GRAnatowy czwartek: Hay Stax to świetna łamigłówka logiczna dla dzieci, młodzieży starszych czy seniorów. W ciekawy sposób pobudź swój umysł do wysiłku – i rozwiąż zagadkę. Jak umieścić zwierzęta, aby zmieściły się w wyznaczonym obszarze. Obracaj, rotuj, sprawdzaj i ciesz się rozwiązaniem zagadki! Kolorowe zwierzaki na pewno spodobają się graczowi, który będzie miał sporo do główkowania, aby wykonać zadanie!  Zapakuj oborę do pełna!

rebel-lamiglowka-hay-stax-box3d-850x1024 <strong>GRAnatowy czwartek: Hay Stax – Rebel 6-106+</strong>

Hay Stax

Zagoń konia, przyprowadź świnię, podsadź owcę, żeby dała radę wejść! Podejmij wyzwanie i ustaw wiejskie zwierzęta tak, by wszystkie zmieściły się w zagrodzie. Zwierzaki mają różne kształty i rozmiary, więc by rozwiązać wszystkie zadania, konieczne będzie przemyślane gospodarowanie przestrzenią. Ale nie martw się, skończysz robotę, zanim krowy wrócą z pastwisk!

Hay Stax to jednoosobowa łamigłówka logiczna, w której próbujemy pomieścić zwierzaki na wskazanej na karcie przestrzeni. W pudełku znajdziesz 36 wyzwań o różnym poziomie trudności wraz z rozwiązaniami. Kompaktowe pudełko sprawi, że będziecie mogli zabrać grę w podróż. Zabawa gwarantowana!

 • Hay Stax
 • Autor: Bob Ferron
 • Wydawca: Rebel
 • Od 6+
 • Do kupienia TUTAJ
rebel-lamiglowka-hay-stax-box3d-850x1024 <strong>GRAnatowy czwartek: Hay Stax – Rebel 6-106+</strong>

Zawartość pudełka:

 • 36 układanek
 • 36 rozwiązań
 • 9 zwierząt
 • instrukcja

Skrót zasad:

Zasady Hay Stax są bardzo proste:

 1. Wybierz układankę. 
 2. Przygotuj zwierzęta. 
 3. Ułóż je w taki sposób, żeby zmieściły się na określonej przestrzeni.

W razie kłopotów możesz skorzystać z rozwiązania. Zabawa gwarantowana.

Moja ocena:

Hay Stax to bardzo ciekawa propozycja z kategorii jednoosobowych gier logicznych. Jedyny warunek jaki trzeba spełnić to kawałek płaskiej powierzchni. Na stole, podłodze, ławeczce trzeba rozłożyć łamigłówkę. Jest ich aż 36. Każda inna (trzy poziomy trudności). Następnie z wszystkich zwierząt wyszukujemy ta, które mają znaleźć się na naszej układance. Bez trudny znajdziecie właściwe zwierzaki. Teraz zaczyna się łamigłówka. Układanie zwierząt odbywa się w dowolnym kierunku. Sami wybieracie czy chcecie zacząć od największego zwierzaka (polecam) czy nie. Bywa, że łamigłówka wymaga konstrukcji w 1 lub 2 warstwach. Co ważne zwierzaki trzeba rotować, obracać, stawiać do góry nogami czy bokiem. To właśnie bardzo dobry trening dla umysłu. Ćwiczymy kombinacje, rotacje, wizualizacje przestrzenne. Zabawa w łamigłówki dzięki możliwości dotykania figurek jest bardzo sensoryczna. To cudowny trening dla umysłu zarówno młodego gracza czy seniorów. Tego typu łamigłówki ćwiczą plastyczność myślenia, jego łatwość zmiany perspektywy, przemieszczania się między koncepcjami i schematami. Dzieci i seniorzy będą trenować również manualne zdolności chwytania, umieszczania, dokładności ruchów dłoni i ręki. Zobaczycie sami jak bardzo przyjemne jest układanie Hey Stax. Każda kolejna łamigłówka to rosnący poziom trudności. A na koniec trzeba jeszcze zamknąć zwierzaki w pudełku (jest wzorzec). Najmłodsze dzieci ćwiczą również układanie wierzy ze zwierząt, nazywanie gatunków czy kolorów.

Detale wykonania są jak na Reble przystało bardzo dobrze oddane. Zwierzaki do złudzenia przypominają wydruki z drukarek 3D (być może tak właśnie powstały!). Zwierzaki są trwałe, kolorowe, lekkie i solidnie wykonane. Gra do której będzie wracać, kiedy tylko poczujecie chęć wysiłku intelektualnego, zabawy połączonej z wyzwaniem dla umysłu. Doskonała do wspomagania poznawczego dzieci i seniorów oraz wysiłku logicznego dla umysłu graczy w każdym wieku! Zdecydowanie polecam Hey Stax jako bardzo dobry pomysł na prezent.  


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: