Setne urodziny Disneya to okazja do świętowania przez cały rok! Jedna z ulubionych gier milionów graczy na całym świecie ukazała się w bajkowym wydaniu! Dixit Disney to rewelacyjna propozycja dla wszystkich wielbicieli zabawy, kreatywnych pomysłów oraz animacji Disneya. Z okazji setnych urodzin zagraj w Dixit w towarzystwie bohaterów bajek. W grze po prostu wejdź do świata bajek i podążaj za skojarzeniami. Rebel zaprasza do zabawy z najlepszymi bajkami Disneya w nowej odsłonie skojarzeń i kreatywnych pomysłów.

img_20231027_135550_edit_47982601232261568164140525449064-949x1024 GRAnatowy czwartek: Dixit Disney.

Dixit Disney

Dixit narodził się z pragnienia zaoferowania graczom pełnej niespodzianek podróży po poetyckim świecie wyobraźni. Każda ilustracja otwiera okno do ogrodu naszych marzeń – wystarczy jedno słowo, by podzielić się jego niezwykłością ze wszystkimi. Od lat kolejni ilustratorzy o onieśmielającej wyobraźni prowadzą graczy przez oniryczne krainy. Dziś Dixit łączy się z najpopularniejszym z baśniowych światów!

·         3 – 6 osób

·         od 8 lat

·         ok. 30 minut

·         wydanie polskie

·         Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

·         84 karty

·         6 tarcz do głosowania

·         6 drewnianych pionków

·         plansza

·         instrukcja

Skrót zasad:

Dixit to bardzo proste zasady, które omówię w kilku słowach. Gracze wybierają pionek i odpowiednia tarczę do głosowania – tutaj okazja do zabawy w zgadywanie filmu z którego pochodzą pionki. Karty tasujemy i rozdajemy graczom po 6. Pozostałe karty stanowią zakryty stos dobierania. Zaczynamy. W kolejnych rundach jedna osoba tj. Narrator wybiera 1 z trzymanych w ręku kart (nie pokazując innym), mówiąc swoje skojarzenie do obrazka. Następnie pozostali gracze wybierają po jednej ze swoich kart (taką, która najbardziej kojarzy im się z tym, co powiedział) i przekazują je narratorowi. Dalej narrator zbiera wszystkie karty, tasuje je i rozkłada je odkryte wokół planszy. Zadaniem graczy jest odgadnięcie którą kartę miał narrator – za pomocą tarczy do głosowania. Następnie zliczane są punkty, przesuwane pionki na planszy i gramy kolejną rundę.

Gra kończy się po rundzie, w której 1 z graczy zdobył co najmniej 30 punktów.

Bardzo proste zasady!

Moja ocena – okiem psychologa:

Dixit Disney to bardzo dobra gra w świetnym wydaniu. Rodzinna, szybka, dynamiczna, prosta w założeniu. Przepiękne wydanie to 84 karty z nawiązaniem do najpopularniejszych animacji, które zachwycają trafnością detali, ujmują za serce dużych i małych graczy. W zabawie ze skojarzeniami mamy okazje odkryć na nowo wspaniałe bajki, które zyskują w grze niewidziane wcześniej oblicze.

Dixit to bardzo uniwersalny tytuł. Zdecydowanie nie jest tylko dla dzieci. Zabawa rozwija kreatywność i poznawać innych graczy oraz ich osobowość, zainteresowania Gra generuje świetną atmosferę, powoduje śmiech i radość.  Wczuwanie się w skojarzenia innych graczy to świetna rozgrywka i gra psychologiczna – czy dobrze rozszyfrowaliśmy skojarzenia innych towarzyszy zabawy. Sama gra została osadzona w animacjach Disneya – co ważne są to grafiki które dają dużo skojarzeń. Pochodzą ze starszych jak i młodszych animacji. Młodsze dzieci będą zadowolone w zgadywaniu „Jaka to bajka”? Oczywiście znajomość bajek nie jest potrzebna, aby zagrać i świetnie bawić się w grze! Wszystko zależy od Waszych skojarzeń, które jak wiemy nie mają granic! Co ważne gra stanowi samodzielny tytuł jak i można ją z powodzeniem łączyć z innymi taliami z serii Dixit.

Ja grałam z 6,5 rocznym dzieckiem i powiem, ze u na gra świetnie się sprawdza. Rebel zaleca grać z dziećmi 8+ ale jak macie bystrego i ogranego gracza 6/7+ to także warto go zaprosić do zabawy. Górnego limitu brak!

Piękne wydanie, historyczne wydanie, które stanowi cenna pozycje w kolekcji gier planszowych. Z dumą prezentuje, pokazuje i zachęcam do sięgnięcia po DIXIT Disney.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *