GRAnatowy czwartek zaprasza na szaloną zabawę. Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza – sam tytuł sprawia, że robi się ciekawie. Powtarzaj, obserwuj i nie zostawaj z tyłu!  Małe pudełko i imprezowa zawartość. Dynamiczna, zabawna, głośna! Spodoba się fanom imprezówek, a dzięki małemu rozmiarowi pudełka grę zabierzecie ze sobą wszędzie. Czy nie intryguje Was ta nazwa? Zapraszam po więcej!

20200604_085313410292703-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza – impreza z REBEL

Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza

Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza – to niezwykle szalona gra. Sporo ma z klasyki jak np. Jungle Speeda i Uga Buga. Sporo w niej z nowości np. mechanizm wypowiadania słów według porządku wynikającego z samej nazwy gry.  Tutaj liczy się szybkość, refleks i absolutnie dobra zabawa! A ta ostatnia przyjdzie sama podczas gry.

 • Liczba graczy: 2 – 8 osób
 • Wiek: od 8 lat
 • Czas gry: ok. 10 minut
 • Waga:   ok. 0.200 kg
 • Wydawca: Rebel
 • Projektant: Dave Campbell (II)
 • Opis w BGG: BoardGameGeek.com
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • 64 karty
 • Instrukcja
20200604_085313410292703-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza – impreza z REBEL

Skrót zasad:

 • https://youtu.be/CVnjoNwQiqw

Zasady gry poznacie z filmiku zamieszczonego powyżej. Dla pewności opiszę jeszcze ich najważniejsze założenia.

Gracze otrzymują identyczną liczbę kart, których nie mogą podglądać. Pierwszy gracz wykłada na środek pola gry kartę wypowiadając słowo „Buła”. Kolejny (po lewej) kładzie swoją odkrytą kartę na poprzednią, mówiąc „Pizza”. Kolejny gracz postępuję tak samo wypowiadając słowo „Kot”. Wypowiadane słowa z nazwy gry bardzo często nie pokrywają się z obrazkiem na karcie. Jednak, kiedy słowo i karta są zgodne należy jak najszybciej położyć swoje dłonie na środkowym stosie kart, a ostatni gracz, który to zrobi, bierze cały stos do siebie. Karty ze stosu musi odłożyć na spód swojej talii. Gra toczy się do chwili, aż jeden z graczy nie pozbędzie się wszystkich kart. Zabawę urozmaicają jeszcze karty specjalne. Karty z Narwalami, Gorylami i Świstakami. Gdy tylko pojawią się na stole musimy jak najszybciej wykonać przypisany do niej gest.  Ostatni gracz lub błędy podczas gry skutkują zagarnięciem talii środkowej z kartami! Dynamicznie i wesoło!

Moja ocena – okiem psychologa: 

Powiem szczerze, że początkowo byłam bardzo sceptyczna co do tego tytułu. Zmieniłam jednak zdanie po pierwszej grze. Gra okazała się bardzo radosna, szybka i nieco szalona. I właśnie w tym szaleństwie jest cały urok! Emocjonująca rozgrywka, śmiech, presja czasu i ruchu. Bywa, że talia na środku stołu jest naprawdę pokaźna a my sami jesteśmy o krok przed wygraną, kiedy nagle wszystko się zmienia i wywraca dookoła nogami. Łatwo jest z pozycji lidera przejść na dalszą lokatę. Karty specjalne potrafią także sporo namieszać. Przy okazji także powodują sporo śmiechu!

20200604_085313410292703-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza – impreza z REBEL
 • Goryl – każdy z uczestników uderza się w klatkę piersiową niczym wielka małpa kiedy pokazuje swoją dominację.
 • Świstak – stukamy pięściami w blat stołu – nawiązanie do ruchu śmiesznych łapek zwierzątka.
 • Narwal – układamy dłonie nad czołem imitując róg jednorożca.

„Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza” to gra, która sprawdzi się podczas imprezy, na wyjeździe, jako przerywnik podczas sesji grania jak i gra integracyjna, zabawa. Wystarczy kawałek stołu, podłogi, trawnika czy murku. Możecie grać i bawić się w najlepsze.

20200604_085313410292703-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza – impreza z REBEL

Gra stanowi także trening koncentracji, refleksu, uważności. „Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza” to gra tzw. czasu rzeczywistego. Nie ma w niej przestojów, nie nudzi się,  nie sprawia, że czekamy na ruch przeciwnika. Proste zasady sprawiają także, że grać może każdy.  Pudełko wystarcza także na zabawę w gronie 2-8 osób. Przebieg gry jest bardzo wesoły, zabawny, lekki i przyjemny.

„Buła, Pizza, Kot, Ser, Koza” to pozycja dla młodych i starszych. Zabawna, prosta i uniwersalna gra imprezowa. Spodoba się każdemu kto ceni radosne i zabawne spotkania w gronie innych graczy.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: