Koci złodziejaszek jest wśród bandy kotów! Być może da się go wykorzystać i tym samym uniknąć przegranej? „Eksplodujące Kotki: Koci złodziejaszek” zabiera Was w świat niezwykłego humoru rodem z rosyjskiej ruletki. Kto wyjdzie z niej cało? Kogo spotkają przygody i jakie będą mięć kolory? Bestsellerowa rozgrywka, którą kochają gracze w wieku 12+ w nowej odsłonie!

wp-17098155989637025179087242235337-770x1024 Granatowy czwartek: Eksplodujące Kotki: Koci złodziejaszek.

Eksplodujące Kotki: Koci złodziejaszek

Zasiądź z przyjaciółmi do wspólnej zabawy, a następnie bezwzględnie ich zdradź, by sięgnąć po zwycięstwo! Od teraz możesz polegać nie tylko na własnych umiejętnościach – Koci złodziejaszek chętnie Ci pomoże, podkradając najlepsze karty pozostałym graczom. W końcu Ty zrobisz z nich lepszy użytek, prawda?

Eksplodujące Kotki: Koci złodziejaszek to specjalna odsłona znanej i uwielbianej serii imprezowych karcianek. Zawiera ten sam zestaw kart, co w klasycznej grze podstawowej wzbogacony o mięciutkiego przestępcę o chwytającym za serce spojrzeniu. Koc towarzysz może zostać wykorzystany do podebrania innym graczom kart  (tacokota, kotowoca arbuzowatego, kartoflokota włochatego itp.). Kotkowi się nie odmawia! Jednak wszystko ma swoje konsekwencje – przejmując kartę tracimy kotka… zabawa robi się jeszcze ciekawsza!

  • 2 – 5 osób
  • od 12 lat
  • ok. 15 min.
  • Rebel
  • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

  • 56 kart
  • piankowy koci złodziejaszek
  • instrukcja
  • pudełko z kieszonką na karty i kotka (ciekawie zaprojektowane).
wp-17098155989637025179087242235337-770x1024 Granatowy czwartek: Eksplodujące Kotki: Koci złodziejaszek.

Skrót zasad:

Wygrywasz lub przegrywasz śmiercią nagłą i głośną – poprzez eksplozję. Tak w skrócie można opisać zasady gry. Jednak jak wiecie jest to zdecydowanie za mało. Eksplodujące kotki to karciana gra w której liczą się sytuacje rozgrywane z 8 posiadanych kart. Jedna z nich to eksplozja… Będzie dużo zabawnych, negatywnych akcji i emocji, której w grze jest pod dostatkiem. Dodatkowo mamy kotka, który przebiegle miesza w zabawie i nakazuje oddanie jednej z kart (tacokota, kotowoca arbuzowatego, kartoflokota włochatego itp.) w zamian za zamianę na siebie. Koci złodziejaszek wprowadza do rozgrywki sporo zamieszania i nieprzewidywalności.

Moja ocena:

Eksplodujące Kotki to kultowy projekt wśród gier oryginalnie wydanych przez kampanie crowdfundingowe. W 2015 roku ponad 219 000 osób wsparło to miauczące szaleństwo! Zaczęło się niewinnie a później fenomen gry zaskoczył nawet twórców. Kolejna edycja to kolejny sukces gwarantowany! Sama długo zastanawiałam się skąd takie dobre recenzje gry, która jest w sumie bardzo prosta a nawet nieco prymitywna. Mam na to odpowiedź.

Po pierwsze gra łączy ogrom interakcji pozytywnych z negatywnymi. Wysoki poziom emocji gwarantują karty, które zawierają bardzo dużo złośliwych aktów, które po zagraniu powodują olbrzymie emocje.  Koci złodziejaszek to ogromny pieszczoch – podrzucanie go innemu graczowi sprawia, że złość miesza się z przyjemnością.

Po drugie gra to ciekawa propozycja imprezowej gry towarzyskiej. Z daleka od skomplikowanych zasad, strategii i skupienia nad kolejnymi ruchami. Tutaj liczy się sytuacja tu i teraz. By przetrwać, odroczyć eksplozję.

Po trzecie gra jest bardzo uniwersalna. Bez względu na poglądy i preferencje jeśli gracz lubi się oderwać od troski dnia codziennego to idealny pomysł na miłe spędzenie czasu w gronie innych graczy.

Eksplodujące kotki to gra pełna nieprzewidywalność i dynamiki, dzięki dołączonym kocim złodziejaszku  rozgrywka staje się jeszcze bardziej emocjonująca. Na graczy czekają liczne wyzwania, a ich decyzje będą miały bezpośrednie znaczenie w przetrwaniu. Oczywiście warto liczyć na los – bo dodaje szans na przeżycie. Nieprzewidywalność to jeszcze więcej szaleństwa.

Z uwagi na alternatywne poczucie humoru i symbolikę zawartą w grze polecam grać z graczami od 12 roku życia.

„Eksplodujące Kotki” – wybuchowy fenomen karciany!

„Eksplodujące Kotki: Koci złodziejaszek” ukazała się nakładem wydawnictwa Rebel.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *