Cechy idealnej gry imprezowej? Humor, ruch, zabawa i proste zasady! Proponuję Wam w majowy weekend grę, którą pozornie bardzo dobrze znacie. Dwalabury to kolorowa wariacja dla wielbicieli klasycznych kalamburów. Tym razem wersja zespołowa z rywalizacją jednocześnie o znajomość dwóch haseł. Do wyboru również dwa poziomy trudności! Zaczynamy! GRAnatowy czwartek: DWALAMBURY od Foxgames

20190422_1020341056088192-1024x1024 GRAnatowy czwartek: DWALAMBURY od Foxgames

DWALAMBURY

DWALAMBURY to wariacja na temat popularnej gry towarzyskiej Kalambury.

Kto z graczy lepiej wczuję się w temat i pokaże trafnie hasło (nie naprowadzając rywala na hasło przeciwnika?). Zadanie jest pozornie proste. Nie zawsze jednak nasze ruchy zgodne są z myślami przeciwników! I bardzo dobrze, ponieważ jest to gwarancja dobrej zabawy, humoru i zaskoczenia!

Dwa poziomy trudności, ciekawe hasła, kompaktowe wydanie i uniwersalny odbiorca gry: dla dzieci, młodzieży i starszych!

20190422_1020341056088192-1024x1024 GRAnatowy czwartek: DWALAMBURY od Foxgames

Autorzy: Wojciech Grajkowski, Michał Gołębiowski
Ilustracje: Monika Mucha
Liczba graczy: 4-18
Wiek: 10+
Czas: 25 min.

Zawartość pudełka:

  • Gra zawiera 110 kart, które mają dwa hasła
  • Instrukcja
  • Pudełko – kompaktowa wersja
20190422_1020341056088192-1024x1024 GRAnatowy czwartek: DWALAMBURY od Foxgames

Skrót zasad:

W grze rywalizują dwie drużyny. Rozgrywka składa się z rund. Zawodnicy wytypowani do roli osoby pokazującej losują kartę z dwoma hasłami. Na karcie zawarte są słowa, które należy jednocześnie pokazać za pomocą gestów i mimiki.

Pozostali gracze starają się odgadnąć hasło swojej drużyny, uważając przy tym, aby przypadkiem nie wypowiedzieć hasła drużyny przeciwnej.

20190422_1020341056088192-1024x1024 GRAnatowy czwartek: DWALAMBURY od Foxgames

Gracze sami decydują o stopniu trudności oraz liczbie rund. Ważne, aby pokazywać hasło bez używania zakazanych znaków i zachowań: nie mogą przy tym nic mówić, wydawać żadnych dźwięków ani układać rąk w kształt liter. Powinni natomiast nakierowywać swoją drużynę na właściwy trop, potakując lub zaprzeczając. Należy przy tym uważać, aby nie podać hasła drużyny przeciwnej.

Moja ocena:

Dwalabury to zdecydowanie ciekawa propozycja dla fanów klasycznej gry imprezowej w kalambury. Zmiany jakie proponują Dwalabury wprowadzają do rozgrywki sporo nowości, świeżości i nieco podkręcają rywalizacje. Teraz rywalizujemy także o czas odgadnięcia hasła – zależy nam przecież, aby być przed drużyną przeciwną. Rywalizację czuć od pierwszej rundy. Hasła mają dwa poziomy trudności, które łatwo rozróżnimy poprzez kolor karty. To również element, który zasługuje na wyróżnienie. Absolutnie ciekawa propozycja i atrakcyjność kompaktowej gry. To gracze sami decydują jaki poziom wybierają.

Czy gra należy do prostych?

Dużo zależy od umiejętności pokazywania gracza i umiejętności kojarzenia rywali. Zdecydowanie lepiej się dograć – wtedy będzie łatwiej. Zresztą hasła mają pierwiastek ogólności, który nie ułatwia okazywania liderowi. Tym bardziej, że hasła drużyn są bardzo podobne np. kino vs teatr lub polonez vs tango! Szczególnie trudność wzrasta przy hasłach czerwonych. Za to podobieństwo zapewnia sporo humoru podczas gry. I bywa, że drużyna przeciwna przy tym sporo zyskuje 🙂

Lekka, wesoła i bardzo uniwersalna gra imprezowa. Dla młodych, starych, dużych i małych! Ja osobiście żałuję, że na kartach nie pojawiają się elementy graficzne, ale zdecydowanie nie są one niezbędne. Takie wymagania estetki!

Dziękuję wydawnictwu FoxGames za przekazanie gry do recenzji.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *