Czy w świecie, w którym wszyscy są źli, można komukolwiek zaufać? To trudne pytanie, które sprawdzi gra karciana „Zlot złoczyńców”. Największe łotry czarne charaktery  z bajek Disneya spotykają się w rozgrywce tu i teraz. Czas na pojedynek blefu, narracji i dedukcji. Będziemy zasypiać i budzić się, ale już nie wszyscy. Celem zabawy jest eliminacja wrogów spoza swojej grupy. Emocje gwarantowane! Zbierz minimum 6 graczy i zacznijcie rozgrywkę!

wp-1639028888844-768x1024 Granatowy czwartek: Disney Villains: Zlot złoczyńców. Rebel

Wyobraź sobie opuszczoną krainę przepełnioną chaosem i mrokiem, którą zamieszkują jedynie najpotężniejsze i złe do szpiku kości czarne charaktery… W tym właśnie miejscu znalazły się łotry z bajek Disneya i ich poplecznicy! W obliczu tego niecodziennego spotkania będzie toczyć się gra o to, kto przejmie kontrolę nad zupełnie nowym światem.

Disney Villains: Zlot złoczyńców to narracyjna gra blefu i dedukcji, w której uczestnicy wcielają się w postacie łotrów z bajek Disneya albo w ich popleczników.  Tutaj będziemy konfrontować się z naszymi znajomymi przy planszy i toczyć niepowtarzalne starcie. Pamiętajcie, że ktoś czyha na Was i dąży do eliminacji!

  • 6 – 12 osób
  • od 10 lat
  • ok. 30 minut
  • Rebel
  • Autor: Philippe des Pallières, Hervé Marly
  • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

  • 40 kart
  • instrukcja
  • wprowadzenie
wp-1639028888844-768x1024 Granatowy czwartek: Disney Villains: Zlot złoczyńców. Rebel

Skrót zasad:

Zlot Złoczyńców oferuje nam wprowadzenie i instrukcję. Wszystko, aby jak najlepiej zanurzyć się w klimacie i stać się najlepszą wersją bohaterów. Jedno jest pewne: będziemy chcieli wyeliminować graczy z poza naszego sojuszu. Będziemy podzieleni na siewców chaosu oraz intrygantów. Na start szykujemy odpowiedniej ilości kart sojuszu intrygantów (ilość kart jest zależna od ilości graczy i zaznaczona w zasadach), a następnie dokładamy karty sojuszu siewców chaosu, tak aby wszystkich kart było tyle ilu jest uczestników (poza narratorem). Tym samym każdy z graczy otrzymuje kartę postaci (nie licząc narratora, którego należy wybrać wśród uczestników). Kiedy wszystko gotowe pora rozpocząć grę. Narrator poprowadzi rozgrywkę, która składa się z naprzemiennych faz nocy oraz dnia. Celem gry jest wyeliminowanie wszystkich postaci spoza swojej grupy. Tutaj liczy się blef, dedukcja i dobra zabawa! Każda z postaci ma swoje specjalne moce/ zachowania czy zasady, które należy przestrzegać.

wp-1639028888844-768x1024 Granatowy czwartek: Disney Villains: Zlot złoczyńców. Rebel

Moja ocena:

Gra Zlot Złoczyńców to rewelacyjna propozycja dla wszystkich wielbicieli gier blefu. Ogromna zaletą gry a jednocześnie progiem wejścia jest minimum 6 graczy. To gra imprezowa, integracyjna, grupowa. Możemy grać aż do 30 graczy. To świetna pozycja – sama często mam do czynienia z grupami i gier tego typu nie ma zbyt dużo. Dodatkową atrakcją się barwne postacie bohaterów. Wcielenie się w złoczyńców ze świata Disneya daje nowe możliwości i olbrzymią przyjemność zabawy. Możecie bez trudu wejść w waszą postać i odpowiednio modulować głos, gesty czy słowa.

Gra znajduje się w małym pudełeczku pełnym barwnych kart. Rysunki an kartach są fenomenalne. Doskonale oddają klimat gry! Sama rozgrywka dostarcza ogromu emocji i jest bardzo prosta. Tak an prawdę wystarczy jedna osoba, która zapozna się z wprowadzeniem i instrukcją i opowie o zasadach zabawy.

Co ważne, każda partia to inny bohater co za tym idzie inne emocje. Gra zmusza nas do dedukcji, sprytu, blefu i wczucia się w postać. To nowa wersja gry Wilkołaki z Czarnego Lasu.

wp-1639028888844-768x1024 Granatowy czwartek: Disney Villains: Zlot złoczyńców. Rebel

Disney Villains: Zlot złoczyńców to bardzo ciekawa gra z klimatem do zagrania w większym gronie. Doskonała na przyjęcia, spotkania, do grania w klasach czy na koloniach itp. Kompaktowe pudełko pozwala ją zabrać w dowolnym czasie i zagrać w dowolnym miejscu! Więc zabierajmy się do zabawy przepełnionej blefem i intrygami!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *