Dziś w GRAnatowym czwarteku – królowa nauk czyli matematyka! Najnowsza propozycja z serii tytułów matematycznych od Wydawnictwa Nasza Księgarnia „Mnożenie dzielenie. Nauka liczenia”. Zagramy w grę? To będzie gra edukacyjna – chociaż brzmi to trochę …nudno!  „Mnożenie dzielenie. Nauka liczenia ” to aż cztery propozycje gier, które mają na celu usprawnić proces opanowania tabliczki mnożenia i dzielenia. To zabawa z wyzwaniami i w atrakcyjnych okolicznościach.

wp-1645602568313-1-775x1024 GRAnatowy czwartek: Gra karciana „Mnożenie dzielenie. Nauka liczenia” – Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA
  • Gra karciana „Mnożenie dzielenie. Nauka liczenia” – Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA
  • Przemysław Wojtkowiak
  • ilustracje: Joanna Kłos
  • Do kupienia TUTAJ

Najnowsza propozycja od Naszej Księgarni ze znanej serii traktuje o mnożeniu i dzieleniu. W czterech grach mamy sporo wyzwań, aby dziecko utrwaliło sobie tą ważną kompetencje. To ważne, aby w atrakcyjny sposób przedstawić dzieciom możliwości zabawy i nauki. Niewielkie kartonowe pudełko kryje 100 kart z zapisem działań mnożenia i dzielenia. Dalaj do wyboru mamy 4 rodzaje rozgrywek.

Zawartość pudełka:

  • 100 kart z działaniami mnożenia i dzielenia
  • instrukcja

Zasady gry:

Zacznijmy od zabawy nr 1.

Każdy uczestnik pobiera 5 kart i nie pokazuje swojej strony tj.tego co widzi tylko on. Przeciwnikowi zadajemy pytanie o dzielenie lub wynik – sami decydujemy jak gramy. Po udzieleniu odpowiedzi dobieramy kolejną kartę i kontynuujemy zabawę.

Zabawa nr 2.

Pobieramy po 6 kart i na hasło: trzy-cztery układamy je na stole według ustalonego wcześniej układu. Możemy zdecydować, że w zależności od wyniku liczby będą rosnąć, maleć.

Zabawa nr 3.

Układamy przed sobą 11 kart i każdy gracz ma za zadanie odnaleźć 2 karty, których wynik dzielenia jest identyczny.

Zabawa nr 4.

Wszyscy gracze grają o wspólne zwycięstwo.  Wykładamy 10 kart i każdy uczestnik wybiera jedną, dalej układa kartę w stosie, tak by utworzyć szereg od najwyższego wyniku do najniższego.

wp-1645602568313-1-775x1024 GRAnatowy czwartek: Gra karciana „Mnożenie dzielenie. Nauka liczenia” – Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Moja ocena:

Gra została wydana w bardzo estetyczny sposób. Staranna, solidna, przejrzysta oprawa graficzna i kompaktowe pudełko. Jest ciekawym uzupełnieniem często nudnej nauki liczenia. Utrwala kompetencje w zakresie mnożenia i dzielenia u dzieci. Nie jest złotym środkiem, czy magiczną pomocą, która zrobi za dziecko całą prace. Stanowi za to solidne narzędzie treningu, sprawdzenia i zabawy. Można grać w gronie znajomych czy rodziny jak i trenować samodzielnie.

wp-1645602568313-1-775x1024 GRAnatowy czwartek: Gra karciana „Mnożenie dzielenie. Nauka liczenia” – Wydawnictwo NASZA KSIĘGARNIA

Bardzo wartościowa pozycja. Serdecznie polecam i zachęcam do niestandardowego podejścia do mnożenia i dzielenia!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *