Zapraszam do zabawy w zielonym klimacie! Duże, zielone koniczyny pokazują hasła! Czas na zabawę w skojarzenia, w której wszyscy gracze będą odgadywać hasła. Nasze zadanie to wypisanie skojarzeń, które mają połączyć słowa. Wesoła gra słowna dla rodziny, znajomych czy przyjaciół! Zapraszam na GRAnatowy czwartek w którym Gramy w Zielone z wydawnictwem REBEL!

wp-1629346988732-768x1024 GRAnatowy czwartek: Gra w zielone! REBEL

GRA W ZIELONE

Czy lubicie gry w których wspólnie stracie się osiągnąć jak najlepszy wynik? Gra w zielone! to kooperacyjna, skojarzeniowa zabawa, w której uczestnicy wspólnie starają się odgadnąć jak najwięcej haseł i w ten sposób zdobyć jak najwyższy wynik.

Zdecydowanie to zabawa, która sprzyja dobrym relacją i pozwala ciekawie, radośnie spędzić czas. Tym razem będzie losować karty haseł i w sekrecie przed innymi graczami wypisywać ich cechy wspólne, tworząc skojarzenia. Pozostali gracze mają zadanie odgadywać hasła. Na koniec gry obliczcie swój wynik na podstawie liczby haseł, które udało się Wam odgadnąć, i zapiszcie go na specjalnej karcie. W każdej rozgrywce starajcie się uzyskać jeszcze lepszy wynik! Tutaj liczy się zabawa we wspólnym gronie!

 • 3 – 6 osób
 • od 10 lat
 • ok. 30 minut
 • wydanie polskie
 • Wydawnictwo REBEL
 • Do kupienia TUTAJ
 • Autor:

Zawartość pudełka:

 • 220 kart haseł
 • 6 plansz koniczyn
 • 6 ścieralnych mazaków
 • karta wyników
 • instrukcja
wp-1629346988732-768x1024 GRAnatowy czwartek: Gra w zielone! REBEL

Skrót zasad (za Rebel.pl):

 1. Na samym początku każdy z graczy otrzymuje 4 karty z hasłami, które losowo rozmieszcza na swojej planszy koniczyny. W ten sposób na każdym zewnętrznym brzegu planszy spotkają się dwa słowa, do których musimy wymyślić łączące je hasło. Wskazówki muszą być pojedynczymi wyrazami. Mogą to być rzeczowniki pospolite, nazwy własne, czasowniki, przymiotniki, skrótowce, liczby lub onomatopeje.
 2. Gdy wszyscy gracze zapiszą swoje wskazówki, każdy ściąga swoje karty z planszy i tasuje je, dodając dla utrudnienia jedną dodatkową kartę wskazówki. 
 3. Następnie zaczyna się faza rozstrzygnięcia. Każdy z graczy kolejno przekazuje swoją planszę wraz z kartami wskazówek reszcie drużyny, która próbuje odgadnąć położenie kart. Gracze mogą się konsultować i dyskutować o tym, gdzie i dlaczego powinni umieścić dane hasło. Drużyna ma dwie próby odgadnięcia układu, jednak jeśli uda im się już za pierwszym razem, otrzymają bonusowe punkty.

Moja ocena:

Lubię gry kooperacyjne, chociaż nie mam ich wiele! GRA w zielone! Zaskoczyła mnie ciekawym pomysłem i niestandardowym wydaniem. To zabawy w których liczy się współpraca, dobra zabawa i swobodna atmosfera. W tej grze zdecydowanie poczujecie się  komfortowo. Bez presji czasu, rywalizacji czy napięcia. Zielone konieczny przyniosą relaks, zabawę i dobrze spędzony czas. Zasady gry są bardzo proste. Z powodzeniem można grać z graczami, którzy na co dzień nie spędzają czasu z grami planszowymi. Rozgrywka jest płynna, angażująca i pobudzająca graczy do wspólnego działania.

wp-1629346988732-768x1024 GRAnatowy czwartek: Gra w zielone! REBEL

Bywa jednak, że łączenie losowych haseł skojarzeniami, które w dodatku mają posłużyć za wskazówkę dla innych graczy, stanowi nie lada wyzwanie umysłowe! Bywa, że skojarzenia sprawiają, że gracze muszą nas lepiej poznać i nasz tok myślenia. Bo jak w grach na skojarzenie bywa, każdy z nas może na dwa słowa spojrzeć zupełnie odmiennie. Gra zaskakuje, bawi, czasami jest prosta, innym razem daleko jej od prostych rozwiązań i oczywistych haseł.

Dzięki dużej liczbie haseł (880 słów) i losowym rozmieszczaniu kart, czeka na nas wiele niepowtarzalnych, pobudzających wyobraźnię układów. Każda partia jest inna! Jedna gra też swobodnie przechodzi w kolejną. Na koniec kilka słów o wydaniu. Ciekawe, niestandardowe karty, parka tyczne pisaki ze gąbeczką, kompaktowe pudełko. Całość prezentuje się bardzo dobrze! Warto zagrać!

Grasz z zielone? GRAM!!!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *