Współpracujcie, by uratować pokaz fajerwerków! Czy jesteście gotowi na współprace by rozwiązać wyzwanie jakie stawia gra Hanabi? Tutaj liczy się skupienie, analiza, zapamiętanie zagrywanych kart. Wspólnie podejmijcie trud i zorganizujcie wyjątkowy pokaz!

wp-17098529941054563495263408483436-706x1024 GRAnatowy czwartek: Hanabi: Wielki pokaz – kooperacja na wysokim poziomie 8+ Rebel

Hanabi zaprasza do świata fajerwerków. To ciekawa gra kooperacyjna dla graczy w wieku minimum 8 lat. W trakcie zabawy będzie organizować pokaz pięknych fajerwerków. Będzie on udany tylko jeśli wykażecie się skupieniem i dobrą pamięcią! Niczego nie może zabraknąć. Hanabi: Wielki pokaz to wyjątkowa gra kooperacyjna, w której z pomieszanych lontów, rakiet i prochu próbujecie poskładać odpowiednie zestawy. Musicie znaleźć sposób na przekazanie kluczowych informacji pozostałym graczom i zapamiętanie tego, co sami usłyszeliście. Połączcie siły i zorganizujcie niezapomniany pokaz! Hanabi: Wielki pokaz to wersja z trzema dodatkami.

wp-17098529941054563495263408483436-706x1024 GRAnatowy czwartek: Hanabi: Wielki pokaz – kooperacja na wysokim poziomie 8+ Rebel

Zawartość pudełka:

  • 70 kart
  • 5 podstawek do kart
  • 8 żetonów
  • woreczek
  • 9 kafelków
  • arkusz pomocy
  • instrukcja
wp-17098529941054563495263408483436-706x1024 GRAnatowy czwartek: Hanabi: Wielki pokaz – kooperacja na wysokim poziomie 8+ Rebel

Skrót zasad:

W Hanabi gracze współpracują – to znaczy, że tylko wspólnie wygrywamy (lub przegrywamy). Naszym celem jest stworzenie 5 fajerwerków poprzez ułożenie zestawu kart w każdym kolorze w rosnącym porządku numerycznym.

W swojej turze gracz musi wykonać jedną z dostępnych akcji:

  1. Udzielić innej osobie informacji o kolorze lub wartości jej kart.
  2. Odrzucić jedną ze swoich kart i dobrać nową.
  3. Zagrać jedną ze swoich kart, czyli ujawnić ją, licząc, że będzie kontynuowała jeden z fajerwerków lub rozpocznie nowy.

Zagrywanie kart musi odbywać się niezwykle ostrożnie, bo w przypadku trzeciej pomyłki drużyna automatycznie przegrywa. 

Wydanie ” Hanabi Wielki pokaz” zawiera także trzy bardzo fajne dodatki. Jeden z nich umożliwia zdobywanie bonusów po każdym ułożonym fajerwerku. Drugi dodaje dziesięć czarnych kart, które nie mają koloru, a trzeci dziesięć tęczowych, które przyjmują każdy kolor – skutecznie utrudnia to podpowiadanie i zapamiętywanie kart.


Moja ocena:

„Hanabi: wielki pokaz” to ciekawa gra kooperacyjna, która zdecydowanie nie należy do prostych. Jedynie pod względem zasad i organizacji rozgrywki. Sama gra wymaga od graczy pokładów logicznego myślenia, dedukcji, zapamiętywania oraz współpracy między graczami. Zadaniem graczy jest złożenie pięciu fajerwerków, które składają się z kart w danym kolorze w odpowiednim porządku numerycznym. Tutaj kłania się współpraca i komunikacja między graczami.

Gra stawia wyzwanie poznawcze, które zdecydowanie należy do ciekawych opcji w grach planszowych. Sami musimy skupić się na udzielaniu trafnych podpowiedzi jak i analizowaniu otrzymanych wskazówek. Hanabi to świetna propozycja dla wszystkich fanów dedukcji i logicznego myślenia. Odkrywanie kolejnych kart z niewidocznej puli przypomina łamigłówki, w których szukamy rozwiązania na zasadzie eliminacji.

W pudełku, oprócz oryginalnej i znanej gry Hanabi, znajdziesz też 3 zupełnie nowe dodatki: Lawinę kolorów, wprowadzającą różnobarwne karty, Czarny proch z nowymi, czarnymi kartami oraz 5 wspaniałych, czyli specjalne kafelki nagród!

Spróbujcie swoich sił w niecodziennej rozgrywce, której sercem jest skupienie i analiza komunikatów.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *