Gra o Tron: Sojusze

Gra o tron powraca we wspaniałym stylu.  Fascynująca opowieść i cudowna fabuła znana z książek i serialu zaprasza na niezwykle spotkanie z bohaterami. Postacie, które uwielbiamy i za którymi wprost nie przepadamy powrócili. Zawiłe rozgrywki polityczne i nieprzewidywalna walka o władzę to wszystko znajdziecie w grze karcianej GRA o Tron SOJUSZE od Rebel! Dynamiczna parcianka zabierze Was do świata głównych bohaterów „Pieśni lodu i ognia” George’a R.R. Martina.

wp-16621856747207715727496838596595-768x1024 GRAnatowy czwartek: Gra o Tron: Sojusze od REBEL

Wciel się w słynnego bohatera albo złoczyńcę z Westeros i snuj intrygi, aby przejąć kontrolę. Zawieraj korzystne sojusze, a w odpowiednim momencie wbij przyjaciołom nóż w plecy. Pamiętaj jednak, że wraz z upływem pór roku czeka na Ciebie śmiertelne niebezpieczeństwo! 

Gra o Tron: Sojusze to gra karciana.  Z uwagi na stopień skomplikowania i treści (intrygi i nie zawsze dobre intencje) została przeznaczona dla graczy od 14 lat. Jeśli macie obok siebie wielbiciela gier i fana bohaterów „Pieśni lodu i ognia” George’a R.R. Martina nie możecie zignorować propozycji, którą przygotowało wydawnictwo Rebel. Cudowne wydanie i bardzo dobrze skrojona gra! Mnóstwo interakcji i ogromna satysfakcja z gry!

GRA o Tron SOJUSZE

  • 3 – 6 osób
  • od 14 lat
  • ok. 90 minut
  • wydanie polskie
  • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

  • tor czasu
  • 57 żetonów i znaczników
  • 174 karty
  • instrukcja
wp-16621856747207715727496838596595-768x1024 GRAnatowy czwartek: Gra o Tron: Sojusze od REBEL

Skrót zasad:

Uczestnicy gry wcielają się w jednego z bohaterów Gry o Tron. Do wyboru mamy samych liderów i charyzmatyczne postacie. Naszym celem oczywiście jest zwycięstwo. By tego dokonać potrzebujemy tworzyć sojusze i zyskiwać przychylność innych. Ci, których uda nam się przeciągnąć na naszą stronę, będą zasiadali w jednej z rad. Każdy z graczy ma do dyspozycji dwie rady: jedną po swojej prawej, a drugą po lewej stronie. Każdą z nich dzieli z graczem sąsiadującym. Gra składa się z rund. W każdej rundzie do gry wchodzi nowa karta sojusznika. Uczestnicy będą starali się ją pozyskać na drodze licytacji, korzystając z kart wpływu, które mają na ręce. Zwycięzca licytacji umieszcza sojusznika w jednej ze swoich rad, a następnie przydziela dowolnej radzie żeton władzy o nieznanej wartości punktowej. Na koniec gry suma wartości poszczególnych sojuszników oraz żetonów władzy określi siłę każdej z rad.

Celem gry jest zostanie liderem z najsilniejszą małą radą. Małą radą lidera jest ta spośród dwóch, która ma mniejszą władzę. 

Moja ocena:

Gra ocieka klimatem Gry o Tron. Zdecydowanie przypadnie do gustu wielbicielom filmu czy książek. Co ważne ilustracje, których w grze jest ogromna ilość zostały stworzone specjalnie dla gry – są unikalne i niepowtarzalne. Gra bardzo dobrze wydana, kompaktowa, starannie wykonana i solidna.

Rywalizacja posiada bardzo ciekawy mechanizm współdzielenia rady z sąsiadami. Z jednej strony rywalizujemy z graczami, ale jednocześnie z częścią współgraczy mamy wspólny interes. To daje okazję do stworzenia własnej strategii – nie rzadko brutalnej. Gra co warto podkreślić opiera się o rywalizację i jest to cel i dążenie graczy w jednym. Tylko czy cel uświęca środki? Sami zdecydujcie!

wp-16621856747207715727496838596595-768x1024 GRAnatowy czwartek: Gra o Tron: Sojusze od REBEL

Co ważne gra sprawia, że gracze muszą balansować między prawa i lewą radą. Co za tym idzie od rad będzie zależała decyzja o paktach czy planach ekspansji. To jedyna droga do wygranej – zróżnicowanie decyzji w oparciu o rady. Pamiętajcie jednak, że żadna z umów zawartych w tej grze nie jest wiążąca, a Wasi sąsiedzi mogą w odpowiednim momencie wbić Wam nóż w plecy! Dosłownie.

Gdy już zaznajomimy się z zasadami, mamy do wyboru kilka modyfikacji i alternatywnych wariantów zabawy, które przygotowali dla nas autorzy (można je znaleźć na końcu instrukcji).

„Gra o Tron: Sojusze” to bardzo dobra propozycja dla minimum trzech graczy. W mojej ocenie im Was więcej tym gra jest lepsza – bardziej czuć w niej klimat znany z powieści tj. rywalizacje, intrygi, sojusze itp.

I pamiętajcie, że w tym brutalnym świecie nawet najbliższy towarzysz może okazać się zdrajcą!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: