GRAnatowy czwarte zaprasza na dwa nowe tytuły z serii GRY do plecaka! Małe pudełka, które kryją w sobie olbrzymią przyjemność zabawy. Wakacyjne Kaczki to gra o bardzo klimatycznym i letnim zabarwieniu. W Kaczkach pozbywamy się kart z ręki ćwicząc nurkowanie lub wykładanie kart. Criss Cross to bardzo ciekawy tytuł z arkuszami, ołówkiem i kośćmi wypełnionymi symbolami. Proste zasady i bardzo wciągające zasady umieszczania symboli. Dwie rewelacyjne gry i znakomita zabawa dla całej rodziny!

wp-1623298628325-1024x790 GRAnatowy czwartek: GRY do plecaka: Kaczki i Criss Cross od EGMONT

Kaczki. Gry do plecaka

Kaczki to bardzo klimatyczny tytuł, który sprawdzi się dla całej rodziny. W zabawie będziemy zagrywać karty, próbując pozbyć się ich z ręki. Wygra gracz, który najszybciej pozbędzie się swoich kart, albo ten, który zaryzykuje i właściwie założy, że ma najmniejszą wartość kart na ręce. Gra idealna do wakacyjnych zabaw, sprawdzi się w każdej podróży jak i w innym dowolnym momencie.  Gra zawiera także wariant rozgrywki dla 2 graczy.

·         Liczba graczy: 2-5

·         Wiek: 8+

·         Czas gry: 30 minut

·         EGMONT

·         Do kupienia TUTAJ

wp-1623298628325-1024x790 GRAnatowy czwartek: GRY do plecaka: Kaczki i Criss Cross od EGMONT

Pudełko zawiera:

·          69 kart kaczek,

·          5 kart ręczników,

·         5 kart kół ratunkowych

Skrót zasad:

 Kaczki to bardzo prosta rozgrywka. Gracze dążą do uzyskania jak największej liczby punktów zwycięstwa. Zdobywamy je w kolejnych rundach, w których pozbywamy się kart z ręki. To zabawne kary z kaczkami w różnych letnich sytuacjach. Grafiki są rewelacyjne! Gracze mają na start 7 kart kaczek. Wykładają je na stół według kilku zasad:

– mogą wykładać te same numer
– można wykładać karty w tym samym kolorze
– można wykładać karty o tym samym numerze z różnych kolorów.

Wygra gracz, który najszybciej pozbędzie się swoich kart, albo ten, który zaryzykuje i właściwie założy, że ma najmniejszą wartość kart na ręce. Najlepsi gracze w turze zdobywają wspomniane punkty zwycięstwa – kto będzie miał ich najwięcej po 5 turach, wygrywa grę.

Moja ocena:

Kaczki to bardzo dobry tytuł o pozytywnym i radosnym klimacie lata. Świetnie sprawdzi się w gronie dzieci, rodziny czy w rozgrywce międzypokoleniowej. Możecie spróbować już grać z 6-7 latkiem lecz najlepszą opcją będzie rozgrywka z dzieckiem od 8 lat. Gra doskonale ćwiczy rozpoznawanie i nazywanie symboli liczbowych, liczenie, zapamiętywanie, selekcję materiału graficznego, doskonali umiejętności manualne.  
 Kaczki to proste zasady i bardzo atrakcyjny klimat wakacji. Karty zostały bardzo atrakcyjnie wydane i wprost cieszą oczy graczy. Rozgrywka jest prosta i jednocześnie bardzo płynna. Serdecznie polecam Kaczki dla mniejszych i większych wielbicieli wodnych i karcianych zabaw!

Criss Cross

Criss Cross to bardzo ciekawy tytuł. Gracze w specjalnych arkuszach, za pomocą ołówków będą rysować pojawiające się na kościach symbole. Należy je właściwie rozmieścić, aby było ich jak najwięcej w  jednej linii.  Mamy aż 14 rund do obliczania punktów z kolumn i szeregów. Dwa poziomy trudności pozwolą dostosować grę do wieku i umiejętności graczy. Gra posiada też tryb rozgrywki dla jednego gracza.

wp-1623298628325-1024x790 GRAnatowy czwartek: GRY do plecaka: Kaczki i Criss Cross od EGMONT
  • Liczba graczy: 1-5
  • Wiek: 7+
  • Czas gry: 15 minut
  • Egmont
  • Do kupienia TUTAJ

Pudełko zawiera:

  • 2 kostki z symbolami gry,
  • 6 ołówków,
  • 2 bloczki z arkuszami gry.

Skrót zasad:

Na czym polega gra? Na rysowaniu symboli 🙂 Na początku gry każdy gracz rysuje na swoim bloczku symbol początkowy, a potem wpisuje w posiadany arkusz to, co wyrzucą kości – mamy więc ciekawą zabawę i element nieprzewidywalności!

W grze rysujemy symbole – ich odpowiednia konfiguracja zapewni punkty zwycięstwa! Symbole widzimy na kościach. Należy je rozplanować, aby było ich najwięcej w jednej linii tj. poziomo lub pionowo.  Symbole należy rysować obok siebie – tzn. zawsze dwa obok siebie; czyli to, co w danej kolejce wyrzucą nam nasze kości. Po 14 rundach obliczamy punkty z kolumn i szeregów. Wygrywa gracz, który zdobędzie ich najwięcej. Punkty liczymy następująco:

– za dwa symbole obok siebie w tej samej linii przyznaje się 2 punkty,
– za trzy symbole obok siebie – 3,
-za cztery symbole obok siebie – 8,
– za pięć obok siebie – aż 10 punktów.

Punkty zliczane są i w pionie i w poziomie.

Moja ocena:

Reiner Knizia raczy nas kolejną ciekawą grą, która bardzo wciąga! To nie tylko kółko i krzyżyk – symbole!!! Gra dostarcza bardzo dużo przyjemności i okazji do główkowania. Mamy do dyspozycji kilka wariantów rozgrywki. Jest to bardzo dobra opcja dla graczy o różnym progu zaawansowania. Przykładowo w trudniejszym wariancie gry za poziomą / pionową linię, w której nie zdobędziemy punktów, przewidziane są nawet punkty ujemne! To dodatkowy atut gry, która bardzo podoba się dzieciom jak i dorosłym. Ćwiczymy umiejętności kombinowania, myślenia strategicznego, jak i graficznego operowania ołówkiem i koordynacji ręka-oko.  Polecam od 6-7 lat.

wp-1623298628325-1024x790 GRAnatowy czwartek: GRY do plecaka: Kaczki i Criss Cross od EGMONT

Gry do plecaka od EGMONT to bardzo ciekawa seria prostych i ciekawych gier idealnych do zabawy latem (i nie tylko). Serdecznie polecam gry planszowe latem – zacznijcie już teraz!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *