GRAnatowy czwartek to seria wpisów o sprawdzonych grach planszowych. Co czwartek o 20.00 – krótki opis zasad, dużo zdjęć i świeże spojrzenie psychologa i coacha wytrawnego gracza w jednej osobie. FUN FARM – to przezabawna gra zręcznościowa od Black Monk. Dzieci będą zachwycone, dorośli miło spędzą czas. Po prostu zagraj i przekonaj się sam. Poniżej najważniejsze informacje -3-2-1- zaczynamy.

20180115202340 GRAnatowy czwartek: Fun Farm

FUN FARM

Pięknie wydana gra planszowa, w której liczy się zręczność oka i ręki oraz dobra zabawa. Jesteśmy Farmerami, których zadaniem jest okiełznać stadko wiejskich zwierzaków: owca, kurczak, krowa, koń, koza i świnka. Wygrywa ten Farmer, który wykaże się najlepszym refleksem i szybko zgarnie do swojej zagrody właściwe zwierzę, którego karta jest aktywna.

  • FUN FARM
  • Wydawnictwo Black Monk
  • Wiek graczy : 6+ (wg. mnie już 4 latek może zagrać)
  • Gracze: 2-10
  • Czas rozgrywki: 15-30 minut
  • Do kupienia TUTAJ oraz TUTAJ

20180115202340 GRAnatowy czwartek: Fun Farm

ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA

W grze Fun Farm znajdzieny:

  • 6 piankowych zwierzaków z wiejskiego podwórka: owca, kurczak, krowa, koń, koza i świnka.
  • 2 kości: biała i czarna z kolorowymi kółkami
  • Karty
  • Instrukcje (banalnie prosta).20180115202340 GRAnatowy czwartek: Fun Farm
SKRÓT ZASAD

20180115202340 GRAnatowy czwartek: Fun Farm

Musimy jak najszybciej złapać rozbrykane zwierzęta. W tym celu umieszczamy zwierzęta na stole w okręgu. Tasujemy karty i kładziemy je zakryte poza okręgiem. Gracz, który ostatni tulił się do zwierzęcia zaczyna gra : zostaje Farmerem. Farmer dobiera kartę ze stosu i kładzie ją widoczną dla wszystkich na stole. Gracz rzuca obiema kośćmi. Każda karta na której znajduje się wynik przynajmniej jednej kości jest aktywowana – gracze muszą jak najszybciej złapać zwierze z karty. Gracz, który złapie właściwe zwierze – zabiera jego kartę i ponownie ustawia zwierzaka w okręgu. Jeśli żaden wynik na kości nie odpowiada temu na karcie nic się nie dzieje i kolejny gracz jako nowy Farmer rozpoczyna kolejną rundę. Rzut kością może aktywować więcej niż jedną kartę – kto pierwszy ten lepszy: łapiemy wszystkie zwierzaki.

Gra kończy się po rundzie, w której dobrano ostatnią kartę z talii (24 rundy). Wygrywa gracz, który zgromadził najwięcej kart.

Szczegółowe zasady na temat łapania itd.wyjaśnia dobrze napisana instrukcja.

20180115202340 GRAnatowy czwartek: Fun Farm

20180115202340 GRAnatowy czwartek: Fun Farm

Z małymi dziećmi (2-4 lata) możemy zabawić się w grę na zasadach łapania właściwego zwierzaka wg. rysunku na karcie (bez kości). Warto również ćwiczyć nazywanie zwierzaków i ich kolorów oraz wydawać właściwe odgłosu. Zabawa i nauka od pierwszych lat życia. Gra zostanie z Wami długo 🙂

MOJA OCENA

Bardzo polecam!

Dynamiczna gra imprezowa, w którą zagracie zarówno ze swoimi znajomym na imprezie oraz kilkuletnimi dziećmi. Fun Farm łączy banalne zasady, atrakcyjne figurki oraz możliwość rozgrywki nawet z 10 osobami równocześnie (też w różnym wieku). Co prawda maluchom najlepiej idzie w gronie rówieśników – pamiętajmy by dać im szanse odniesienia radości wygranej.

Jeśli masz dzieci i lubisz gry planszowe – musisz mieć też Fun Farmę. Zabawa ma niski próg wejścia tj. zasady jest w stanie zrozumieć nawet 4 latek. 2-3 latek jest w stanie bawić się w poszukiwanie zwierzaka wg.rysunku na karcie, nazywać zwierzaki, kolory, wydawać odgłosy zwierząt. Stara gwardia tj.młodzież i dorośli będą mogli poczuć dziecięca radość bawiąc się w zręcznościową rozgrywkę podczas rodzinnego grania czy szaleństwa sobotniej imprezy. Ostrzegam – wcale NIE jest to banalne zadanie jak najszybciej złapać właściwe zwierze zanim zrobi to ktoś inny. Pomyłka – to utrata jednej karty.

Inne zastosowania dla gry Fun Farm to sprawa oczywista. Piankowe zwierzaki będą hitem każdego spotkania z małoletnim graczem. Suchy basen z kulkami to idealne miejsce dla wiejskich zwierzaków a zabawa w poszukiwania zaginionej owcy czy kurczaka w dziesiątkach kulek to prawdziwa frajda. Piankowe zwierzaki świetnie sprawdzą się także w kąpieli czy w zabawach małej i dużej motoryki -rzuty, łapanie, kopanie do celu oraz zabawach w rozpoznawanie kolorów, nazw zwierząt i odgłosów 🙂

20180115202340 GRAnatowy czwartek: Fun Farm

Przyjemniej zabawy!!!

GRĘ Fun Farm kupisz TUTAJ oraz oraz TUTAJ

Dziękuję wydawnictwu Black Monk za przekazanie gry do recenzji.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: