GRAnatowy czwartek zaprasza do Krainy Lodu! Dobble z bohaterami Krainy Lodu 2! Zdecydowanie gra musiała znaleźć się w naszym zestawieniu gier planszowych. Dobble znają i kochają niemal wszyscy. To znakomita gra, w której ćwiczymy zmysły, refleks i doskonale się bawimy. Tym razem bohaterowie z drugiej części animacji oraz symbole związane z bajką znajdują się na kartach. Znajdź je jak najszybciej i doskonale baw się w tą znakomitą grę niezależną od wieku! Klasyka w nowym wydaniu!

IMG_20200802_172724-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Dobble Kraina Lodu 2 od Rebel

Dobble Kraina Lodu 2

Dobble do klasyczna gra, której popularność sprawiła, że doczekała się wielu kolejnych wersji. Tym razem nadszedł czas na propozycje dla fanów animacji Kraina Lodu 2. Bohaterowie oraz symbole, których spotkamy w bajce ukryły się na okrągłych kartach. Będziemy w kilku wariantach rozgrywki starać się zdobywać lub pozbywać kart. Wygrywa gracz, który będzie szybciej odnajdywać symbole. Doskonała zabawa gwarantowana. Dobble Kraina Lodu 2 to prosta, szybka i bardzo uniwersalna gra. Zdecydowanie warto zagrać (zwłaszcza, jeśli macie na pokładzie fankę tej bajki).

  • Dobble Kraina Lodu 2
  • 2 – 5 osób
  • od 4 lat
  • ok. 10 minut
  • Wydawnictwo REBEL

Zawartość pudełka:

  • 30 okrągłych kart
  • puszka
  • instrukcja
IMG_20200802_172724-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Dobble Kraina Lodu 2 od Rebel
rpt

Skrót zasad:

                W podstawowym wariancie rozgrywki każdy z graczy otrzymuje jedną kartę. Pozostałe kładziemy na środku obrazkiem do góry w zwartym stosie. Jednocześnie gracze poszukują wspólnego symbolu środkowej karty z kartą z ręki. Dwie karty zawsze łączą się jednym symbolem. W Dobble można grać na wiele sposobów, a 5 z nich jest opisanych w instrukcji jako mini-gry. To szybka, bardzo prosta gra, która bardzo podoba się  graczom w każdym wieku. Dla utrudnienia symbole należy także nazwać. Twórczy gry zadbali także o różnorodność obrazków na kartach. Ten sam obrazem rożni się także wielkością  na poszczególnych kartach. Karty są okrągłe i kolorowe, a każda z nich ma unikalny zestaw symboli związanych ze światem Arendelle.

Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają różne rozmiary.

Moja ocena:

Kocham DOBBLE! Niezmiennie! Za prostotę i mobilność, lekkość i uniwersalność tytułu. Dobble także rewelacyjnie wyzwala emocje, skupienie i koncentracje na graczach. Grać można absolutnie wszędzie. Małe i trwałe pudełko bez trudu zmieści się w plecaku, torebce itd. Wystarczy kawałek płaskiej powierzchni i suchego miejsca – zabawa może się rozpocząć. Dobór graczy również może być bardzo szeroki. Młodzi i nie tylko bawią się z Dobblami równie dobrze.

 Tematyka Krainy Lody 2 przypadła oczywiście nam do gustu. Córka, która ma nieco ponad 3 lata jest wielką fanką tej animacji. Grę opanowała w podstawowej wersji bardzo szybko. Bywa, że wygrywa. Radość przy tym jest ogromna. Świetnie nazywa znane postacie i kombinuje przy symbolach. To ogromna radość dla mnie, kiedy obserwuje jej skupienie i koncentracje.

Dobble Kraina Lodu została wydana z dbałością o szczegóły. Dobór ilustracji jest właściwy. Każdy element miał swoje miejsce w filmie i chociaż niektóre trudno nam wprost nazwać to zdecydowanie szukamy najlepszego słowa na opisanie np. lodowego miecza czy symbolu listka.

IMG_20200802_172724-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Dobble Kraina Lodu 2 od Rebel

Dobble pobudza do rywalizacji!  Gra cieszy oko i bawi. Partia goni kolejną. Uśmiech i zaangażowanie widoczne na twarzach gracza. Gra, która sprawia, że radość nie znika z twarzy dziecka. Nie ukrywajmy, że tematyka sprawia, że gra dedykowana jest głównie dziewczynkom, które pokochały animacje. Doskonale sprawdzi się na prezent. Zobaczcie sami jak cieszy się moja córka!

IMG_20200802_172724-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Dobble Kraina Lodu 2 od Rebel

annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *