Świąteczna akcja rabatowa z Wydawnictwem EGMONT wystartowała. Zapraszam na GRAnatowy czwartek w którym opisuję moje ulubione gry. Znajdziecie tutaj: Ubongo, Kot Stefan, Flits, Mali detektywi, Park Dinozaurów, Kotek Psotek i wszystkie macie szanse kupić z unikalnym kodem rabatowym -40% Promocja już wystartowała! Zapraszam na bloga i zakupy.  Świetne propozycje na prezent!

GRY-banner-2 GRAnatowy czwartek: Bestsellery EGMONT na święta z RABATEM 40%

Gry planszowe od EGMONT

Wydawnictwo Eggmont to producent znakomitych tytułów dla dzieci, młodzieży i dorosłych graczy. Znane i lubiane tytuły od lat dostępne są w sprzedaży.

GRY-banner-2 GRAnatowy czwartek: Bestsellery EGMONT na święta z RABATEM 40%

Krótki przegląd:

 Przedszkolaki doskonale będą się bawiły podczas rozgrywek (kooperacyjnej i familijnej) w „Małych detektywów”, „Park dinozaurów”, „Kotek Psotek” oraz w „Nogi stonogi”, „Kota Stefana” czy bestsellerowe „Pędzące żółwie”.

Starszym dzieciom warto podsunąć serię „Duuuszki” – trzy fantastyczne gry wymagające szybkości, spostrzegawczości i koncentracji uwagi.

W gronie znajomych, podczas imprezy, polecam grę „Ubongo”,  „Flis”.

 1. UBONGO

Ubongo to bestsellerowa gra, która daje do myślenia i pozwala na trening umysłowy podczas dobrej zabawy. Bardzo solidne wydanie, proste zasady i błyskawiczna rozgrywka. Ponad 400 unikalnych zadań oraz dwa poziomy trudności, które pozwalają na dostosowanie gry do możliwości graczy.

GRY-banner-2 GRAnatowy czwartek: Bestsellery EGMONT na święta z RABATEM 40%

Gracze dostają planszę i 12 elementów układanki. Każdy w innym kolorze i kształcie. Plansze mają różne wzory. Pierwszy gracz rzuca kością i przekręca klepsydrę. Kość wskazuje na zestaw elementów z których należy korzystać w danej rundzie. Gracze JEDNOCZEŚNIE starają się zakryć puste pola na planszy. Każdy, kto zdoła to zrobić przed przesypianiem się piasku, woła „Ubongo!“ i losuje z woreczka 1 klejnot. Dwóch najszybszych graczy otrzymuje dodatkowo po 1 klejnocie z toru rund.

Gra składa się z 9 rund.

Wygrywa gracz, który w ciągu dziewięciu rund zbierze najcenniejsze klejnoty!

Eksperci związani z rynkiem gier planszowych i karcianych docenili Ubongo w Konkursie GRA ROKU TARGÓW GRA I ZABAWA 2017, organizowanym przez Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. w ramach 6. Targów Gra i Zabawa 2017 (potwierdzam – byłam tam!).

 • Liczba graczy: 1-4
 • Wiek: 8-108 lat
 • Czas gry: 25 minut

O autorze: Grzegorz Rejchtman, urodzony w 1970 roku, mieszka w Monako.  Z pochodzenia Polak, z wykształcenia informatyk i ekonomista. Preferuje gry o łatwych do zapamiętania regułach, które dają przy tym dużo frajdy. Opublikował już wiele gier w Skandynawii i na całym świecie.:

Zawartość pudełka:

 • 48 kafelków (po 12 na gracza)
 • 36 plansz (z 432 różnymi zadaniami)
 • 1 kostka
 • 1 klepsydra
 • 1 woreczek
 • 1 tor rund
 • 58 klejnotów (10 rubinów, 19 szafirów, 10 szmaragdów, 19 bursztynów)


2. FITS

FITS to gra, która budzi uśmiech na twarzy graczy z pokolenia lat 70 i 80! Czy pamiętacie Tetris?  FITS to planszówkowa wersja tej lubianej gry. Tym razem przedstawiam Wam wydanie polskie, które stało się już międzynarodowym bestsellerem.  Kolorowe klocki zsuwają się po rampie i tworzą układ, który przynosi nam punkty lub powoduje ich utratę. Zdobywca ponad 10 nagród i nominacji, fenomenalne wykonanie i absolutnie dobra gra!

FITS broni się również możliwością ułożenia klocka. Ilość jego ustawień, rotacji jest bardzo duża tj. osiem. Sporo więc zależy od naszych umiejętności kombinacji.  W trakcie gry rozwijamy także własne umiejętności tworzenia konfiguracji i sprawnego podejmowania decyzji. Gra jest dynamiczna i gracze szybko wypełniają swoje planszetki. Warto zagrać i warto mieć. Gra pozwala wrócić do klasyki znanej z gry wideo i przeżyć ją na nowo. Gra która bawi, uczy i pozwala na trening mentalny. Zdecydowanie dobra pozycja w która trzeba zagrać!

Celem gry jest stworzenie układu klocków, który pozwoli na zdobycie punktów i unikanie straty punktowej. W tym celu potrzebujemy składu graczy od 1 do 4 oraz przestrzeni do grania. Każdy z graczy otrzymuje rampę, dwie planszetki oraz komplet kafli o rożnych kształtach.  Jeden z graczy bierze do ręki 16 kart podstawowych (tych z fioletowymi pleckami), tasuje i tworzy zakryty stos kart dobierania.

W trakcie gry w wariancie podstawowym rozgrywamy 4 rundy. Losujemy kafel startowy i umieszczamy go na rampie. Następnie losujemy kolejno karty z przedstawieniem klocka, który umieszczamy na polu gry.  Następnie jeden z graczy będzie po kolei odkrywał karty przedstawiające klocki do umieszczenia na planszy – zadaniem graczy będzie zatem odpowiednie ułożenie ich na swojej rampie zgodnie z zasadami sztuki:

(a) klocek możemy dowolnie obracać
(b) dany klocek umieszczamy na rampie tak, żeby się zsunął (po specjalnych rowkach)
(c) jeśli wylosowany klocek odpowiada kształtowi temu startowemu, to tę rundę pomijamy
(d) możemy powiedzieć pas i nie układać danego klocka – musimy jednak pamiętać, że taki kształt już się w tej rundzie nie powtórzy (każdy występuje tylko raz).

GRY-banner-2 GRAnatowy czwartek: Bestsellery EGMONT na święta z RABATEM 40%

Plansze w czterech rundach są inne.

 • RUNDA 1 – punkty za zapełnione rzędy
 • RUNDA 2 – punkty za pola specjalne (których najlepiej nie zakrywać)
 • RUNDA 3- punktacja na polach (ujemne punkty warto zakryć)
 • RUNDA 4- punkty za pozostawienie odkrytych par (takie same symbole)

Niezależnie od rodzaju rundy ujemne punkty uzyskujemy za niezakryte pola. Musimy po każdej rundzie zanotować wynik (niestety na własnej kartce), a wyniki z rund podsumować.  W wariancie solo porównujemy swój wynik z tabelą.

W grze stymulujemy kompetencje poznawcze:

– podejmowanie decyzji
– przewidywanie
– wyobraźni przestrzennej
– oceny ryzyka
– logicznego myślenia.

 • Wiek: 8-108 lat 
 • Liczba graczy: 1-4
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • 64 klocki (po 16 w każdym kolorze: czerwonym, zielonym, niebieskim, żółtym)
 • 4 rampy z przykrywkami
 • 8 dwustronnych plansz (po 2 w każdym kolorze)
 • 4 karty startowe (niebieskie)
 • 16 kart podstawowych (fioletowe)
 • Kot Stefan

Czy Kot Stefan przechytrzy myszy?

Piękna i bardzo ciekawa gra już od 4 roku życia. W pudełku znajdziemy kotka, myszki i ser. Sprytne gryzonie zjadają serek a kotek je łapie.  Jeśli kot Stefan zauważy myszki od razu wyruszy na łowy. Kot łapie a myszki uciekają! Kto będzie szybszy? Bardzo dobrze wydana gra z komponentami, które absolutnie spodobają się graczom w każdym wieku. Estetyczne, trwałe, ekologiczne (drewniane). Zabawa łączy się z szybką rywalizacją. Doskonała gra dla dzieci i w gronie familii. Gra sprawdza się także w gronie samych dorosłych. „Kot Stefan”.

W praktyce: jeden z graczy jest kotem a pozostali gracze myszkami. Gracz będący kotem bierze drewniany kubeczek-kotka. Pozostali gracze układają myszki na serze i trzymają je za ogonki. Rzucamy kostką. Gdy wypadnie symbol kota, gracz będący Kotem Stefanem stara się złapać jak najwięcej myszy.
Gracze, którzy się zagapili i nie uciekli w porę, tracą punkty (tj. karty). Wygrywa gracz z największą liczbą kart

 • Liczba graczy: 3-5 graczy
 • Czas rozgrywki: 15 minut
 • Wiek: 4-104 lata

Zawartość pudełka:
• tytułowego Kota Stefana czyli drewniany kubek kota;
• 6 szarych myszek z długimi ogonkami-sznureczkami;
• 1 filcowy ser żółty;
• drewnianą kostkę;
• 24 dwustronne karty;
• instrukcję do gry.

 „Kot Stefan” to zabawna gra, którą pokochają wszystkie dzieci. Ma bardzo proste zasady, a rozgrywka dostarcza mnóstwo śmiechu.

GRY-banner-2 GRAnatowy czwartek: Bestsellery EGMONT na święta z RABATEM 40%SERIA „Rodzinka wygrywa”

Rodzinka wygrywa to seria gier kooperacyjnych już od 3 lat. Rodzice, dorośli razem z dzieckiem realizują cele, które wyznacza gra. Wspierają, czasami pomagają, pomagają w interpretacji i zapamiętywaniu zasad. Nie ma tutaj rywalizacji między graczami. Seria pozwala maluchom na naukę zasad gry, oswaja z grami planszowymi oraz doje okazję do przezywania emocji związanych z sukcesem lub wspólną porażką.  Nauka logicznego myślenia i kontroli emocji – świetne tytuły i absolutnie bardzo polecana przeze mnie seria!

O AUTORZE serii RODZINKA WYGRYWA: Jim Deacove od ponad 40 lat propaguje gry i zabawy oparte na współpracy. Uważa, że ludzie powinni kooperować, wspólnie rozwiązywać problemy i cieszyć się swoim towarzystwem, a nie nieustająco rywalizować. Do dnia dzisiejszego Jim Deacove wydał ponad 100 gier kooperacyjnych.

 • Mali detektywi

Mali detektywi to bestsellerowa gra detektywistyczna z elementami gry pamięciowej. Zabawa łączy pokolenia i zaprasza do wspólnego stołu dużych i małych graczy. To świetna propozycja z serii gier kooperacyjnych. Gramy przeciwko grze. Gracze mają wspólny cel- zabawa i rozwikłanie zagadki, poszukiwanie par ukrytych przedmiotów. Dodatkowo dzieci będą miały okazję ćwiczyć precyzje manualną i znajomość odczytywania godzin, poprzez przesuwanie wskazówek zegara. Mali detektywi to ogromnie polecana gra dla dzieci od 3 roku życia.

Antek i Antosia wcielają się w detektywów. Ich tata schował do skrzyni kilka przedmiotów. Dzieci starają się jak najszybciej wydedukować jakich przedmiotów brakuje. Dbajcie o czas – wskazówki zegara ruszają o godzinie 12.00.  Upływający czas podnosi napięcie i wyzwala emocje.

 • Liczba graczy: 1-8 osób
 • Wiek graczy: 3–103
 • Czas gry: 20 min
 • Autor: Jim Deacove
 • Ilustracje: Zofia Burkowska
 • Kotek Psotek

„Kotek Psotek” to być może pierwsza gra twojego dziecka. Bardzo przyjemna tematyka, proste zasady i piękne wykonania. Gra bez rywalizacji a z nauką współpracy i poznawania zasad kooperacji.  Efektowna plansza i drewniane figurki zwierząt robią wrażenie. Trening logicznego myślenia i radzenia sobie z emocjami wyzwalanymi podczas gry oraz po osiągnięciu wygranej czy przy porażce. Gra także pobudza do dialogu, dyskutowania o strategii.

GRY-banner-2 GRAnatowy czwartek: Bestsellery EGMONT na święta z RABATEM 40%

Kotek uwielbia ścigać zwierzaki. Jest bardzo szybki, a  jego ruchy śledzą ptaszek, wiewiórka i myszka. Waszym zadaniem jest pomagać zwierzakom, które chcą dotrzeć na czas do swojej kryjówki. Musicie to zrobić zanim kotek dogoni zwierzaki. By to zrobić, będziecie musieli wykorzystywać skróty na planszy, karmić kota przysmakami.

„Kotek Psotek” ma proste zasady, efektowne elementy i niebanalną rozgrywkę, która spodoba się zarówno dzieciom jak i rodzicom.

 • Liczba graczy: 1-8 osób
 • Wiek graczy: 3–103
 • Czas gry: 20 min
 • Autor: Jim Deacove
 • Ilustracje: Zofia Burkowska
 • Park dinozaurów

Rodzinka Grywalskich wybrała się do Parku Dinozaurów.  Lecz co to? Dinozaury rozbiegły się po parku, a w radiu właśnie zapowiedziano deszcz meteorytów. Pomóżcie dinozaurom wrócić do ich wybiegów, zanim rozpęta się kosmiczna burza. Gracze rzucają specjalną kostką i przemieszczają dinozaury po Parku. Po drodze muszą odnajdywać różne obiekty oraz uważać na Tyranozaury.

GRY-banner-2 GRAnatowy czwartek: Bestsellery EGMONT na święta z RABATEM 40%

Tym razem wybieramy się z rodziną Grywalskich do Parku Dinozaurów. Tutaj znajdujemy bardzo dużo śladów po tych wspaniałych stworzeniach.  Naszym zadaniem jest doprowadzenie jak największej liczby dinozaurów do ich wybiegów zanim skończy się czas. Znakomita okazja do zaangażowania małych dzieci w trwającą około 20-minut zabawę.

Gracze muszą doprowadzić jak najwięcej dinozaurów do ich wybiegów, zanim skończy się czas (odmierzany przez meteoryt). Zasady gry są bardzo proste. Sama rozgrywka jest intuicyjna a rozłożenie planszy zajmuje kilka chwil. Rozgrywka występuje w wariancie podstawowym i zaawansowanym. Na początek zaczynamy oczywiście od poziomu najprostszego.

Najmłodszy z graczy zaczyna jako pierwszy rzucać kostką.  Zadaniem gracza (w porozumieniu z innymi graczami) jest wybór dinozaurem, który pokona drogę w liczbie pól równej liczbie oczek na kostce w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Kiedy przystanek dinozaura jest na polu z obiektem – należy odkryć jeden z żetonów z planszy. Kiedy obrazek na planszy  na polu ruchów dinozaura jest taki sam- nic się nie dzieje. Dwa różne obrazki skutkują przesunięciem się meteorytu do przodu i skróceniem czasu rozgrywki. Musimy nie dopuścić do tego, aby dinozaury pozostały bez ochrony -liczy się czas, pamięć i współpraca.

Park dinozaurów to najbardziej z zaawansowanych gier z serii. Nadal jednak gramy kooperacyjnie i z dziećmi w  wieku 3-6 lat i więcej! Park dinozaurów to gra, która rozwija się razem z dziećmi. W grze liczy się dobra pamięć oraz taktyka, losowość kości do gry nie ma tutaj większego znaczenia- wręcz jest elementem strategii.

6 propozycji a gier od EGMONT znajdziecie znacznie więcej – a teraz obiecany RABAT

GRY-banner-2 GRAnatowy czwartek: Bestsellery EGMONT na święta z RABATEM 40%

AKCJA RABATOWA

Zasady promocji:

 po wpisaniu na https://egmont.pl/gry-planszowe podczas zakupów kodu rabatowego cena gier planszowych obniży się do -40%

Aby obniżyć cenę gier, należy w koszyku, w miejscu na KOD PROMOCYJNY wpisać kod. Opcja jest dostępna tylko po zalogowaniu.

KOD: psychologicoach

UWAGA! PO KLIKNĘCIU W LINK CENY SIĘ NIE OBNIŻĄ, ABY NALICZYŁ SIĘ RABAT, NALEŻY WPISAĆ KOD W KOSZYKU!

Kody są ważne w terminie 12 listopada – 31 grudnia 2019 r.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *