Dzień dobry: czwartek to czas na #GRAnatowyczwartek: książko – gra to propozycja od Foxgames. Pora na kolejną już pozycje od Wydawcy: Dziennik 29 PRZEBUDZENIE. Macie przed sobą białą księgę. To dziennik – jedyna pozostałość po zaginionych. Naukowcy śledzą trop obcej cywilizacji. Tajne prace wykopaliskowe trwały już 28 tygodni. 29 tydzień przyniósł tajemnicze zaginięcie… tutaj zaczynają się niewiadome i zadania dla Ciebie!

20200430_080746311600456-768x1024 GRAnatowy czwartek: Dziennik 29. Przebudzenie od FoxGames.

Dziennik 29: PRZEBUDZENIE

Dziennik 29 PRZEBUDZENIE jest bardzo bliska swej pierwszej części. Zawarte w niej zagadki absolutnie trzymają poziom tajemniczy i stanowią wyzwanie dla dorosłego czytelnika/ gracza.  By wyruszyć w świat zagadkowej podróży z Dziennikiem 29 musicie mieć telefon z dostępem do Internetu oraz coś do pisania (ołówek). To za jego pomocą będziecie skanować kody i uzyskiwać informacje o przebiegu gry.  A jest to świat przepełniony tajemnicami, łamigłówkami, zagadkami. Tutaj możecie mieć wrażenie kompletnego chaosu. To nie złudzenie! Autentycznie poszczególne zagadki sprawiają, że wydaje nam się, że nie wiemy gdzie podążać i czemu obrana droga służy. Dopiero stopniowo w tunelu pojawia się światło.

„Dziennik 29. Przebudzenie” to książka z znikomą ilością tekstu. W zasadzie bliżej jej do gry (stąd znalazła się w GRAnatowym czwartku). Publikacja składa się z zagadek. By je rozwiązać potrzebujecie kluczy. Otrzymujecie je i zapisujecie za prawidłowe odpowiedzi. Bywa, że nowa łamigłówka wymaga klucza uzyskanego wcześniej.  Zagadki są bardzo zróżnicowane. Czasami wystarczy pomyśleć. Innym razem przyjrzeć się czy wykonać jakieś polecenie typu zagiąć stronę.

Poziom trudności jest zróżnicowany. Bywają proste i intuicyjne zadania i takie kompletnie nie do ruszenia. Zdecydowanie będziecie tutaj rozgrzewać zmysły i pobudzać komórki do działania.  W kryzysowych momentach możecie skorzystać z pomocy. I tutaj kilka słów krytyki: podpowiedzi nie kosztują nic – absolutnie są bezkarne (co obniża trochę moralne graczy).  Zagadek jest 57. Ilość zagadek sprawia, że DZIENNIK jest pozycją na kilka godzin zabawy.  A może i dni czy tygodni. Z powodzeniem możecie w niego zagrać zespołowo, rodzinnie itd. Każda para stron składa się z zagadki oraz miejsca na klucz. Rozwiązanie każdej z nich wpisujemy na stronie przy niej podanej. Jeśli uda nam się dobrze wytypować odpowiedź, zostaniemy przekierowani do strony z kluczem. Wszystkie klucze trzeba zapisywać.

Wydanie Dziennika jest ciekawe: schematyczne a jednocześnie intrygujące ilustracje, minimalistyczna okładka, twarda oprawa.  Dwie podpowiedzi także są urozmaiceniem do poprzedniej części i sprawiają, że rozwiązanie zagadki jest bardziej namacalne. Warto w kryzysowych momentach dać sobie czas niż szukać odpowiedzi!

Dziennik 29. PRZEBUDZENIE to ciekawa propozycja dla miłośników gier logicznych, przygodowych czy książek. Łączy w sobie zalety gry i rozrywki mentalnej. Świetnie nada się dla początkujących graczy, młodzieży czy jako rozrywka zespołowa. Bez czytania instrukcji i konieczności wychodzenia z domu! Warto spróbować!

.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *