Cortex 3 WYZWANIA to zdecydowanie coś na co długo czekali fani gier planszowych! Mądra gra, dzięki której gimnastykujesz umysł! Czy jesteście gotowi na nowe łamigłówki, wśród których kryją się także zagadki zapachowe! Szybka i wesoła gra, która trenuje spostrzegawczość, logikę, refleks, pamięć! Wszystko w atmosferze radości i zabawy. Zapraszam na GRAnatowy Czwartek w której CORTEX 3 od Rebel!

wp-1629527393399-880x1024 GRAnatowy czwartek: CORTEX 3 Wyzwania REBEL 8+

CORTEX 3

 Zabierz swój mózg na salę gimnastyczną i podejmij wyzwanie, jakim jest rozgrywka w Cortex! Ta szybka i wesoła gra pozwoli Ci wzmocnić rozmaite funkcje mózgu: spostrzegawczość, pamięć, refleks, logiczne myślenie i wiele, wiele innych, zapewniając jednocześnie doskonałą zabawę!

Uwielbiam gry, które łączą rozrywkę z rozwojem. A tak właśnie jest w przypadku gier z serii Cortex. Zabawa, która może stać się niezapomnianą okazją do treningu mentalnego. Co bardzo ważne, wszystkie gry z serii Cortex można ze sobą łączyć!

 • 2 – 6 osób
 • od 8 lat
 • ok. 15 minut
 • wydanie polskie
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • 90 kart (74 karty testów, 6 kart wyzwań zapachowych, 10 kart zapachów)
 • 6 układanek z obrazkiem mózgu (razem 24 części)

Skrót zasad:

Zaczynamy! W zabawie 2-6 graczy będzie podejmować się rozwiązania zadań z 8 kategorii. Jeśli wykonają je poprawnie otrzymają część układanki. To mózg, który po skompletowaniu 4 części jest symbolem zwycięstwa! W Cortex 3 będziemy podejmować się nowych wyzwań jak swobodnie możecie łączyć je z poprzednimi częściami gry. Atrakcyjne szczególnie są karty zapachowe, które należy rozpoznawać z zamkniętymi oczami.

W grze zaczynamy od najmłodszego gracza. Odwraca on kartę z zagadką. Gdy któryś z graczy zna odpowiedź kładzie na karcie zagadki dłoń i wypowiada odpowiedź. Prawidłowa odpowiedź to możliwość zabrania karty. Posiadanie 2 kart o takim samym rewersie skutkuje dobraniem 1z 4 części układanki.

W przypadku błędnej odwiedzi kartę należy wtasować do stosu a gracz, który się pomylił pauzuje jedną rundę.

Gramy do momentu, aż pierwszy gracz skompletuje cztery fragmenty mózgu.  

CORTEX 3 to osiem zupełnie nowych rodzajów zadań!

 • Orientacja – znajdź kolor kości, podążając za strzałkami. 
 • Śledzenie kolorów – powiedz, jakie zwierzę znajduje się na czwartym obrazku. Zacznij od obrazka z czerwonym obramowaniem, a następnie podążaj za kolorami. Kolor tła obrazka pokazuje, jaki kolor ma zwierzę na następnym obrazku.
 • Intruz – określ, który z kształtów nie pasuje do pozostałych.
 • Łączenie kształtów – powiedz, które 2 kształty można połączyć, aby stworzyć układ widoczny na środku.
 • Konstelacje – określ, jaki ma kolor konstelacja z największą liczbą gwiazd.
 • Koordynacja – na karcie znajdują się rysunki dłoni w 2 kolorach (niebieski dla lewe ręki i czerwony dla prawej). Zakryj kartę dłonią odpowiadającą kolorowi rysunku. Rysunek ten przedstawia 1 z 3 gestów: papier, kamień albo nożyce. Po zakryciu karty drugą dłonią pokaż gest, który pozwoli Ci pokonać ten znajdujący się na karcie.
 • Arytmetyka – znajdź wynik działania. Zacznij od czerwonej cyfry.
 • Wyzwanie – to zadanie specjalne! W ręce gracza trafia karta zapachowa, którą należy delikatnie potrzeć z zamkniętymi oczami, a następnie określić, jaki zapach czuje.

Moja ocena:

Cortex 3 to ciekawa gra która łączy rywalizacje z myśleniem, kombinowaniem i stawianiem sobie wyzwań. W najnowszej wersji mamy zupełnie nowe zadania i nigdy wcześniej nie obecne karty zmysłowe. Aby je rozpoznać należy z zamkniętymi oczami potrzeć specjalne karty zapachowe. Serdecznie polecam takie zadanie zmysłowe! Zdecydowanie zaskakuje i pobudza nasz umysł do rozpoznawania zapachu!

Cortex 3 to gra szybka, dynamiczna o prostych zasadach.  Pudełko ma kompaktowy rozmiar co sprawia, że super sprawdzi się nawet w podróży. Nie zajmuje także dużo miejsca na polu gry czy na półce. Zabawa pobudza myślenie logiczne, sprawność podejmowania wysiłku mentalnego, refleks czy pamięć. Doskonale ćwiczy i pobudza poznawczo. Gra przebiega także dynamicznie i partie swobodnie przechodzą w kolejne.

Seria Cortex zdobyła prestiżowy tytuł Zabawka Roku 2017 przyznawany przez portal Zabawkowicz.pl dla najbardziej wartościowych, mądrych i bezpiecznych zabawek i gier.

Seria otrzymała również wyróżnienie w XVI edycji konkursu „Świat przyjazny dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w 2018 r.

„Cortex 3. Wyzwania” to interesująca gier imprezowych, które sprawdzają się podczas rodzinnych spotkań. Zabawa jest źródłem wielu emocji i doskonale sprawdza się w zróżnicowanym gronie młodszych jak i starszych graczy. Serdecznie polecam!

Kategorie: 12+gry planszowe

annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *