Gra dla wielbicieli mody, ubrań, wybiegów i projektantów mody? TAK – Fashion Show od Wydawnictwa Zielona Sowa. To propozycja dla graczy od 7 lat. Kierowana głównie do dziewczyn (chociaż nie tylko). Wciel się w projektantów i przygotuj niesamowite projekty, które okażą się hitem na pokazie! Pamiętaj, aby ze wszystkim zdążyć na czas!

20190621_183440185214797-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Fashion Show od Wydawnictwa Zielona Sowa.

Fashion Show

Już wkrótce Fashion Show! Do pokazu przygotowują się projektanci w których mamy szanse się wcielić. Zabawa to poważne przedsięwzięcie w ramach którego mamy sporo do zrobienia.  Zaczynając od wyboru stylu: hiszpański, motyw japoński, francuska prostota czy kreatywne boho? Trzeba zrobić zakupy, zamówić projekty, skompletować wszystkie drobiazgi. Z pomocą przychodzi ogromny wybór kart oraz sensowne zasady, które dostarczają sporej okazji do kreatywnych i stylowych pomysłów.

 • „Fashion Show” to gra karciana dla całej rodziny.

 Autor: Marcin Kłos
Wydawnictwo Zielona Sowa
Data wydania: 2019
Format: 260x260x70
Oprawa: pudełko
Ilustrator: Katarzyna Urbaniak
Wiek gracza 7-9 lat +
Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • 6 planszetek Pracowni,
 • 36 kart Strojów,
 • 36 kart Dodatków,
 • 24 karty Konsultantów,
 • 4 karty Pomocy, znacznik Pierwszego Gracza,
 • 8 znaczników Akcji,
 • 4 szyldy Przymierzalni,
 • 4 szyldy Atelier,
 • 1 szyld Szwalnia,
 • 1 szyld Trendy,
 • 1 szyld Outlet.
20190621_183440185214797-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Fashion Show od Wydawnictwa Zielona Sowa.

Skrót zasad gry:

W Fashion Show wygrywa gracz posiadający najwięcej punktów na koniec gry. Jak tego dokonać? Spełniamy poszczególne cele:

 1. Wylosowany przez nas projektant realizuje się w wybranym stylu. Mamy tam określenie w jakim stylu i ile modelek powinniśmy ubrać.
 2. W grze mamy do dyspozycji 2 konsultantów.  Spełnienie ich założeń to okazja na 4 punktów.

Maksymalny wynik gracza to 11 punktów. Tylko tyle i aż tyle. Liczy się więc dokładność i sprawność działania.

Do dyspozycji graczy mamy ciekawe miejsca : Szwalnia, Trendy oraz Outlet. W swoim ruchu możesz wykorzystać 2 guziki jako dwie akcje. Bywa również, że musimy poczekać na wykonanie ruchu aż dwie rundy.

 • Wymiana posiadanej karty konsultanta i pobranie nowej z miejsca Trendów – 2 guziki.
 • Pobranie odkrytej karty ze Szwalni – 1 guzik.
 • Dowolnie wybranej z zakrytego stosu – 1  guzik.
 • Pójście do Outletu i przeglądanie we wcześniej odrzuconych elementach stroju ze Szwalni – 2 guziki.

W grze z pomocą przychodzi nam plansza gracza. Znajdziemy na niej stanowisko dla trzech modelek. By mocno kontrolować sytuację musimy dbać o porządek na planszy. Starannie zapamiętujemy styl naszej modelki i kompletujemy brakujące części garderoby.  Gra przybiega szybko i (niestety) lepiej radzą sobie w nią kobiety – dlaczego!?

Moja ocena:

Fashion Show to gra o modzie. Z tego powodu najbardziej odpowiadać będzie dziewczynom i kobietom. Na szczęście płeć nie jest warunkiem koniecznym – możecie śmiało grać w składach mieszanych. Sama gra zyskała miano gry rodzinnej i również tak ją oceniam. Nie można jednak ukrywać, że chętne do rozgrywki są głównie dziewczyny. Ciężko wyobrazić mi sobie rozgrywkę samych panów. To oczywiście kwestia tematu – tylko i wyłącznie. Dziewczynki z reguły uwielbiają modę, projektowanie ubrań i dobieranie dodatków. Same karty zachęcają do układania strojów według własnych preferencji (poza samą rozgrywką).

Bardzo mocną stroną gry jest oprawa graficzna. Fashion Show to gra o modzie i ogromna liczba kart przedstawia głównie elementy garderoby. Są wykonane ze starannością i w bardzo estetycznej kresce. Spodobają się zdecydowanie graczom, dla których styl grafiki ma duże znaczenie. Ja osobiście oceniam graficzne przedstawienie gry jako bardzo mocny punkt na plus! Osobiście zastąpiłabym tylko papierowe guziki drewnianymi. Niewielka zmiana a duże uatrakcyjnienie.

Mechanika gry to mieszanka kreatywności z prostą kalkulacją i spełnianiem założeń i warunków.  To podoba się dzieciom, które lubią funkcjonować według jasnych zasad i reguł, a gra im je dostarcza. Punktacja niestety jest bardzo ostra i nie dopuszcza niedoróbek. Dostajemy punkt lub nie – aby, go zdobyć należy spełnić warunek na 100%. Regrywalność tytułu jest umiarkowana. Zasady i koncepcja gry jest taka sama. Zmieniamy tylko szczegóły tj. zadania. Dla dzieci jak najbardziej tytuł sprawdzi się wielokrotnie, a dorosłym po czasie powieje monotonią. Czas gry to około 25-30 minut. W sam raz na granie z dziećmi.

Dziękuję za przekazanie gry do recenzji Wydawnictwu Zielona Sowa


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *