Gramy w grę? Jeśli masz na pokładzie przedszkolaka to na pewno pomysłów na zabawę Wam nie brakuje. A gdyby tak wykorzystać kreatywne pomysły w zabawie w opowiadanie historyjek? „Feluś i Gucio grają w historyjki” to propozycja dla dzieci, która zabiera Was w świat opowieści! Wystarczy tylko wybrać miejsce, postać i przedmiot i zacząć opowieść.

wp-16657298648122115570511762591174-768x1024 GRAnatowy czwartek: Feluś i Gucio grają w historyjki. Nasza Księgarnia 4+

Feluś i Gucio grają w historyjki.

  • Marcin Dudek, Magdalena Król
  • ilustracje: Marianna Schoett
  • Wiek: 4+
  • Rok wydania: 2022
  • Wymiary: 205 x 250 x 40 mm
  • Liczba graczy: 1-5
  • Czas gry: 30
  • Liczba elementów: 84
  • Do kupienia TUTAJ
wp-16657298648122115570511762591174-768x1024 GRAnatowy czwartek: Feluś i Gucio grają w historyjki. Nasza Księgarnia 4+

Feluś i Gucio zapraszają do zabawy po raz trzeci! Kolorowe pudełko kryje w sobie pokaźną liczbę elementów. To tekturowe płytki z ilustracjami. Grafiki przypominają te znane z opowieści książkowych tym razem w formie poręcznych płytek. Solidne, kolorowe, bardzo przyjazne dla dziecka i wzbudzające liczne skojarzenia.  Płytki posłużą do stworzenia opowieści.

W pudełku znajdziecie tekturowe płytki z ilustracjami w trzech kategoriach: 25 płytek postaci, 25 płytek miejsc i 34 płytki przedmiotów. 

Zadaniem dziecka i dorosłego (możemy grać dowolnie wiekowo czy językowo) jest opowiadanie historyjki. Do wyboru mamy zabawę w otwarte i zakryte ilustracje. Płytki z ilustracjami dzielimy na wspomniane kategorie.  Będziemy z nich tworzyć opowieści, budować zdania.

Jaką historie widzicie na tym obrazku?

Jak widać niecodzienne zestawy tworzą wyjątkowo kreatywne opowieści!

Zabawa to trening wyobraźni, słownictwa, wypowiedzi, tworzenie historii czy nawet odwoływanie się do własnych wspomnień. Sytuacje, miejsca i postacie są bliskie dziecku. Materiał graficzny bazuje na tym co ma dziecko znać i nazywać. Nie zabraknie policjanta, placu budowy, plaży czy parku. Od dziecka jednak zależy akcja wydarzeń, kontekst, dialogi.

Długość i poziom skomplikowania opowieści to także indywidualny wybór dzieci.  Gra pomoże dzieciom nie tylko w tworzeniu ciągów przyczynowo-skutkowych, lecz także wzbogaci ich wyobraźnię oraz ułatwi komunikację werbalną, wzbogaci słownictwo. To rewelacyjny trening słowny.  Karty zostały solidnie wykonane i mieszczą się w kompaktowym pudełku! Bardzo polecam i zachęcam do wspólnych zabaw z dziećmi. Gra łączy pokoleniowo i sprawia, że zabawa może trwać i trwać!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: