BrainBox – Harry Potter – to dopiero przyjemność! Wspólna zabawa – wspólna nauka zapamiętywania! Ile szczegółów zdołacie zapamiętać? Macie tylko 10 sekund na obserwacje ilustracji z wszystkich filmów o Harrym Potterze.  Dalej do dyspozycji mamy aż 440 pytań z ekranizacji. Sprawdź swoją wiedzę i wykaż się spostrzegawczością! Brain Box to super zabawa dla całej rodziny, znajomych i wszystkich spragnionych czarodziejów i magicznego klimatu filmów i opowieści z serii o Harrym Potterze.

wp-1636088623665-831x1024 GRAnatowy czwartek: BrainBox - Harry Potter od REBEL 8+

BrainBox

Gry z serii Brain Box już wpisały się na stałe jako dobre tytuły, które chętnie trafiają na stół. W serii znalazło się już kilka tytułów, które z łączą rozrywkę z edukacją dzieci i młodzieży. To kompaktowe wydania, które doskonale odpowiadają potrzebą graczy. A co ciekawe w BrainBox można grać także indywidualnie! O serii możecie zobaczyć TUTAJ:

Tymczasem zapraszam na: BrainBox – Harry Potter

Wkraczamy do świata magii w którym aż tłoczno od cudownych miejsc i fascynujących stworzeń czy wydarzeń. Czy pamiętasz je wszystkie? Ile zdołasz zapamiętać szczegółów w ciągu 10 sekund? Przekonaj się sam i sama. Wyrusz do świata zagadek, spostrzegawczości i zabawy z bohaterami filmów, które pokochały miliony osób na całym świecie!

 • BrainBox – Harry Potter
 • Ilość graczy: 1 – bez ograniczeń
 • od 8 lat
 • ok. 10 minut
 • wydanie polskie: REBEL
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • karta z zasadami
 • 55 kart
 • klepsydra
 • kostka

Skrót zasad:

 1. Weź kartę z pudełka i odwróć klepsydrę. Przyglądaj się obrazkowi na karcie tak długo, jak przesypuje się piasek. Możesz przekręcić klepsydrę jeszcze raz, jeśli potrzebujesz więcej czasu.
 2. Przekaż kartę innemu graczowi i rzuć kością. Liczba na kości wskazuje, na które pytanie musisz odpowiedzieć (na przykład gdy wyrzucisz 2, odpowiadasz na pytanie numer 2).
 3. Gracz, któremu została przekazana karta, czyta na głos pytanie, na które musisz udzielić odpowiedzi. Następnie sprawdza Twoją odpowiedź, patrząc na obrazek na drugiej stronie karty.
 4. Jeśli odpowiedź jest prawidłowa, zatrzymaj kartę. Jeśli jest błędna, odłóż kartę do pudełka. Teraz następuje runda następnego gracza.
 5. Gracz, który zgromadzi najwięcej kart po upływie 10 minut, wygrywa!
wp-1636088623665-831x1024 GRAnatowy czwartek: BrainBox - Harry Potter od REBEL 8+

Bardzo proste zasady i ogrom przyjemności w zabawie!

Moja ocena:

Nikogo nie zaskoczę, gdy przyznam, że cenie gry rozwijające pamięć, koncentracje i skupienie. Łączenie zabawy, atrakcyjnych tematów i ćwiczenie funkcji poznawczych to bardzo dobry zestaw! Zdecydowanie BrainBox Harry Potter należy do takich gier. Dodatkowo wydanie poświęcone serii 8 filmów z Harrym i jego przyjaciółmi to atrakcja sama w sobie. Bardzo miło jest powrócić do ulubionej serii i przypomnieć sobie najważniejsze sceny z filmów czy przeczytać ważne dialogi.

Co cenię w grach? Na pewno możliwość łączenia osób w różnym wieku jak i o różnych zainteresowaniach. Nawet jeśli słabo znasz filmy z serii możesz wykazać się pamięcią i obserwacją – wtedy bez trudu staniesz do zabawy lub jak wolicie rywalizacji!

Gra jak na Rebel przystało została bardzo dobrze wydana. Kompaktowe pudełko, grube karty i bardzo dobrze wydane ilustracje. Grę bez trudu zabierzecie na wyjazd czy spotkanie u znajomych. Wysoka jakość materiałów jak i staranne wydanie – co jest rozpoznawczą cechą Wydawnictwa Rebel! Co mnie dodatkowo cieszy, gra została wydana z ekologicznych materiałów. W ten sposób tworzywa zostały ponownie przetworzone i służą jako gra!

BrainBox – Harry Potter to bardzo dobry tytuł nie tylko (lecz zwłaszcza) dla fanów i fanek serii filmów o Harrym. Gra który łączy zabawę z rozwojem. W środku grube karty z ilustracjami i szczegółami z filmów: 440 pytania o ulubionych bohaterów, kluczowe momenty i dialogi. Sprawdź swoją wiedzę i baw się doskonaląc swoją pamięć i szybkość spostrzegania.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: