kładzie ją na swojej karcie. Wygrywa gracz, który ma najwięcej kart.

To jeszcze nie koniec. Mini gier jest 5 a wasza wyobraźnia może wam podpowiedzieć kolejne!

20190613_140241948008653-768x1024 GRAnatowy czwartek: HIT na wakacje: DOBBLE PLAŻA od Rebel

Moja ocena – okiem psychologa

Dobble plaża to przede wszystkim dobra gra bez granicy wieku. Szybka i bardzo regrywalna. Podoba się dzieciom, starszym oraz rodziną, wytrawnym graczom jako przerywnik czy absolutnym nowicjuszom. Jest absolutnie prosta i zabawna jednocześnie. Podczas rozgrywki generuje emocje, które udzielają się wszystkim zgromadzonym przy zabawie. Jest również absolutnie doskonałym narzędziem na integracje, trening spostrzegawczości, koordynacji reka-oko-jezyk, szybkości.  Ilość emocji, jakich doświadczają gracze absolutnie kumuluje się do granic możliwości. Rywalizacja przenika się z dobrą zabawą, śmiechem a czasami dyskusją komu należy się karta.

Szybkość to nieodłączny element rozgrywki. Bardzo często jedna partia przechodzi automatycznie w kolejną. Tytuł absolutnie nie nudzi się i bardzo często powraca do rozgrywki jako samodzielna zabawa nawet z dzieckiem 3-4 letnim czy przerywnik podczas rozgrywki z większymi tytułami.

Dobble to także bardzo mobilna gra. Jej gabaryty zmieszczą się wszędzie. Poprzez wydanie wodoodporne gra sprawdzi się również w wersji plażowej, wakacyjnej. Nie straszna jej woda, piasek i inne wakacyjne niespodzianki. Możecie śmiało grać na plaży bez kocyka, w basenie, wannie, na mokrym trawniku, na ławce podczas deszczu itd. Karty szybko wysychają i są bardzo odporne.

20190613_140241948008653-768x1024 GRAnatowy czwartek: HIT na wakacje: DOBBLE PLAŻA od Rebel

 Sama testowałam grę w warunkach ogromnego ryzyka – zapewniam, że kartom nic się nie stało! Są w absolutnie idealnym stanie.

20190613_140241948008653-768x1024 GRAnatowy czwartek: HIT na wakacje: DOBBLE PLAŻA od Rebel

Polecane w każdym wieku od 3/4 lat!

Jeśli macie mieć w swoich zasobach tylko jedną grę – Dobble to jest ta gra! A Dobble plaża to ciekawa propozycja z tego samego tytułu!

Dziękuję wydawnictwu REBEL za przekazanie gry do recenzji!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *