Kicia Kocia na kartach Dobble! Uwielbiają ją dzieci i z radością zagrają w gry znajdujące się w okrągłym, blaszanym pudełku. Rezolutna kotka zaprasza do zabawy dla spostrzegawczych! 5 mini gier czeka na przedszkolaki (i nie tylko!). Ruszamy do zabawy!

wp-1621536237084-1011x1024 GRAnatowy czwartek: Dobble Kicia Kocia (2021). REBEL 4+

Rezolutna kotka teraz również na kartach Dobble!

Kici Kocia to ulubiona bohaterka książek wielu dzieci. Rezolutna, ciekawa świata i bardzo pomocna kotka jest przewodnikiem dla dzieci i jednocześnie pokazuje dzieciom codzienne sytuacje oraz zasady postępowania w ważnych sytuacjach. Teraz bohaterska kotka zawitała do świata zabawy w kategorii gier planszowych. Dobble – KICI KOCIA! Wyruszamy do fantastycznej zabawy!

  • autor: Denis Blanchot, Guillaume Gille-Naves, Igor Polouchine
  • wydawca: Rebel
  • 2 – 5 osób
  • od 4 lat
  • ok. 10 min.
  • Do kupienia TUTAJ
wp-1621536237084-1011x1024 GRAnatowy czwartek: Dobble Kicia Kocia (2021). REBEL 4+

Czas na zabawę! Ruszamy do ciekawych zabaw na spostrzeganie oraz refleks! Zabawa zaczyna się teraz!

Zawartość pudełka:

  • 30 kart
  • instrukcja
  • wytrzymała, kolorowa puszka

Skrót zasad:

Dobble Kici Kocia to zasady identyczne jak w klasycznych wariantach gry. Do dyspozycji macie puszkę z kartami oraz instrukcję. Zadaniem graczy będzie poszukiwanie identycznych symboli na swojej karcie i karcie ze stosu. Wystarczy, że skupimy swój wzrok na karcie przed nami i tej leżącej na środku stołu/pola gry. Poszukujemy wspólnych symboli, nazywamy go i w zależności od wariantu gry pozbywamy się karty lub zdobywamy ją jako punkt. Sami wybierzcie w którą z mini gier chcecie zagrać! Pamiętające – dwie dowolne karty zawsze łączy jeden symbol!

Moja ocena:

Dobble to rewelacyjna zabawa i trening spostrzegawczości oraz refleksu czyli szybkości. DO wyboru gracze mają aż 5 wariantów gry. Każdy prosty, szybki i interesujący. Symbole na kartach nawiązują do bajki Kici Kocia. Zawarte są na nich bohaterowie, zabawki czy rekwizyty znane z kart bajeczek. Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają różne rozmiary.

Dobble Kici Kocia to rewelacyjna gra dla najmłodszych. Zasady gry są banalne. Dzieci z łatwością je opanują i wezmą udział w zabawie. Gra jest bardzo dobrze wykonana i super zapakowana w trwałe pudełko. Świetnie sprawdzi się podczas transportu – sprawdziłam na trasie ponad 2000 km! Karty i symbole na nich są bardzo kolorowe, osadzone w fabule bajki i charakterystycznych ilustracji autorki. Oczywiście w tym wariancie symbole są w mniejszej ilości niż w klasycznej wersji gry. Grafiki umieszczone są także na okrągłych kartach co jest bardzo praktyczne i wygodne dla dzieci i dorosłych.

wp-1621536237084-1011x1024 GRAnatowy czwartek: Dobble Kicia Kocia (2021). REBEL 4+

Żadna inna gra nie rozrusza towarzystwa tak jak Dobble. Żadna nie jest tak prosta i nie daje tyle zabawy w ciągu tych kilku minut! Radość zagości na twarzy młodszych jak i starszych graczy. Rozgrywka jest bardzo szybka, emocjonująca, a przy stole dużo się dzieje, gdy każdy próbuje wyprzedzić innych uczestników w wyścigu do zwycięstwa. Zdecydowanie warto zagrać! Podarować i bawić się!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *